COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri İzleyince Seyahate Çıkmak İsteyeceğiniz En Güzel Yol Filmleri

Tüm makaleler

İzleyince Seyahate Çıkmak İsteyeceğiniz En Güzel Yol Filmleri

Bu filmlerdeki karakterler uzak diyarlara yolculuk yapıyor, bazıları ise yolda geçen filmler... Filmlerin geçtiği yerleri görmek istemez miydiniz? Dünyanın en güzel yerlerini Skyscanner ucuz uçak bileti arama motoruyla keşfedin!

Kışın gelmesiyle beraber herkesin üzerine bir rehavet çöktü. Yeni yıla girince girince yıllık izinler de konuşulmaya başlandı ancak ne seyahat etme isteğiniz ne de bunu planlayacak enerjiniz var. Madem bu sıralar evdesiniz, o zaman izlemeniz gereken en güzel yolculuk filmlerini sıralayalım. Bu yol filmleri ile bu sene gezilecek yerler listenize güzel ülkeler veya şehirler ekleyebilirsiniz!

1. The Motorcycle Diaries (Motosiklet Günlüğü)

Motosiklet Günlüğü Film - Che Guevara Film

Yönetmen: Walter Salles
Oyuncular: Gael García Bernal, Mia Maestro, Rodrigo De La Serna
2004

Motosiklet Günlüğü, Küba devrimcisi Ernesto “Che” Guevara ve yakın arkadaşı Alberto Granado’nun 1950’li yıllarda Güney Amerika’yı motosikletle dolaşmalarını konu alan biyografik bir film. Beraber Arjantin, Şili, Brezilya ve Peru’yu dolaşan Ernesto ve Alberto, maceranın başında birbirine paralel hedefleri olan insanlar olsalar da bu yolculuk onları bambaşka noktalara getiriyor. Yol filmleri dendiğinde akla gelen ilk yapımlardan biri olan bu film, Guevara’nın gençlik yıllarını ele alıyor ve doğrudan politik görüşlerine odaklanmıyor. Ancak liderin dünya görüşüne şekil veren yıllar hakkında çok önemli detaylar bulabileceğinizi ekleyelim.

Ucuz Küba Uçak Biletleri Ucuz Brezilya Bileti Bul Ucuz Şili Uçak Biletleri Ucuz Arjantin Uçak Biletleri Ucuz Peru Uçak Biletleri

2. Sideways (Yanyol)

Sideways Film - Yanyol Film

Yönetmen: Alexander Payne
Oyuncular: Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen
2004

30’lu yaşlarının sonundaki Miles ve Jack, birbirine karakter olarak hiç benzemeyen iki arkadaştır. Miles depresif bir öğretmen ve başarısız bir yazardır, Jack ise devri geçmiş ve yaşlanmaya başlamış bir aktördür. İkili bir gün, Jack’in düğününü kutlamak için şarap tadımı yapmak üzere California sahillerinden, Santa Barbara County’e doğru yola çıkar. Rex Pickett’in aynı isimli romanından uyarlanan Sideways, muhteşem California manzaraları ile akıllarda yer eden en eğlenceli yol filmlerinden biri.

Ucuz Los Angeles Uçak Biletleri Los Angeles’ta Otel Bul

3. Little Miss Sunshine (Küçük Gün Işığım)

Little Miss Sunshine Film - Küçük Gün Işığım Film

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Oyuncular: Abigail Breslin, Toni Collette, Greg Kinnear, Steve Carell
2007

Hooverlar her bireyi şahsına münhasır, sıra dışı ve sıcak bir ailedir. Hepsi birbirinden farklı özelliklere sahip üyeleri olan bu ailenin ortak noktası, denemekten asla vazgeçmemeleridir. Ailenin en küçük üyesi Olive Hoover’ın tek bir hayali vardır: California’daki güzellik yarışmasına katılmak. Olive’in hayalini gerçekleştirmek amacıyla tüm aile seferber olur ve eski püskü bir Volkswagen minibüse atlayıp California yollarına düşerler. Ancak yolculuk beklenmedik sürprizlerle doludur. Oldukça ufak bir bütçeyle çekilen bu aile komedisi, yolda geçen filmler arasında gişe hasılatı en yüksek olanlardan biriydi. Yol sevdalıları için işte dünyanın en ünlü 10 yolu!

