Seyahat Haberleri Kış Tatili İçin En Güzel Uludağ Otelleri

Tüm makaleler

Kış Tatili İçin En Güzel Uludağ Otelleri

Bu sene ufak bir kış tatili nasıl olur? Gündüzleri kayak yaparak eğlenin, akşamları şömine başında dinlenin. Sizin için seçtiğimiz Uludağ otelleri arasından seçiminizi yapın ve yola çıkın!

Dört mevsimin tüm güzelliğini yaşayabildiğimiz bir ülkede yaşadığımız için oldukça şanslıyız. Her mevsimde farklı aktiviteler yapabiliyor, farklı yerlere tatile gidebiliyoruz. Yurt dışında Türkiye her ne kadar yaz tatili lokasyonları üstünden tanınsa da ülkemizde kış tatili için de etkileyici yerler var. Bu yerlerin başında da Uludağ geliyor. Eğer bu yakınlarda Uludağ’a tatile gitmeyi planlıyorsanız, sizin için hazırladığımız Uludağ otelleri listesine göz gezdirmeden yola çıkmayın.

Bir kış tatili dendiğinde akla hemen kar gelir. Akabinde ise kayak merkezi. Uludağ da bu kayak merkezlerinin başında geliyor. Kendinize bir kış tatili planlıyorsanız en iyi Uludağ otelleri araştırmasını biraz erken yapmanızda fayda var. Çünkü son derece popüler olan Uludağ otelleri içinde boş yer bulmak özellikle sömestr tatili ya da hafta sonu tatili dönemlerinde zor olabiliyor.

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Uludağ Bölgesi’nde toplamda 25 tesis 6 bin 182 odası ile hizmet veriyor. Ancak bu tesislerin önemli bir kısmı kış aylarında tamamen dolu olabiliyor.

Uludağ Otelleri Ulaşım

Türkiye’nin en büyük doğa sporları ve kış merkezi olan Uludağ, Bursa il sınırları içinde yer alıyor. 2 bin 553 metre yüksekliğindeki dağ Marmara Bölgesi’nin de en yüksek dağı olma özelliğine sahip. Keyifli bir tatil geçirmek için Uludağ’a ulaşmak ise oldukça basit.

Uludağ’da keyifli bir kış tatili geçirebilmek için ilk olarak Bursa’ya gitmek gerekiyor. Bulunduğunuz şehre göre ulaşımınızda deniz yolunu, kara yolunu ya da hava yolunu tercih edebilirsiniz. En uygun Bursa uçak biletini Skyscanner yardımıyla bulabilirsiniz. Eğer deniz yoluyla ya da hava yoluyla Bursa’ya vardıysanız Uludağ otelleri için kısa bir süre daha araba yolculuğu daha yapmanız gerekiyor.

Ucuz Bursa Uçak Biletleri Uludağ Otelleri Bursa Araç Kiralama

Uludağ Konaklama Seçenekleri

Uludağ Otel

Ülkemizin en önemli kayak tesislerinden biri olan Uludağ’da birbirinden güzel Uludağ otelleri de sizi bekliyor. Özellikle kış aylarında otellerdeki yoğunluk sebebi ile yer bulmanın zor olduğu Uludağ otelleri için rezervasyonunuzu erken yapmanızda fayda var. Uludağ’da bulunan otellerin hemen hemen hepsi misafirlerinin konforu için gerekli olan tüm özelliklere sahip. Otelinizi seçerken sahip olduğu imkanları detaylı olarak incelemeli ve size en uygun otele karar vermelisiniz. Birçok hizmeti bir arada sunan Uludağ otelleri arasında doğru tercihi yapabilmek tatilinizin çok daha konforlu geçmesini sağlayacaktır.

Uludağ otelleri farklı bölgelerde yer alıyor. Seçeceğiniz otel eski kalkınma bölgesinde, 1. gelişim bölgesinde, 2. gelişim bölgesinde ya da yeni kalkınma bölgesinde yer alabilir. Bu bölgelerden 1. gelişim bölgesi ve 2. gelişim bölgesi en fazla hareketliliğin olduğu bölgelerdir. Kış sporları için çoğunlukla bu bölgeler tercih edilir.

İşte kış tatilinizde sizi memnun edecek Uludağ otelleri.

Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort

uludağ otelleri

Her Şey Dahil sistem ile hizmet veren 5 yıldızlı otelden kayak alanına doğrudan ulaşım sağlanabiliyor. Uludağ 2. gelişim bölgesinde yer alan Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort’da misafirler ücretsiz kayak servisinden de faydalanabiliyor. Kapalı havuzu da bulunan otelde kayak takımı kiralayabilirsiniz. Kayak dersleri de veren otelin 168 odası bulunuyor. Yakın zamanda “En İyi Yönetilen Kayak Oteli’ ödülünü alan Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort haftanın her günü canlı müzik ve mini disco gibi eğlenceler de sunuyor.

