Seyahat Haberleri Japonya Gezilecek Yerler

Tüm makaleler

Japonya Gezilecek Yerler

Japonya’ya nasıl gidilir, sakura mevsimi ne zaman, ucuz bilet nasıl bulunur merak edebileceğiniz her şey Japonya gezi rehberinde.

Japonya Turu Hakkında Her Şey

Büyüleyici sokaklar, nazik insanlar, tarih ve muhteşem bir mutfak. Dünyanın en eski ve en orijinal kültürlerinden birinin evine, Japonya’ya hoş geldiniz. Gelin bu popüler tatil destinasyonunu biraz daha yakından tanıyalım.

Ucuz Japonya Bileti Bul

Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yolları ve ANA (Japonya Hava Yolları) İstanbul – Tokyo arasında direkt uçuşlar gerçekleştiriyor. Japonya uçak bileti fiyatları 2018 Haziran’ı itibariyle direkt uçuşlarda ortalama olarak 5000 TL’den başlamakta. Ayrıca Asya’nın pek çok noktasından hem Tokyo hem de diğer Japonya şehirleri için farklı hava yollarının aktarmalı uçuşları da elbette bulunuyor. Özellikte Aeroflot’un Moskova aktarmalı seferleri bu rotada ucuz uçak bileti arayanlar tarafından çok tercih ediliyor. Direkt uçuşlar takribi olarak 12 saat sürüyor. Takviminize ve bütçenize en uygun bilet seçeneğini bulmak konusunda ise Skyscanner’a güvenebilirsiniz.

Ucuz Japonya Bileti Bul

Japonya Vize İstiyor mu?

Hayır. Japonya Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Ancak vizesiz turistik seyahat süreniz 30 gün ile sınırlı. Daha uzun süreli kalışlar için ülkeye çıkış ve tekrar giriş yapabilir veya gitmeden önce Japon Büyükelçiliği ya da konsolosluğu arayarak süre uzatma detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Tur fırsatlarını yakalamak her zaman kolay olmuyor, ama Skyscanner ucuz bilet bulmanız için yanınızda.

Tokyo’da Otel Bul

Para birimi ve ortalama fiyatlar

Japonya’nın para birimi Japon yeni. Tokyo yıllardır dünyanın en pahalı şehirleri listesinin en üst sırasında yer alıyor. Japonya seyahati sırasında masraf kalemlerinizin en büyüğü ulaşım ve yemek olacak. Ortala bir akşam yemeği kişi başına 7 – 8 bin yen civarında.

İşte size Pahalı Ülkelerde Yapılacak Bedava 10 Aktivite!

Diğer yandan müzeler de başta olmak üzere turistik alanlarına çoğuna girişler ücretsiz. Japon kültüründe pazarlığın hiçbir şekilde yeri yok. Fiyat etiketinin üzerinde ne yazıyorsa o. Hiç boşuna deneyip de kendinizi yormayın.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Japonya ulaşım

Japonya’da iç hat uçuşları için bol miktarda ucuz uçak bileti satan havayolu var. Elbette ucuz derken Japonya standartlarına göre ucuz demek istiyoruz. Uçak biletleri genel olarak ‘shinkansen’ yani hızlı tren ile seyahat etmekten de ekonomik.

Şehirlerarası otobüsler de Japonya içinde daha makul fiyatlara seyahat etmenin bir alternatifi. Son derece temiz ve güvenliler. Ancak elbette hızlı tren kadar hızlı değiller.

Japonya’da araba kiralama yönünde bir tercih yapacaksanız uyaralım: Tokyo ve Osaka gibi büyük şehirlerde sürekli tıkanık olan bir trafik var. Şehir içlerinde toplu taşıma yerine araba ile bir yerden bir yere gitmeye çalışmak çok anlamlı değil. Ama bazı bölgelerde Japonya’nın muhteşem doğasını doya doya deneyimlemek için arabanızın olması doğru karar olacaktır. Motosiklet kiralayacak olursanız aklınızda bulunsun, Japonya’da kask takmadan 20 metre gitmenizin beli çok ciddi cezası var. Kiralama seçenekleri için Skyscanner Japonya’da da size gereken tüm desteği verecektir.

Ülkenin asıl ünlü olduğu ulaşım türü ise elbette tren. Japon Demiryollar (JR) olarak kısaltılıyor ülkenin tamamını kelimenin tam anlamıyla demir ağlarla örmüş. Hızlı trenler ve diğerleri için çeşit çeşit pass biletler var. Gezmek istediğiniz bölgeleri belirledikten sonra size uygun bileti alarak dolaşmaya başlayabilirsiniz. Dediğimiz gibi diğer ulaşım türlerine göre biraz pahalılar ama hepsinden de çok daha hızlılar.

