COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri Sevgiliye Hediye Seçmek Sandığınız Kadar Zor Değil

Tüm makaleler

Sevgiliye Hediye Seçmek Sandığınız Kadar Zor Değil

Sevgiliye hediye seçmek birçok kişi için inanılmaz stresli bir aktiviteye dönüşebiliyor. Sevgiliye hediye seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım.

Sevgiliye hediye seçiminde nelere dikkat etmeli?

Sevgililer Günü’ne sayılı gün kaldı ve şimdiden bazılarımızı sevgiliye hediye alma stresi sardı. Bu tarz günlere pek önem atfetmeyen çiftlerden de olsanız kabul edelim ki Sevgililer Günü’nde hediye konusunda ister istemez karşılıklı bir beklenti oluşuyor. Ancak paniklemeye gerek yok: “Sevgilime ne alabilirim?” diye düşünüyorsanız ve şu anda en ufak bir fikriniz bile yoksa bu yazıyı okuduktan sonra zihniniz netleşecek.

Klişelerden Uzak Durun

Sevgililer Gününde Ne Hediye Alınır - Özel Hediye

Bir kadına hediye olarak ne istediğini sorduğunuzda muhtemelen pırlanta yüzük ya da çok pahalı bir parfüm diyecektir. Bir erkek ise bu soruya bir spor araba ya da lüks bir saat diyerek cevap verebilir. Ancak bunlar aslında sevgilinizin kalpten gelen duygusal isteklerini yansıtmaz. O yüzden maddi imkânlarınız çok iyi olsa bile sevgiliye hediye seçerken bu tarz klişelerden uzak durmanızda fayda var. Özellikle de Sevgililer Günü için hazırlanan kampanyalardan sevgiliye hediye almak fazla pratik bir yöntem. Bu özel gün için daha özenli olmanızı tavsiye ederiz. Bu tarz hediyeler yerine üzerine düşünüp vakit harcanmış bir seçim, karşınızdaki kişiyi çok daha mutlu eder.

Her Yere Bilet Bak

Onu Tanıdığınızı Gösterin

Gerçek şu ki bir kadın ya da bir erkek, sevgilisinden ne hediye almak istediğini asla söylemek istemez. Çünkü asıl değer vereceği ve istediği hediyeler, sevgilisinden hiç beklemediği şeylerdir. Sevgiliye hediye seçimi sırasında aklınızda tutmanız gereken en önemli şey, alacağınız hediyenin karşınızdakine şu mesajı vermesidir: “Seni tahmin ettiğinden daha iyi tanıyorum ve ne istediğini biliyorum”. Bu yüzden sevgiliye hediye seçiminde mümkün olduğunca onu tanıdığınızın işaretlerini taşıyan hediyelere yönelin.

Manevi Olana Önem Verin

Aslında birçoğumuz için önemli olan hediyenin somut varlığından ya da maddi değerinden çok hediyenin ardında yatan mesajdır. Bu sebeple sevgiliye hediye alırken aklınıza ilk gelen şey kesinlikle mücevher ya da benzeri maddi değeri olan (ama karşı taraf için manevi değeri olmayan) bir parça olmamalı. Çünkü bu tarz hediyeleri sevgiliniz yerine bir başka kadına/erkeğe de alsanız değeri değişmeyecektir. Öte yandan maddi olmasa da manevi bir değeri olan hediyeler çok daha anlamlıdır. Elbette sevgilinize değerli hediyeler de alın ama onu Sevgililer Günü’nde vermenin iyi bir fikir olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Onun Zevklerini Göz Önünde Bulundurun

Kişinin zevklerini, hobilerini, özel ilgi alanlarını mutlaka düşünün.

Sevgili için hediye seçiminde karşınızdaki kişinin zevklerini, hobilerini, özel ilgi alanlarını mutlaka düşünün. Bu hem onun gerçekten de sevebileceği ve kullanabileceği bir hediye almanızı sağlar hem de ona değer verdiğiniz ve onu düşündüğünüz anlamına gelir. Örneğin, sıkça ya da laf arasında severek bahsettiği bir müzisyenin konserine bilet alabilirsiniz. Yeni bir hobisi varsa, örneğin resim yapmaya başladıysa, onu ne kadar desteklediğinizi göstermek için bir boya takımı alabilirsiniz. Sevgilinizle konuşurken sevdiği renk, tuttuğu takım, bayıldığı filmler gibi günlük hayatta önemsiz gibi görünen detayları yakalamaya çalışın ve sevgiliye hediye alma zamanı geldiğinde bunlar üzerine düşünün.

Sevgili için hediye seçenekleri

Az önce sevgiliye hediye alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik. Hâlâ gözünüzün önünde bir şeyler canlanmadıysa merak etmeyin. Sizin için ilham verici olacağına inandığımız bu seçeneklere göz atın, sonra kararınızı verin.