Ucuz Los Angeles Uçak Biletleri Los Angeles’ta Otel Bul

4. Bucket List (Şimdi ya da Asla)

Bucket List Film - Şimdi ya da Asla Film

Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman
2007

Edward Cole ve Carter Chambers, bambaşka hayatlar süren, ayrı dünyaların insanlarıdır. Edward, milyon dolarlık bir şirketin sahibidir. Carter ise işçi sınıfına mensup sıradan bir araba tamircisidir. İkilinin kesiştiği yer ise bir hastane odasıdır. Kanserle mücadele eden bu iki kişinin ölmeden önce gerçekleştirmek istedikleri pek çok şey vardır. Hayatlarının kalan bölümünde bunları yapmak için birlikte seyahate çıkmaya karar verirler. Yolculuk boyunca hem birbiriyle dost olurlar hem de hayatın tadına varmayı ve kendilerini sevmeyi öğrenirler. Çeşitli ödüllere aday gösterilen The Bucket List, mizahla sarmalanmış yol filmleri arasında. Sizin de gezip görmek istediğiniz bir sürü ülke mi var? Skyscanner “Her Yere” arama özelliğiyle seyahatlerinizi ucuza planlamaya başlayın!

Her Yere Ucuz Bilet Ara

5. The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı)

The Secret Life of Walter Mitty Film - Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı Film)

Yönetmen: Ben Stiller
Oyuncular: Ben Stiller, Steve Conrad, Sean Penn
2013

Son yıllarda çekilen en eğlenceli yol filmlerinden biri olan ve İzlanda’da çekilen filmler diyince ilk akla gelenlerden olan Walter Mitty’nin Gizli Yaşamı’nda, büyük bir derginin fotoğraf departmanında çalışan Walter’ın oldukça sakin bir yaşamı vardır. Dergideki iş arkadaşı Cheryl’den hoşlanır ama bunu bir türlü söyleyemez. Ancak Walter’ın geniş bir hayal gücü vardır, kendini maceradan maceraya koşan bir kahraman olarak hayal eder. Çalıştığı derginin bir gün kapanma kararı çıkar ve son sayı için özel bir çalışma hazırlanır. Ancak çalışmasının en önemli parçası olan 25. kare kayıptır ve Walter bu kareyi bulabilmek için düşlerindeki maceraya atılır. Ben Stiller’ın hem yönetmen hem de başrol olduğu film, insanın içindeki potansiyeli gerçeğe dönüştürebilmesi hakkında umut veren eğlenceli bir yapım. Kuzey Işıkları’nı izleyebileceğiniz en iyi 6 yerden birinin İzlanda olduğunu biliyor muydunuz?

Ucuz İzlanda Uçak Biletleri İzlanda’da Otel Bul

6. Easy Rider (Özgürlüğün Bedeli)

Easy Rider Film - Özgürlüğün Bedeli Film

Yönetmen: Dennis Hopper
Oyuncular: Jack Nicholson, Dennis Hopper, Peter Fonda
1969

Hiç şüphesiz Easy Rider, yol filmleri arasında en havalı ve asi olanı. Filmde, uyuşturucu satarak kazandıkları parayı harcamak üzere motosikletleriyle Amerika’da gezinen iki hippinin hikâyesi anlatılıyor. Wyatt ve Billy, Los Angeles’tan çıkıp batıya doğru giderken, 60’lı yılların konformist Amerika’sına başkaldırıyor ve özgürlük arayışına giriyorlar. Bilinmezliklerle dolu bu yolculuk, “Amerikan rüyası”nın gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor ve idealist toplumun çöküşünün bir portresini çiziyor.

