Seyahat Haberleri Paris Disneyland Turu ile İçinizdeki Çocuğu Mutlu Edin

Tüm makaleler

Paris Disneyland Turu ile İçinizdeki Çocuğu Mutlu Edin

Kabul edelim, Disneyland’a gitmek çocukken hepimizin en büyük hayaliydi. Peki çok geç kalmadan içinizdeki çocuğu mutlu edeceğiniz bir Paris Disneyland turu planlamaya ne dersiniz? Ucuz Paris uçak biletinizi şimdiden alın!

Her ne kadar Disneyland çocukluk hayallerimizi süslemiş olsa da aslında burası her yaştan ziyaretçiyi mutlu etmeyi vadeden bir park. Disneyland’a gitmeden önce Disneyland nerede diye düşünebilirsiniz. Çünkü Disneyland parkları dünyanın çeşitli yerlerinde var. Eskiden Euro Disney olarak anılan Paris Disneyland, Paris’in dış semtlerinden birinde, Marne-la-Vallée’de yer alıyor.

Tabii ki Amerika, Disneyland macerasının başladığı ilk yer. Disney ilk olarak 1955’te Disneyland Kaliforniya ile yola çıktı. Bu tema park büyük ilgi gördükten sonra ABD’de bir tema park daha kuruldu. Sonrasındaysa sıra Tokyo’ya geldi. Tokyo’nun yanı sıra Hong Kong Disneyland Asya kıtasına neşe ve renk kattı.

Fransa Disneyland çoğunlukla Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden eğlence severleri çekmek için doğru bir nokta oldu. Disneyland Paris 1992 yılında kapılarını ziyaretçilere açtı. Park açıldığı yıldan bu yana Eyfel Kulesi’ni ziyaret eden turist sayısında bile artış oldu. Paris Disneyland’a her yıl 10 milyonun üstünde ziyaretçi akın ediyor. Yani Disneyland’a gittiğinizde kendinizi büyük bir ihtimalle coşkulu bir kalabalık içinde bulacaksınız.

Disneyland’a nasıl gidilir?

Paris Disneyland turu planlanırken dikkat edilmesi gereken şeyler var. Öncelikle Schengen vizesi almak gerekiyor. İstanbul Paris uçak seferleri ise sıklıkla yapılıyor. Bu konuda rahat olabilirsiniz. Schengen vizesi nasıl alınır merak ediyorsanız, her şeyi Schengen vizesi yazımızda bulabilirsiniz.

Yalnız bu noktada unutmamanız gereken bir detayın altını çizelim: her ne kadar Disneyland kulağa Paris’teymiş gibi gelse de aslında park şehrin epey dışında yer alıyor. Paris’te kalıp Disneyland’a günübirlik gitmek mümkün. Eğer parkta birkaç gün geçirmeyi planlıyorsanız Disneyland’ın içinde yer alan otellerden birinde konaklamak daha pratik bir çözüm olabilir.

Charles de Gaulle Havaalanı’ndan TGV isimli yüksek hızlı trenlerle 10 dakikada Disneyland’a ulaşılabiliyor. Orly Havaalanı’ndan Disneyland’a gitmek için üç tren değiştirmeniz gerekiyor. VEA isimli otobüs servisleri daha pratik bir alternatif sunuyor. İki havaalanından da VEA otobüslere binerek direkt Disneyland’a ulaşabilirsiniz. Paris şehir içinden Disneyland’a gitmeyi planlıyorsanız RER A4 kodlu trenlere binmeniz gerekecek. Tren istasyonlarından bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Keyifli ve rahat bir tatil için en iyi seçenek araç kiralama olacaktır. Charles de Gaulle Havaalanı’nda, Orly’de veya Beauvais’de araç kiralamak için en uygun fiyatı Skyscanner’da bulabilirsiniz!

Skyscanner’la Ucuza Araç Kiralayın

Disneyland iki büyük park

Paris Disneyland Studyoları

Paris Disneyland aslında iki büyük parktan oluşuyor. İlki hepimizin de bildiği ve çoğunlukla ailelerin rağbet ettiği Disneyland Parkı. Walt Disney Studios ise artık hepimizin zihnine kazınmış Walt Disney filmlerindeki kahramanların bulunduğu bir lunapark. Paris Disneyland’ın bir diğer ilgi çekici bölümüyse Disney Village, yani Disney Köyü. Burası alışveriş merkezlerinden ve restoranlardan oluşan bir alan.

Disneyland biletleri

Disneyland bilet fiyatları sıradan bir lunaparkın çok üstünde. Üstelik fiyatlar tek bir parkı mı yoksa iki parkı mı görmek istediğinize bağlı olarak değişiyor. Günlük fiyatlar yetişkinler için yaklaşık 72€. Disneyland giriş ücreti çocuklar için biraz daha ucuz. Disneyland çocuk biletlerinin fiyatı 65.61€. Seyahatinizden önce Disneyland’ın internet sitesinden güncel bilet fiyatlarını kontrol etmeyi unutmayın.

Elbette Disneyland giriş ücretinin bu kadar yüksek oluşunun nedeni, Disneyland’ın size sıradan bir lunaparkın çok ötesinde bir deneyim yaşatması. Disneyland’ın kapısına varır varmaz fark edeceğiniz üzere, burası adeta gerçek dünyayı unutmanız için tasarlanmış. En ince detaylarına kadar kendinizi sihirli bir dünyanın içinde hissedebilmeniz için parkta aynı anda yüzlerce kişi gece gündüz çalışıyor.

