Seyahat Haberleri Skyscanner araçları ve yeni özellikleri nasıl kullanılır?

Tüm makaleler

Skyscanner araçları ve yeni özellikleri nasıl kullanılır?

Skyscanner size en uygun uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını bulmak için sürekli çalışıyor! Seyahatleriniz için arama yaparken işinizi kolaylaştıran araçlara yenileri eklendi. İşte tatil ayarlarken çok işinize yarayacak filtre ve araçlar:

1. Fiyat Alarmı

Fiyat Alarmı

Tatilinizi planlarken, her seferinde tekrar tekrar aynı bilgileri girip uçuş fiyatlarını kontrol etmek yerine Fiyat Alarmı kurun. Bunun için, arama yaptıktan sonra listelenen uçuşların sol tarafında, filtreleme seçeneklerinin tam üzerinde çıkan “Fiyat Alarmı Oluştur” düğmesine tıklayın. Ardından açılan küçük pencereye e-posta adresinizi girmeniz yeterli! Uçuş fiyatlarında bir değişiklik olduğu anda e-posta yoluyla haberdar olacaksınız.

2. Her Yere

Her Yere

Eğer tarih konusunda esnekseniz, arama yaparken ülke veya şehir seçmeden “’Her Yere’ Ara” tercihini kullanarak en uygun uçak biletlerini sıralayabilirsiniz. Ucuza bir haftasonu kaçamağı için gereken ayar işte bu!

3. En Ucuz Ay/Bütün Ay

En Ucuz Ay/Bütün Ay

Seyahat tarihi konusunda esnek olanlar için bir diğer muhteşem özellik de, “En Ucuz Ay” ve “Bütün Ay” seçeneği. Eğer "Her Yere" seçeneğiyle arama yaparsanız, sonuçlar listelendiğinde, ilk sırada yurtiçi şehirlere olan uçuş fiyatlarını, devamında da yabancı ülke şehirlerine olan fiyatları göreceksiniz. En ucuzdan en pahalıya sıralanan ülke isimlerine bastığınızda ise şehirleri seçebilirsiniz.

Her Yere - En Ucuz Ay/Bütün Ay

4. Harita

Harita

Yakın zamanda Skyscanner arama motoruna eklenen, harita üzerinden en ucuz destinasyonları görerek bilet seçme özelliğine de bayılacaksınız! Kısa süreli uygun fiyatlı bir haftasonu tatili yapmak istiyorsanız harita üzerinden seçmece gidebilirsiniz. Aktarmasız uçuşlar yeşil, aktarmalı uçuşlar ise kırmızı noktayla beliriyor.

5. Yakındaki havaalanlarını ekle

Yakınlardaki havaalanlarını ekle

Artık ucuz uçuş araması yaparken gideceğiniz şehrin havaalanının yanı sıra oraya en yakın olanları da listede görebileceksiniz. Mesela gideceğiniz yerde araba kiramayı düşünüyorsanız, biletinizi uçuşların çok daha ucuz olduğu yakın bir havaalanına alıp seyahatinize arabayla rahat rahat devam edebilirsiniz.

6. Çoklu uçuş

Çoklu Uçuş

Bir seferde birkaç ülkeyi veya şehri gezmeyi planlıyorsanız, sizin için en iyi araç bu! Hem gideceğiniz yere, hem de bir sonraki şehre aynı anda bilet bakabilirsiniz. Yahut o iki şehir arasını başka bir vasıtayla gidecekseniz, dönüş biletinizi de gidiş biletinizle birlikte arayabilirsiniz. Skyscanner, tatilinizi kolaylaştırmak ve size en iyi hizmeti sunmak için çalışıyor. İyi yolculuklar!

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Fiyat Alarmıyla en iyi uçuş fırsatlarından haberdar olun!

Havaalanında çok işinize yarayacak 20 ipucu

En uygun rezervasyon zamanı

Dünyanın seyahat arama motoru Skyscanner ile en uygun uçus, otel ve araç kiralama fiyatlarını bulabilirsiniz.

Harita