Uçak Bileti

Birlikte güzel anılar biriktirmek

Birlikte güzel anılar biriktirmek ilişkinizi güçlendirir. Özellikle ikinizin de daha önce görmediği bir şehre ya da ülkeye gitmek, anılarınıza yenilerini eklemenizi sağlar. Ayrıca bol bol baş başa vakit geçirme fırsatınız olacağı için birbirinizi daha da yakından tanıma, anlama ve dinleme şansına erişir, daha sık gülümsersiniz. Böyle bir sürprizin sevgiliniz üzerindeki etkisini tahmin etmek zor değil. Kaleyi içen kuşattığınıza emin olabilirsiniz. Bu sebeple sevgiliye hediye olarak uçak bileti almak en isabetli seçeneklerden biri olabilir.

Her Yere Uçak Bileti Ara

Birlikte çıkılan bir macera

Birlikte çıkılan bir macera

Sevgilinizle yapabileceğiniz en özel aktivitelerden biri de baş başa çıkacağınız bir “road trip” şüphesiz. İkinizin de aşina olmadığı bir rotayı seçip hem doğanın, tarihin ve yalnızlığın tadını çıkarabilir hem de yol boyunca birbirinize olan yakınlığınızı artırabilirsiniz. Çünkü malum insan insanı en iyi yolculukta tanırmış. Gerçekten sürprizlerle dolu bir yol macerası istiyorsanız en iyisi önce yeni bir coğrafyaya yelken açın. Balkanlar, Güney Fransa, İran, nereyi arzuluyorsanız, atlayıp uçağa daha önce gitmediğiniz bir yere gidin. İndikten sonra da ilk iş bir araç kiralayın. Sonrası size kalmış. İster detaylı bir yolculuk planı çıkarın isterseniz kendinizi yolun insafına bırakıp doğaçlama bir gezi yapın. Sevgilime ne hediye alsam diye kara kara düşünmeyin, hiçbir şey birlikte atılacağınız güzel bir yol macerasının yerini tutamaz. Emin olun aşkınızı tazelemenin daha iyi bir yolu yok.

Romantik bir otel kaçamağı

Otellerin kendilerine has bir büyüsünün olduğu söylenir. İnsan bir otel odasındayken kendi dünyası dışında, hayal dünyasına yakın bir yerdedir. Otellere dair inkâr edemeyeceğimiz bir diğer gerçekse son derece romantik olmaları. Bu iki özelliği bir araya getirince sevgililer günü için güzel bir otel kaçamağının ne kadar ideal olduğu ortaya çıkıyor zaten. Sevgiliye hediye seçerken illa ki somut bir şey tercih etmek zorunda değilsiniz. Romantik bir akşam yemeği için onu güzel bir otelin restoranına çağırın. Yemeğiniz bittiğinde masaya odanızın anahtarını koyun. Güzel bir otel odasında geçireceğiniz romantik bir akşam sizi gündelik rutinden kurtaracak ve ilişkinize ferah bir nefes aldıracak. Sevgilinizin gönlünü bir kez daha kazanacağınızı söylemeye gerek bile yok.

En Uygun Oteli Bulun

Çiçekler ve Biletler

Çiçek seçeneği kulağa çok klişe gibi gelse de aslında değil.

Çiçek seçeneği kulağa çok klişe gibi gelse de aslında değil. Günümüzde sevgilisine çiçek alan çok az insan kaldığı için aslında son yıllarda bunu yapmak özenli bir davranış haline geldi. Tabii ki herhangi bir çiçekten bahsetmiyoruz. Gündelik yaşamınızda sevgilinizin ağzından laf almaya çalışın ve en sevdiği çiçekleri öğrenin.
Onu yeteri kadar tanıyorsanız nerede, hangi festivale gitmek istediğini biliyorsunuzdur. Bahar aylarına rastlayan bir yurtdışı müzik festivali ya da otantik bir lokal festival. Onu gerçekten tanıdığınızı göstermek için iyi fırsat. Buketin arasına bir zarf yerleştirin. Bu zarfın içinde sevgi sözcükleriniz ve iki kişilik bir bilet bulunsun. “Sevgilime ne alabilirim” diye düşünenler için harika bir çözüm olduğunu kabul edin.

Sürpriz Ziyaret

Sevgilinizle farklı şehirlerde yaşıyorsanız hiçbir şey onu, yapacağınız sürpriz bir ziyaret kadar mutlu etmeyecektir. Ancak Sevgililer Günü’nde seyahat yoğunluğundan dolayı uçak biletleri pahalı olabilir, hatta son dakikaya bırakırsanız yer bulamayabilirsiniz. O yüzden sevgili için hediye olarak onu ziyaret etmek istiyorsanız bunu önceden planlayın ve uçak biletlerinizi aylar öncesinden almaya çalışın. Uçak bileti almak için en uygun zamanı merak ediyorsanız, her şehir için en iyi zamana bakabileceğiniz interaktif tablomuzun da bulunduğu yazımıza göz atın!