Ucuz Amerika Uçak Biletleri

7. Thelma & Louise (Thelma ve Louise)

Thelma & Louise Film - Thelma ve Louise Film

Yönetmen: Ridley Scott
Oyuncular: Susan Sarandon, Geena Davis, Harvey Keitel
1991

İki yakın arkadaş Thelma ve Louise, kafayı dağıtmak için birlikte hafta sonu bir araba yolculuğuna çıkmaya karar verirler. Başta her şey yolunda gitse de bir barda yaşanan olay iki yakın arkadaşın masum kaçamaklarını polisle bir kovalamacaya dönüştürür. Bu maceraya Thelma’nın kendine yakın hissettiği bir otostopçu ve Louise’nin eskiden beraber olduğu erkek arkadaşı da eklenir. Çeşitli şekillerde ve zamanlarda erkek şiddetine maruz kalan bu iki kadının hikâyesi, bu yol filmini pek çok bakımdan unutulmazlar arasına taşır.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

8. Broken Flowers (Kırık Çiçekler)

Broken Flowers Film - Kırık Çiçekler Film

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Bill Murray, Jessica Lange, Sharon Stone, Tilda Swinton, Julie Delpy
2005

Gençlik yıllarında aşırı çapkın bir adam olan Don, geçmişinde pek çok kadının kalbini çalmış ancak hiçbirine bağlanamamıştır. Artık yaşamaktan keyif almayan Don, son kız arkadaşı tarafından terkedilir ve aynı gün isimsiz bir mektup alır. Mektupta bir kadın, Don’un bir oğlu olduğunu açıklar. Bu sırrı çözmek için yollara düşen Don, ülkeyi dolaşarak tek tek eski kız arkadaşlarının kapısını çalar. Ancak aradığı cevabı bulması epey uzun sürecektir. Alternatif sinemanın en özel isimlerinden biri olan Jim Jarmusch’un bu filmi, yıldızlarla dolu yolculuk filmlerinden.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

9. On the Road (Yolda)

On the Road Film - Yolda Film

Yönetmen: Walter Salles
Oyuncular: Kristen Stewart, Sam Riley, Amy Adams
2012

New Yorklu genç bir yazar olan Sal Paradise, babasının ölümünün ardından eski sabıkalı Dean Moriarty ile tanışır. İlginç bir kişiliği olan Dean, özgür ruhlu ve çekici Marylou ile evlidir. Sal ve Dean kısa sürede arkadaş olurlar ve iki kafadar yanlarına Marylou’yu da alarak yola çıkarlar. Özgürlük düşkünü bu üç genç insan yolda dünyayı, insanları ve kendilerini keşfedeceklerdir. Jack Kerouack’ın aynı adlı kitabından uyarlanan film, edebiyatseverlerin yolculuk filmleri arasında en sevdiklerinden biri.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

10. American Honey

American Honey Film

Yönetmen: Andrea Arnold
Oyuncular: Sasha Lane, Shia LaBeouf, Riley Keough
2016

Yolculuk filmlerinin modası hiçbir zaman geçmiyor. 2016’da çekilen American Honey, gençlik ateşiyle dolu bir yol filmi. Oklohama’da yaşayan Star, hayatta kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir genç kızdır. Bir gün Jack adında bir çocukla tanışır ve işleri dergi satmak olan bir grupla beraber yollara düşer. Amerika’nın orta kesiminde uzun bir yolculuğa çıkan Star, hem kendisiyle, hem de hayatla ilgili çok şey öğrenecek ve aşkı keşfedecektir.

Araba yolculuklarının en güzel tarafı da yol boyunca şarkılar türküler söylemektir. İşte Uzun yolda dinlenebilecek en güzel şarkılar!

Ucuz Amerika Uçak Biletleri

11. Into the Wild (Özgürlük Yolu)

Into the Wild Film - Özgürlük Yolu Film

Yönetmen: Sean Penn
Oyuncular: Emile Hirsch, William Hurt, Kristen Stewart, Vince Vaughn
2007

Örnek bir öğrenci ve atlet olan Christopher McCandless, Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra biriktirdiği 24 bin doları bir hayır kurumuna bağışlar. Sahip olduğu her şeyi bırakır ve otostop çekerek Alaska’ya, vahşi doğanın güzelliklerini keşfetmeye gider. Bu yolculukta Christopher’ın karşısına, hayatını şekillendirecek karakterler çıkacaktır. Into the Wild, özgürlük temalı yolculuk filmleri arasında özel bir yere sahip.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