Bof Hotel’de Yer Ayırt

Grand Yazıcı Le Chalet

1.gelişim bölgesinde yer alan Uludağ otelleri arasında Grand Yazıcı Le Chalet de bulunuyor. 3 yıldızlı bir tesis olan Grand Yazıcı Le Chalet’da kayak alanına doğrudan ulaşım sağlanabiliyor. Otelde kayak dersleri de sunuluyor. 18 odası ile Uludağ otelleri arasında yer alan Grand Yazıcı Le Chalet misafirlerine ücretsiz açık büfe kahvaltı, ücretsiz kablosuz internet ve ücretsiz otopark da sunuyor. Aynı zamanda misafirlere kayak geçiş kartı da veriliyor.

Grand Yazıcı’da Yer Ayırt

Uslan Hotel Uludağ

Hafta sonu Her Şey Dahil sistem ile hizmet veren Uludağ otellerinden biri olan Uslan Hotel Uludağ da 1. gelişim bölgesinde yer alıyor. 52 odası ile hizmet veren 3 yıldızlı otel kayak pistine sadece 30 metre uzaklıkta konumlanıyor. Doğrudan piste erişim sağlanan otelde kayak ekipmanları da kiralanabiliyor. Ayrıca lift çıkışları için otelden kart da temin edilebiliyor. Otel genelinde ücretsiz kablosuz internet ve ücretsiz otopark da bulunuyor.

Uslan Hotel’de Yer Ayırt

Monte Baia Uludağ

Her Şey Dahil olarak hizmet veren Monte Baia da Uludağ otelleri arasında yer alıyor. 2. gelişim bölgesinde bulunan otelden kayak alanına doğrudan ulaşım sağlanıyor. Kayak dolapları ile misafirlerinin konforuna önem veren otelde 164 adet oda bulunuyor. Kapalı havuzu da olan otelde Ücretsiz kahvaltı, ücretsiz kablosuz internet ve ücretsiz otopark hizmetleri de mevcut. Monte Baia Uludağ yalnızca 18 yaşından büyük misafirleri ağırlıyor.

Monte Baia’da Yer Ayırt

Kaya Uludağ

4 yıldızlı bir otel olan Kaya Uludağ’da 126 adet oda bulunuyor. Kaya Hotels zincirlerinin bir parçası olan otel 2. gelişim bölgesinde yer alıyor. Her odada ücretsiz Wi-Fi, günlük oda hizmeti, faks makinesi, fotokopi makinesi, 24 saat ön büro hizmetleri ile misafirlerin konforu sağlanıyor. Tesiste kapalı havuz ve sauna bulunuyor. Ayrıca kayak malzemeleri kiralama hizmeti de sunuluyor. Tesisten direkt piste erişim sağlanan otelin bir de kendine ait lifti bulunuyor. Misafirler istediği takdirde kar motoru da kiralayabiliyor. Kaya Uludağ’da misafirlerin tüm günün yorgunluğunu atabilecekleri bir Türk hamamı da mevcut.

Kaya Uludağ’da Yer Ayırt

Ağaoğlu My Mountain

Hem kış aylarında hem de yaz aylarında faaliyet gösteren Ağaoğlu My Mountain, Uludağ 2. gelişim bölgesinde bulunuyor. 85 odalı otel Her Şey Dahil sistemde hizmet veriyor. Lift çıkışları için kart temin eden otelden direk piste erişim sağlanıyor. Aynı zamanda misafirlerin kayak ekipmanlarını muhafaza etmesi için bir alana sahip olan otel, kayak ekipmanları olmayanlara kiralama hizmeti de veriyor. Otelin kendine özel bir lifti be kar motoru kiralama imkanı da mevcut. Ücretsiz otoparkın bulunduğu Ağaoğlu My Mountain’da kapalı yüzme havuzu da var. Wi-fi otel genelinde mevcut ve ücretsiz.

My Mountain’da Yer Ayırt

Karinna Hotel Convention Center & Spa

Piste uzaklığı yaklaşık 50 metre olan tesiste özel kayak ve snowboard pistleri bulunuyor. Aynı zamanda kar motosikletleri de kiralanabiliyor. Misafirler istedikleri takdirde hamam ve saunadan da faydalanabiliyorlar. Misafirlerin kullanabileceği bir de kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Tesiste kayak ekipmanları kiralanabiliyor. Mevcut kayak ekipmanlarını muhafaza edebilmek için bir alan da bulunuyor. Tesise ait lift de mevcut. Misafirler ücret karşılığında tesisten kayak dersi de alabiliyor. Karinna Convention Center & Spa oteli Tam Pansiyon Plus sistemi ile hizmet veriyor.

Karinna’da Yer Ayırt

Genç Yazıcı Hotel Uludağ

1973 yılından bu yana Uludağ otelleri arasında hizmet veren Genç Yazıcı Hotel, Uludağ 1. gelişim bölgesinde yer alıyor. Yalnızca kış sezonunda açık olan otelde Kahvaltı Dahil ve Tam Pansiyon sistemleri bulunuyor. Piste doğrudan erişimin sağlandığı tesiste kayak ekipmanı kiralaması yapılabiliyor. Tesis bünyesinde kayak okulu da bulunuyor. Ayrıca isteyen misafirler ücret karşılığında kayak dersi de alabiliyor. Kayak ekipmanları bulunan misafirler ekipmanlarını kendilerine gösterilen alanda güvenle muhafaza edebiliyor.

Genç Yazıcı Hotel’de Yer Ayırt