Ucuz Tokyo Uçak Biletleri

Japon gelenekleri

Japonya, hepimizin bildiği gibi bir gelenek ve görenek ülkesi. Sosyal yapıya tamamen hakim olup her şeyi doğru yapmanız bu kadar kısa sürede elbette mümkün değil. Ancak bazı temel Japon görgü kurallarını aklınızın bir köşesine yazmanızı tavsiye ederiz, zira Japonlar yabancılara karşı bu konularda biraz daha hoşgörülü olmakla beraber yine de yüksek toleranslarıyla tanınan bir toplum değil.

 • Japonlar birbirlerini hafifçe eğilerek selamlar ama sizin acemisi olduğunuz bu hareketi yapmanıza gerek yok. Normal bir el sıkışma iş görecektir. Kucaklaşma, yanaktan öpme gibi davranışlar hiç hoş karşılanmaz.
 • Sıra kültürü çok gelişkindir. Her şey için sıraya girilir ve efendi gibi beklenir. Türkiye’de oldukça yaygın olan sıraya yandan kaynak yapma davranışını sergilerseniz istisnasız herkesten sert tepki alırsınız.
 • Japon restoranlarında, evlerde hatta bazen bazı müzelerde bile girerken ayakkabılar çıkartılır. Tatami matı tabir edilen yüzeylere asla ayakkabı ile basmayın.
 • Tapınak ve kutsal alanlarda kıyafet yönetmeliği yoktur ancak yüksek konuşmak kati suretle yasaktır.

Japonya’da Ne Yenir?

Genel hatlarıyla Japon mutfağı, diğer Doğu Asya ülkelerinin mutfaklarına oldukça benzemektedir. En önemli far yağ ve baharat kullanımının çok çok daha az olmasıdır. Mümkün oldukça mevsim için tipik olan taze malzemeler kullanılır ve doğal tatların pek bozulmamasına özen gösterilir. Hafif ve doğal Japon yemekleri belki de tam da bu sebeple birçok kaynak tarafından Japonların uzun yaşamalarının sırrı olarak gösterilmekte.

Geleneksel Japon mutfağı içerisinde en çok karşınıza çıkacak şey ise pilav. Pilav, her öğünün hatta kahvaltının bile bir parçası. Sushi, çiğ balıkla hazırlanan bir diğer yemek sashimi, Japon pizzası olarak da bilinen okonomiyaki ve tempura Japonya gezisi sırasında deneyebileceğiniz yemeklerden bazıları.

Japonya hava durumu

Japonya Türkiye ile aynı paralelde yer almaktadır. Dolayısıyla iklimi ve mevsim geçişleri, ortalama sıcaklıkları oldukça benzer. Ülkenin içlerine doğru gidildikçe karasal iklim görülmeye başlarken kıyılarda genellikle ılıman bir hava hakimdir.

Tokyo’da Otel Bul

Japonya’da görülecek yerler

Japonya kültür, tarihi ve dünyanın başka bir yerinde göremeyeceğiniz türlü türlü ilginç özelliğiyle ziyaretçiler için çok fazla seçenek barındıran bir ülke. Başka herhangi bir destinasyonda bu kadar farklı tatil türünü bir arada bulabileceğinizi sanmıyoruz. Turistlerin ülke içerisinde tercih edebileceği onlarca rota var. Ancak eğer Japonya’yı ilk kez ziyaret ediyorsanız Japonya’da gezilecek yerler listenizi klasik bir başlangıç hattı olan Osaka – Nara – Kobe – Himeji – Hiroşima – Miyajitama ve Tokyo güzergahında oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Japonların geleneksel otelleri olan ryokan’lardan birinde konaklamadan geçerseniz çok şey kaybedeceğinizi de söyleyelim.

Ucuz Tokyo Uçak Biletleri

Japonya Hakkında İlginç Bilgiler

Japonya kendine has pek çok özelliği ile ünlü bir ülke. Bu detaylardan bazılarını da sizler için sıralayalım.

 • Tokyo dünyanın en kalabalık metropolüdür. Kentte 40 milyondan fazla insan yaşar.
 • Japonya’da dakiklik çok önemli bir meseledir. Trenlerin ortalama rötar süreleri 18 saniyedir. Oradan hesap edin.
 • Pek çok sauna ve kaplıcada dövmesi olanlar içeriye kabul edilmez.
 • Dünyanın en hızlı trenleri Japonya’dadır.
 • Sadece anime seslendirmesi için insan yetiştiren 130’dan fazla okul vardır.
 • Nüfusun dörtte biri 65 yaşın üzerindedir
 • Birçok şirkette sabah egzersizleri zorunludur.
 • Dünyanın en büyük balık pazarı Tokyo’dadır.
 • Her yıl 1500’ün üzerinde irili ufaklı deprem yaşanır.
Harita