Seyahat Haberleri Instagram’da En Popüler Gezilecek Yerler

Tüm makaleler

Instagram’da En Popüler Gezilecek Yerler

Seyahat tutkunlarını buluşturan yerleri görmek için en çok Instagram fotoğrafı paylaşılan adreslere bakmak yeterli. En güzel Instagram fotoğrafları nerede çekilir diye merak ediyorsanız yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Instagram fotoğrafları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi ve bu uygulamanın kendine has durakları var. Milyonlarca insan aynı noktalarda benzer pozlar veriyor ve fotoğraflarını Instagram takipçileri ile paylaşıyor. Takipçilerinizin gerisinde kalmamanız için en çok “Instagramlanan” durakları sıraladık. Bu duraklar arasından albümünüzde henüz olmayanı seçin ve gidiş tarihinizi belirleyin. Dünyanın dört bir yanından gezilecek yerler keşfetmek için Skyscanner Türkiye Instagram hesabını takip edin!

https://www.instagram.com/p/BfJBJS_g2ns/

Disneyland, Los Angeles, California – ABD

Dünyanın en büyük eğlence parkı olan Disneyland, Walt Disney tarafından 1955 yılında kuruldu. Disneyland nerede diye merak ediyorsanız, California’nın Anaheim şehrine yakından bakmalısınız. Dünyanın en mutlu yeri olduğu söylenen Disneyland California, çocuklu aileler başta olmak üzere yılda yaklaşık 20 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

Burası Instagram’da en çok fotoğraf çekilen yer olarak biliniyor. Disneyland turu sırasında sizin de Walt Disney karakterleriyle çekilmiş fotoğraflarınız olabilir. Mickey Mouse, Donald Duck, Pluto ve Peter Pan gibi dünyaca ünlü kahramanlar sizin de Instagram hesabınıza renk katabilir.

Walt Disney’in çocukluk yıllarını geçirdiği kasabadan ilham alınarak tasarlanan Disneyland, Amerika’da masalsı bir atmosfer sunuyor. Burada rengârenk kostümler içinde dansçıları ve eğlenceli geçit törenlerini izleyebilirsiniz. Neşeli ve heyecan dolu maceralar bu özel parkta sizi bekliyor. Denizaltına binerek sualtı dünyasının güzelliklerine yakından bakabilir, şatolarda dolaşabilir, roller coaster’da hız yapabilir ve devasa oyuncaklar arasında unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Times Meydanı, Manhattan, New York – ABD

ABD’nin sembolü olarak bilinen Times Meydanı, Amerika’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Adını New York Times gazetesinden alan meydan yılbaşı kutlamalarıyla dünya çapında ün kazandı. Meydanda kutlama geleneği 1904 yılında başladı. New York Times gazetesi bu tarihte meydandaki yeni binasına taşındı ve havai fişekler eşliğinde görkemli bir kutlama yapıldı. New York’ta görülmesi gereken en iyi 10 yeri merak ediyor musunuz? Instagram takipçi listenizin paylaşımlarına baktığınızda Times Meydanı ile sıklıkla karşılaşmanız mümkün. Sadece yayalara açık olan bu meydan günün her saati yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor. Birçok marka yeni ürünlerini ilk olarak bu meydanda duyuruyor. Rengarenk reklam panolarının ışıkları altında parlayan meydan, canlılığıyla cezbediyor.

Times Meydanı’na gittiğinizde meşhur kırmızı merdivenlerinde oturup dinlenirken çevrenizi inceleyebilirsiniz. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan New York’ta, özellikle bu meydanda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Eyfel Kulesi, Paris – Fransa

Eyfel Kulesi nerede olursanız olun size çok yakın. Instagram’a giriş yapıp fotoğraflara bakmanız yeterli. Dünyanın en çok fotoğraflanan eserlerinden biri olan Eyfel Kulesi’nin inşası 1889 yılında Fransız İhtilali’nin 100. yılında tamamlandı. Bu dev demir kule Özgürlük Heykeli’nin mimarı olan Gustave Eiffel tarafından tasarlandı. Yaklaşık 20 bin ton metal kullanılarak inşa edilen Eyfel Kulesi’nin tasarımı ilk başta tartışmalara ve protestolara neden oldu. Kulenin geçici bir süre sonra kaldırılacağı düşünüldüğünden tartışmalar fazla uzun sürmedi. 1910 yılında yıkılmasına karar verilen kule bugün hâlâ görkemli bir şekilde yerinde duruyor.

Paris’te gezilecek yerler içinde en çok dikkat çeken yer olan Eyfel Kulesi’ne çıkarak şehrin harika manzarasını izleyebilirsiniz. Eyfel Kulesi’nin arkada göründüğü etkileyici bir fotoğraf çekmek isterseniz Trocadero Meydanı’na gitmelisiniz. Ayrıca Seine Nehri üzerinde tekneyle dolaşmanızı ya da kıyılarında yürümenizi tavsiye ederiz. Paris tatili planlayanlar için işte Paris’te Gezilecek En İyi 10 Yer!