12. Stranger Than Paradise (Cennetten de Garip)

Stranger Than Paradise Film - Cennetten de Garip Film

Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson
1984

New York’ta yaşayan Macar asıllı Willie, doğru dürüst bir işi ve hayatta herhangi bir amacı olmayan bir avaredir. Macaristan’da yaşayan kuzeni Eva, çalışmak için Cleveland’e taşınacaktır ancak teyzesi önce onu 10 günlüğüne New York’a, kuzeninin yanına gönderir. Willie daha önce hiç görmediği kuzeni Eva’ya karşı başta önyargılıdır, sonra onun renkli bir kişiliği olduğunu fark eder. Filmin ikinci yarısında Willie ve yakın arkadaşı Eddie, Eva’yı ziyaret etmek için Cleveland’e giderler, ardından bu ilginç üçlü Florida’ya doğru yola çıkarlar. Üç farklı eyalette yol kat eden kahramanlarıyla Stranger Than Paradise oldukça eğlenceli bir yol filmi.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

13. Everything is Illuminated (Her Şey Aydınlandı)

Everything is Illuminated Film - Her Şey Aydınlandı Film

Yönetmen: Liev Schreiber
Oyuncular: Elijah Wood, Eugene Hutz, Boris Leskin
2005

Ukrayna asıllı Amerikalı genç koleksiyoner Jonathan, dedesini II. Dünya Savaşı sırasında Nazi işgalinden kurtaran kadını bulmayı hedefler. Geziyi organize eden Jonathan’a Amerika takıntısı olan ilginç bir tur rehberi, onun kendini kör sanan dedesi ve köpekleri eşlik eder. Jonathan, dedesinin köyünü bulmak için çıktığı bu yolculukta başka sırların da açığa çıktığını görecektir. Ünlü yazar Jonathan Safran Foer’in romanından uyarlanan film, müzikleri ve sanat yönetimiyle başarılı yol filmleri arasında yer alıyor. Otobiyografik öğeler taşıyan filmde Jonathan Safran Foer’i Elijah Wood canlandırıyor.

Ucuz Amerika Uçak Biletleri

14. Lost in Translation (Bir Konuşabilse)

Lost in Translation Film - Bir Konuşabilse Film

Yönetmen: Sofia Coppola
Oyuncular: Bill Murray, Scarlett Johansson, Giovanni Ribisi
2003

Amerikalı aktör Bob, bir reklam çekimi için Japonya’ya gelmiştir. Tokyo’da kaldığı otelde bir başka Amerikalı ile tanışır. Charlotte, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiştir. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde karşılaşan bu iki yabancı arasında beklenmedik bir dostluk başlar. O hafta sonu birlikte Tokyo’yu keşfe çıkarlar ve aslında bambaşka hayatların mümkün olduğunu görürler. Lost in Translation, klasik anlamda bir yol filmleri olmasa da iki farklı karakterin içsel yolculuğunu anlatan bağımsız bir yapım. Sadece göz alıcı Tokyo için bile izlemeye değer.

Ucuz Tokyo Uçak Biletleri Tokyo’da Otel Bul

15. The Darjeeling Limited (Küs Kardeşler Limited Şirketi)

The Darjeeling Limited Film - Küs Kardeşler Limited Şirketi Film

Yönetmen: Wes Anderson
Oyuncular: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman
2007

Birbiriyle hiç alakaları olmayan üç erkek kardeş, babaları öldükten bir yıl sonra bir araya gelip Hindistan’da tren yolculuğuna çıkmaya karar verirler. Amaçları yakınlaşıp aralarındaki bağı güçlendirmektir. Ancak çıktıkları yolculuğun fantastik öğelerle dolu olduğundan haberleri yoktur. Wes Anderson’ın renkli kişiliğini yansıtan bu kült film, gösterime girdiği yıl eleştirmenlerden tam not almıştı.

Ucuz Hindistan Bileti Bul

16. Before Sunrise (Gün Doğmadan)

Before Sunrise Film - Gün Doğmadan Film

Yönetmen: Richard Linklater
Oyuncular: Ethan Hawke, Julie Delpy
1995

Yüksek lisans öğrencisi Fransız Celine ile Amerikalı Jesse, Budapeşte – Viyana treninde bir çiftin kavgası sebebiyle tesadüfen tanışırlar. Jesse’nin bir sonraki gün uçağı vardır ama otelde kalacak parası yoktur, o yüzden tüm geceyi Viyana sokaklarında dolaşarak geçirecektir. Celine’e kendisine eşlik etmesini teklif eder ve Celine de kabul eder. Böylece romantik bir 14 saat başlamış olur. Sadece bir gece beraber zaman geçirseler de bu durum ikisinin de uzun vadede hayatlarını derinden etkileyecektir. Yolda geçen filmler arasında en romantiklerden biri olan Before Sunrise, aynı zamanda yönetmeni Richard Linklater’a şöhret getiren yapım.