Paris Disneyland Mickey Mouse - Miki Fare

Örneğin parkta birden fazla Miki Fare olmasına ve çocuklarla fotoğraf çektirmesine rağmen, hiçbir zaman aynı anda iki Miki Fare’ye denk gelmeyeceksiniz. Müthiş bir organizasyon yapıldığı için aynı anda iki Disney karakterinin aynı yerde bulunmasının önüne geçiliyor. Bu sayede gördüklerinizin hepsinin aslında aynı Miki Fare olduğunu düşünüyorsunuz.

Paris Disneyland Pamuk Prenses

Kimi zaman bu karakterler yemek yemek için mola verdiğiniz restorana girip size selam verebiliyor. Bir anda gelip yanağınıza öpücük kondururlarsa şaşırmayın.

Eğer kış aylarında Disneyland’a giderseniz, akşam saatlerinde birden kar yağabilir. Disneyland’ın tamamen sihirli bir dünya yarattığını söylemiştik. Yağan karın da bu sihrin bir parçası olduğunu unutmayın. Noel havasını tam anlamıyla tatmanız için parkta zaman zaman yapay kar yağabiliyor. Bu görüntünün kendinizi harika hissettireceğini ekleyelim.

Peki Disneyland’da nereler görülmeli?

Elbette Disneyland’a giden herkesin görmesi gereken yerlerin başında Uyuyan Güzel’in Kalesi geliyor. Çocukluğumuzda hayran kaldığımız tüm Walt Disney filmleri bu kalenin görüntüsüyle başlar. Nihayet kalenin kendisini gördüğünüzde etkilenmemeniz mümkün değil. Eğer yılbaşında gidecekseniz, kalenin özel olarak süslendiğini göreceksiniz. Ayrıca hava karardığında özel ışıklandırmalar sayesinde alan büyülü bir güzelliğe bürünüyor.

Kale aslında Almanya’da yer alan Neuschwanstein Kalesi’nden esinlenerek yapılmış. Neuschwanstein Kalesi, bir tepenin üstünde uzun kuleleriyle heybetli bir görüntüye sahip. Uyuyan Güzel’in Kalesi, Neuschwanstein Kalesi’nin daha küçük bir versiyonu gibi.

Disneyland’da genelde öğleden sonra ve akşamüstü geçit törenleri düzenleniyor. Disney karakterlerinin seyircilere el sallayarak yaptıkları bu geçit törenlerini kaçırmayın.

Parkın girişinde yer alan ve insanı bir film karesindeymiş gibi hissettiren Disneyland Hotel, önünde fotoğraf çektirmeden ayrılmamanız gereken noktalardan biri. Disneyland’ı oluşturan parkların ikisi de çok büyük olduğu için bütün etkinlikleri tek bir güne sığdırmak her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle Disneyland Hotel gibi otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Disneyland’deki özel efektli şovları ve oyuncakları kaçırmayın

Paris Disneyland Şovları

Disneyland’daki her şey özel efektleriyle kendinizi macera dolu bir dünyada hissetmeniz konusunda gerçekten başarılı. Bunların içinde Space Mountain Mission 2, adrenalin oyunlarını sevenlerin bile yüreğini ağzına getiriyor.

Paris Disneyland Space Mountain

Bir roketle uzaya fırlatıldığınızı düşünün. Bindiğiniz roket o kadar hızla harekete geçtikten sonra kendinizi birden uzayın boşluğunda asılı kalmış gibi hissediyorsunuz. Roket gerçekten havada mı yoksa hâlâ rayların üstünde mi diye kafanız karışabilir. O sırada karşınıza çıkacak parlak yıldızlara ve birbirinden renkli gezegenlere hayretle bakarken yeryüzünde olduğunuza inanamayacaksınız.

Kendinizi başka bir gezegende hissedeceğiniz yerler dünyanın dört bir yanında mevcut: işte Dünyanın en büyüleyici 21 doğa harikası!

Tower of Terror heyecan dolu bir diğer etkinlik. Eski, terk edilmiş bir otel görünümdeki bu kuleye girdiğinizde sizi resepsiyonda bir görevli karşılayacak. Bu görevli sizi bir asansöre yönlendirecek. Asansöre bindikten sonra üst katlara çıkacaksınız. Asansörün kapısı açıldığında otelin koridorlarında dolaşan hayaletler sizi korkutabilir. Hayaletten korkmam mı diyorsunuz? Olabilir, ama asansör birdenbire aşağı düştüğünde atacağınız çığlıklarınızı duyar gibiyiz.

Walt Disney Studios Park’ta yer alan Indiana Jones, aynı isimli filmden esinlenerek yapılmış bir hızlı tren. Kendinizi gerçekten de filmin içinde hissedeceğiniz bu etkinliği de listenize ekleyin.

Disney Village’ta sevdikleriniz için hediyelik eşyalar alın

Paris Disney Village

Disneyland’a kadar gelmişken, ufak bir hatırayla dönmek istiyorsanız Disney Village’e uğrayabilirsiniz. Burada çeşitli Disneyland oyuncakları, üzerinde Disney karakterlerinin yer aldığı tişörtler ya da çeşitli hediyelik eşyalar bulmak mümkün.

Siz de bizim gibi gezmeyi seviyorsanız indirimli uçak biletleri sayfamızı ziyaret edip indirime giren biletleri görebilirsiniz.