Louvre Müzesi, Paris – Fransa

Paris’te gezilecek yerler arasında, dünyanın en ünlü sanat merkezlerinden biri olan Louvre Müzesi de yer alıyor. Müze yılda yaklaşık 10 milyon ziyaretçi ağırlıyor ve burada fotoğraf çekmek bir ayrıcalık olarak kabul ediliyor. Seine Nehri yakınlarındaki müze, Fransız İhtilali’nden sonra, 1793 yılında açıldı. Dünyanın en büyük müzesi olan Paris Louvre Müzesi hem klasik hem de modern sanat yapıtlarına, arkeolojik kalıntılara ve mimari eserlere ev sahipliği yapıyor. Mısır, Yunan, Roma ve İslam dönemine ait eserleri içeren devasa koleksiyonu 380 binden fazla parçayı barındırıyor.

Louvre Müzesi’ndeki önemli eserler arasında, dünyanın en ünlü tablosu olan Mona Lisa ilk sırada bulunuyor. Tarihin ilk yazılı kanunlarından Hammurabi Kanunları yazıtları da Louvre Müzesi’nde. MÖ 3. yüzyıldan kalma Yunan tanrıçası heykeli Semadirek Kanatlı Zaferi, Kayalıklar Bakiresi, Dantel Ören Kız, Halka Yol Gösteren Özgürlük ve Kana’da Düğün tabloları da müzesinin nadide parçaları arasında yer alıyor. Müzede o kadar çok ilgi çekici ve değerli eser var ki hepsini incelemeye zaman kalmayacak. Müzeyi ziyaret etmeden önce merak ettiklerinizi, ilgi alanlarınızı ve beklentilerinizi dikkate bir keşif planı oluşturmanızı öneririz.

Kolezyum, Roma – İtalya

MS 80 yılından bu yana İtalya’nın başkenti Roma’da gezilecek yerler arasında ilk sırada Kolezyum yer alıyor. Burada daha önce Roma İmparatoru Neron’un sarayı bulunuyordu. Sarayın gösterişi ve savurganlığı halkın isyanına neden olduğu için İmparator Vespasianus bu alana Kolezyum’u yaptırdı.

Geçmişte Romalıların gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapan arena bugün Instagram fotoğraflarını süslüyor. Vahşi tarihi ile filmlere konu olan bu arenanın ihtişamlı görüntüsü sizi oldukça etkileyecek. Burada siz de çok sayıda Instagram beğenisi getirecek fotoğraflar çekebilirsiniz. Kolezyum’un kapısında Gladyatör kostümlü modellerin beklediğini göreceksiniz. Dilerseniz fotoğraflarınızda onlara da yer verebilirsiniz.

Rusya Fuar Merkezi, Moskova – Rusya

Orijinal adı Vystavka Dostizheniy Narodnogo Khozyaystva olan fuar merkezi kısaca VDNKh olarak anılıyor. Instagram takipçileri için son derece popüler olan durak, Moskova’da gezilecek yerler arasında özel bir üne sahip.

Son derece geniş bir bölgeyi kaplayan fuar alanını bisiklet kiralayarak keşfedebilirsiniz. Fuardaki en ünlü eser, Sovyetler Birliği döneminden kalma İşçi ve Çiftçi Kadın heykeli. Heykeldeki kadın ve erkeğin ellerinde, komünizmin sembolü olan orak ve çekiç bulunuyor. Rusya Fuar Merkezi’nde dolaşırken Ulusların Dostluğu Çeşmesi’ni göreceksiniz. Havuzun ortasındaki altın heykellerin fotoğrafını mutlaka çekmelisiniz. Ayrıca fuar geziniz sırasında Uzay Fatihleri Anıtı’nı görmeli ve Kozmonotluk Anıt Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Bu müze 85 bin parçalık koleksiyonuyla astronomi ve uzay teknolojisi hakkında bilgiler veriyor. Yılda yaklaşık 300 bin ziyaretçi müzeye misafir oluyor.

Siam Paragon, Bangkok – Tayland

Tayland’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Siam Paragon, Bangkok’ta gezilecek yerler arasında ilk sıralarda. Bu alışveriş merkezi aynı zamanda dünyanın en çok fotoğraf paylaşılan adreslerinden biri olarak biliniyor. Siam Paragon’u bu kadar ünlü yapan özelliğin yarattığı lüks algısı olduğunu söyleyebiliriz. Lüks otomobiller, son moda kıyafetler, yüksek fiyatlı markalar alışveriş severleri kendine çekiyor. Başka yerde bulamayacağınız parçalar burada karşınıza çıkıyor. Alışveriş merkezi sunduğu aktivitelerle de öne çıkıyor. Burada çocuklar için tasarlanmış kocaman bir oyun parkı bulunuyor. Dilerseniz sanat galerisindeki eserleri inceleyebilir, opera salonunda sergilenen performansları izleyebilirsiniz. Ayrıca Siam Paragon’un dev akvaryumunda köpekbalıklarıyla yüzebileceğinizi de ekleyelim.