Ucuz Viyana Uçak Biletleri Viyana’da Otel Bul

17. Eat Pray Love (Ye Dua Et Sev)

Eat Pray Love Film - Ye Dua Et Sev Film

Yönetmen: Ryan Murphy
Oyuncular: Julia Roberts, Javier Bardem, James Franco
2010

Elizabeth Gilbert’ın kendi hayat deneyiminden yola çıkarak yazdığı Eat Pray Love kitabından uyarlanan filmde ana karakter Liz, aslında her şeye sahip gibi görünür ama çok mutsuzdur. Mutsuz bir evliliğin içindedir ve hayatının başka bir yöne kayması gerektiğini düşünür. Acılı bir boşanma sürecinin ardından kendini keşfetmek için dünya turuna çıkar. İtalya, Hindistan ve Bali’de geçen yapım, izleyeni seyahate teşvik eden yolculuk filmlerinden biri.

Ucuz Roma Uçak Biletleri Ucuz Bali Uçak Biletleri Ucuz Hindistan Bileti Bul

18. Away We Go (Uzaklara Gidelim)

Away We Go Film - Uzaklara Gidelim Film

Yönetmen: Sam Mendes
Oyuncular: Maggie Gyllenhaal, Jeff Daniels, Melanie Lynskey, Catherine O’Hara
2009

İlk çocuklarının dünyaya gelmesini bekleyen genç çift Verona ve Burt, çocuklarını büyütebilecekleri en ideal yeri aramak için Amerika’yı dolaşmaya başlarlar. Ancak bu yolculuk tahmin ettiklerinden daha farklı geçer. Çiftin yol boyunca yaşadıkları aksilikler ve aradıkları evi bulmaları için onlara yardım etmeye çalışan akrabalar ve eski arkadaşlar serüvenlerine renk katar.

Ucuz Amerika Uçak Biletleri

19. Rain Man (Yağmur Adam)

Rain Man Film - Yağmur Adam Film

Yönetmen: Barry Levinson
Oyuncular: Tom Cruise, Dustin Hoffman, Bonnie Hunt
1989

Bencil ve fırlama bir şehir çocuğu olan Charlie, milyoner babasının ölümünden sonra servete konmak için hayaller kurar. Ancak kendisine sadece 1949 model bir Buick araba bırakan babası, servetin tamamını Charlie’nin daha önce varlığından haberdar olmadığı ağabeyi Raymond’a bırakmıştır. Kardeşinin yanına gidip hakkı olduğunu düşündüğü parayı almak için onu ikna etmek ister, kardeşinin kaldığı kliniğe gittiğinden ise oranın bir otizm vakfı olduğunu görür. Charlie ve Raymond beraber bir araba yolculuğuna çıkar ve iki kardeşin hayatı bu yolculukla değişir.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

20. Almost Famous (Şöhrete İlk Adım)

Almost Famous Film - Şöhrete İlk Adım Film

Yönetmen: Cameron Crowe
Oyuncular: Kate Hudson, Billy Crudup, Jason Lee
2000

Anti sosyal bir lise öğrencisi olan William’ın hayattaki tek tutkusu müziktir. Sevdiği müzik grupları üzerine amatör yazılar yazan William’a bir gün ünlü müzik dergisi Rolling Stone’dan ancak hayallerinde görebileceği iyi bir teklif gelir. William’ın gelecek vadeden rock grubu Stillwater ile turneye çıkması ve deneyimlerinden bir makale hazırlaması beklenir. William grupla birlikte çıktığı yolculukta bu çok sevdiği ikonlara ve müzik piyasasına dair önemli gerçeklere tanıklık edecektir. Ayrıca bu süreçte olgunlaşacak ve hayata dair pek çok şeyi ilk kez keşfedecektir. Dönemin müzik anlayışı ve yaşantısını son derece başarılı bir şekilde işleyen film en eğlenceli ve müzik dolu yol filmlerinden biri olarak anılıyor.

Her Yere Ucuz Bilet Ara