Seyahat Haberleri İpuçları Erken Rezervasyon: Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Tüm makaleler

Erken Rezervasyon: Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

2019’da erken tatil rezervasyonu nasıl yapılır? Yapmazsak ne kaybederiz? Erken rezervasyon sigortası yaptırmalı mıyım? Bilmeniz gereken her şey burada!

Tatile gideceğim tarihi o kadar önden nasıl belirleyebilirim? Erken rezervasyon fırsatlarını kaçıranların genel serzenişi bu şekilde. Ancak eğri oturup doğru konuşalım bu işin bahanesi. Yüzde 30’dan başlayan indirimlerle tatil yapmanız için tek gereken takviminize bir işaret koymak. Üstelik erken rezervasyon sigortası sayesinde olası bir aksilikte seyahat planını iptal de edebiliyorsunuz.

Skyscanner Uygulamasıyla Tatilini Planla

1. Tatil Tarihinizi Belirleyin

Erken rezervasyon meselesinin ilk ve en önemli kuralı tatile çıkmayı planladığınız tarihi net bir şekilde belirlemek. Ve bunu ne kadar erken yaparsanız o kadar daha avantajlı bir fırsat yakalamış olursunuz. Eğer tatilinizin tarihi sonradan değişebilecek gibiyse bunun rezervasyonunuzu yakmak, yani tüm tatil planının çöpe atmak anlamına gelebileceğini aklınızın bir kenarına not edin. Evet erken rezervasyon en uygun fiyat demektir ama eğer rezervasyonu iptal ederseniz faydalanmaya çalıştığınız avantaj ve fırsatlar da ortadan kalkar, boşu boyuna para ödediğinizle kalırsınız. Elbette unutulmaması gereken şeylerden biri de şu: Erken kalkan yol alır. Erken rezervasyonun olabildiğince erken yapılması hazırlanılan tatil için ödenecek miktarın da bir o kadar az olması anlamına geliyor. Tatil vakti yaklaştıkça indirim oranları aşağıya doğru giderken ayrıca dilediğiniz gibi bir yer bulma ihtimali de azalıyor.

Hemen Ucuz Uçak Bileti Bul

2. İlk soru: Yurt içi mi yurt dışı mı?

Seyahat için gözünüze kestirdiğiniz adres yurt içinde mi yurt dışında mı? Karar vermek için Vizesiz Ülkeler için Ucuz Uçak Biletlerinin bulunduğu sayfamıza göz atabilirsiniz. Eğer cevabınız yurt dışı ise gideceğiniz ülke Türk vatandaşlarına vize uyguluyor mu? Eğer cevap evet ise vize için gerekli evrakların toplanması için gereken bir süre de olacaktır. Vizenin çıkma süresini de eklersek nereden bakarsanız bakın 15 gün gibi bir ön zamana ihtiyacınız var. Eğer erken rezervasyon otel tercihinizi yurt içi bir noktadan yana kullandıysanız böyle bir sorununuz yok. Ön hazırlık için bavulunuz hazırlamak için gereken kadar süre yeterli olacaktır. Erken rezervasyon seçenekleri Ege ve Akdeniz bölgelerini kapsıyor.

Yurtiçine Ucuz Uçak Bileti Bul Her Yere Uçak Bileti Ara

3. Otelleri araştırmaya biraz vakit ayırın

Tarih ve tatil yeri seçimleriniz tamam. O zaman sırada otelleri araştırma var. Erken rezervasyon otelleri arasından ihtiyacınıza en uygun oteli Skyscanner aracılığıyla kolayca bulabilirsiniz. Uygun gördüğünüz oteli bulduktan sonra erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmadan otel rezervasyonunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Erken rezervasyon en uygun fiyat seçeneği onu gerçekten arayanlara kendisini gösterecektir. Otelin puanı ve daha önce misafir olanların yorumlarının da seçiminizi yaparken faydalanacağınız referans noktaları olduğunu unutmayın. En uygun otelini bulduktan sonra, tatil yerine ulaşım için önerdiğimiz uçuşları tercih edebilir ya da tatilde araç kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İhtiyacına En Uygun Oteli Bul Her Yere Uçak Bileti Ara Ucuz Araç Kirala

4. Ücretsiz iptal seçeneğini kontrol edin

Erken rezervasyon otelinizi seçtikten sonra rezervasyonunuzu iptal etmeniz durumunda iptal için ücret talep edip etmediklerini mutlaka önden sorup öğrenin. Eğer daha sonra daha iyi bir fırsat ile karşılaşırsanız bu özellik çok işinize yarayacaktır. Rezervasyonu yaptıktan sonra farklı bir yerde farklı bir otel bulup daha uygun fiyata gitmek varken seçmiş olduğunuz otele mecbur olarak gitmek tatilinizin keyfini bir parça kaçırabilir.

5. Ulaşımınızı ayarlayın

Otelinizin bulunduğu bölgeye uçak ile seyahat edecekseniz Skyscanner ucuz uçak bileti bulmanız için tüm hizmetleriyle yanınızda. Mobil uygulamamız sayesinde en uygun uçak bileti veya kiralık araca her yerden anında ulaşabilirsiniz. Eğer araç ile gidecekseniz feribot geçişi gibi etapların biletlerini de önden almanızda büyük yarar var.

Skyscanner araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak araba kiralarken son derece cazip fırsatlar ile karşılaşmak mümkün. Bunun da tatil bütçenize genel olarak olumlu etkisi olacağı kesin.

Ucuz Araç Kirala Seyahat Uygulamamızla Hepsini Ayarlayın

8. Biletinizi alırken iptal ücreti konusunu sorun

Ulaşım kısmını kafada bitirdiniz ve biletiniz aldınız. Olası bir değişiklik halinde iptal ücreti alınıp alınmadığını kontrol edin.

9. Erken rezervasyon sigortası yaptırın!

Erken rezervasyon sigortası alındıktan sonra iptal işleminizi tatil yapacağınız tarihten 72 saat önce yapmalısınız. Eğer belirtilen süre dahilinde iptal işlemi yaptırırsanız koşulsuz ve kesintisiz ücret iadesi yapılıyor. Fakat seyahat tarihinize 72 saatten az kaldıysa iade için herhangi bir talepte bulunmaya hakkınız olmuyor. Bu sebeple de erken rezervasyon sigortası meselesini ciddiye almanız ve atlamanız önemli.

10. Her şey tamamsa tatilinizin hayalini kurmaya başlayabilirsiniz

Biletler tamam, rezervasyon tamam, sigorta tamam. O zaman artık keyifli anlarla dolu tatilin hayalini kurmaya başlayabilirsiniz. Erken rezervasyon Kıbrıs için de geçerli.