Seyahat Haberleri Katar Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

Tüm makaleler

Katar Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey

Lüks otelleri ve etkileyici doğasının dışında Katar'la ilgili muhtemelen daha önce bilmediğiniz şeyler de var. Keşfetmeye hazır mısınız?
Katar Turizm Ofisi İşbirliğiyle

 

 

 

 

1. Vizesiz Ziyaret Edebileceğiniz Bir Ülke

Vizesiz Katar

Pasaportunuz varsa ve vize çıkartma işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız Katar kısa bir tatil için harika bir seçenek. Kültüründen doğasına, sunduğu imkanlardan alışveriş merkezlerine aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz. Çöl safarileri, şehrin tarihi çarşı bölgesi Souq Waqif’ta ve kordonda yürüyüşler ve harika akşam yemekleri bunların bir kısmı. Kış aylarında sıcak iklimli bir yeri gezmek istemez misiniz? Cevabınızı duyar gibiyiz; o halde en uygun Katar uçak biletlerine hemen göz atın.

En Uygun Doha Uçak Biletleri

2. Kültür-Sanata Verilen Önem

Katar kültür

Şehirdeki binaların mimarisinden ziyaret edebileceğiniz müzelere, Katar’da sanata ve kültüre verilen önemi göreceksiniz. Şehrin en güzel müzelerinden biri olan İslami Eserler Müzesi hem barındırdığı eserlerle hem de etkileyici mimarisiyle ziyaretçilerine çeşitli eserler sunuyor. Ayrıca şehirdeki diğer müze ve binaların da mimarisi görmeye değer. Öte yandan Doha’nın kalbinde yer alan Katara Kültür Köyü, geleneksel Katar mimarisinin çok güzel örneklerini görebileceğiniz bir alan. Burada yer alan Katara Amfitiyatrosu da dünya çapında gösteriler ve önemli operalara ev sahipliği yapıyor.

Doha’da Görülecek Yerler

3. Şahinle Avlanma Geleneği

Şahinle avlanma Katar

Doğal çeşitlilik demişken Katar’ın geleneğinde şahinle avlanma önemli bir yere sahip. Bugün halen devam ettirilen bu gelenek babadan oğula geçen bir öğreti halinde genç nesillere aktarılıyor. Eski zamanlardan bu yana özellikle İslam coğrafyasında yaygın olan şahinle avlanma geleneği Katar’da yaşatılmaya devam ediyor. Bu deneyimi hayatınızda bir kez olsun yaşamak isterseniz Katar seyahatinizi +Qatar kampanyasıyla uygun fiyata ayarlayın.

4. İnci

İnci çıkarma Katar

Muhtemelen bilmediğiniz ve aklınıza gelmeyecek şeylerden birisi de Katar’ın tarihindeki geçim kaynaklarından birisi olan inci çıkarma. Katar için incinin değeri o kadar büyük ki bugün Doha’da İnci adı verilmiş, bir istiridyenin içi şeklinde yapay bir ada bile var. Birbirine bağlı birçok parçadan oluşan bu adada müstakil evler ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra lüks oteller de var. Doha’da konaklama için güzel bir otel arıyorsanız The Pearl’dekilerden birini seçebilirsiniz.

5. 2022 FIFA Dünya Kupası’na Ev Sahipliği Yapacak

Katar Dünya Kupası

Son olarak, futbol gelişmelerini takip edenlerin muhtemelen bildiği, herkesin merakla beklediği ve heyecanla takip ettiği FIFA Dünya Kupası’nın bir sonraki durağı Katar olacak. İlk kez müslüman bir ülkede düzenlenecek olan Dünya Kupası için yapılan stadyumların bir kısmı tamamlandı, bir kısmının da inşası sürüyor. Çevre dostu olması amaçlanan stadyumlar aynı zamanda sıcak havanın etkisini azaltmak amacıyla soğutma sistemiyle donatılmış olacak. 2022 Dünya Kupası’nın her zamanki gibi yaz aylarında değil, Katar’da havaların daha ılık seyrettiği 21 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

En Uygun Doha Uçak Biletleri

Bonus: +Qatar Kampanyasıyla Ücretsiz Konaklama Fırsatı

Tüm bu bilinmeyen noktaları sıraladık, şimdi sıra gezmede. +Qatar programından yararlanarak Doha aktarmalı bir uçak biletiyle anlaşmalı otellerde 1 gece ücretsiz konaklayın. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir Katar Havayolları uçak bileti. Kampanyayla ilgili daha fazla bilgi için +Qatar sayfamızı ziyaret edin.

+Qatar Kampanyasından Yararlanın