Seyahat Haberleri İlham Verici Öneriler Vizesiz Yurtdışı Tur Fırsatları

Tüm makaleler

Vizesiz Yurtdışı Tur Fırsatları

Yurtdışı turları ucuz tatil yapmak için ilginç fırsatlar sunuyor. Tercih edebileceğiniz vizesiz yurt dışı turları burada!
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Yurt Dışı Turlarına Uygun Uçak Bileti

yurtdışı turları

Tatile çıkarken vize işlemleriyle uğraşmak istemiyor musunuz? Belki de plan yapmak için geç kadınız. Sorun değil. Türkiye vatandaşlarının vizesiz seyahat edebildiği ülkeler arasında tam da aradığınız tatili sunabilecek ülkeler var. Üstelik yurtdışı turları kapsamında çok da makul fiyatlar vaat ediyorlar.

Vizesiz gidilen ülkelere uçak bileti fırsatları.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Kıbrıs Turları

Kıbrıs turu

Yalnızca kimlikle giriş yapılabilen yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tatil yapmak yurtdışı turu seçenekleri arasından en kolayı olabilir. Dil problemi yaşamayacağınız Kıbrıs’ta gezilecek yerleri merak ediyorsanız rehberimize göz atın. Türkiye’nin 7 ilinden direk uçuşla ulaşabileceğiniz Kuzey Kıbrıs, sıcak kanlı insanları ve sımsıcak havasıyla tam bir tatil cenneti!

Peki Kıbrıs turları deyince akla neresi geliyor? Girne, Lefkoşa ilk akla gelen şehirler olsa da, bunların da ötesinde görülecek gezilecek yerler var. Lefke, Güzelyurt, Gazimağusa ve hayalet şehir Maraş Kıbrıs’taki başlıca turistik noktalar. Yalnızca deniz tatili için düşünenlere de bolca seçenek mevcut. Kıbrıs’taki 5 yıldızlı oteller arasından seçiminizi hemen yapabilirsiniz.

Ucuz Kıbrıs Uçak Biletleri

Bosna Hersek Turu

Bosna hersek turları

Balkanlar’a hoş geldiniz. Bosna Hersek’in başkenti bu coğrafyadaki kültürel çeşitliliği en iyi görebileceğiniz şehir. Yüzyıllar boyunca Müslüman, Hristiyan ve Yahudilerin bir arada yaşadığı başkent Saraybosna’da Ortodoks ve Katolik kiliseleri, camiler ve sinagoglar hep yan yana. Bu özelliği ile sık sık Avrupa’nın Kudüs’ü olarak da anılıyor.

Tipik bir Osmanlı şehrinin pek çok özelliğini bünyesinde barındıran Saraybosna’da Baş Çarşı’yı ve savaş sırasında binlerce Bosnalı’nın hayatını kurtaran tüneli görebileceğiniz Savaş Tüneli Müzesi’ni mutlaka gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca köfteyi ve Boşnak böreğini tatmayı da ihmal etmeyin. Dünyaca ünlü bir Osmanlı yapısı olan Mostar Köprüsü’nü ise hatırlatmamıza bile gerek yoktur muhtemelen. Bosna-Hersek gezi rehberimize göz atın.

Türk Hava Yolları ve Pegasus, Saraybosna’ya düzenli olarak uçuyor. En uygun uçuşlar için Skyscanner’dan faydalanabilirsiniz.

Ucuz Bosna Uçak Biletleri Saraybosna’da Otel Bul

Karadağ Turu

karadağ turları

Yeşil ile mavinin tüm tonlarını barındıran kelimenin tam anlamıyla kendine has bir coğrafya, kalitesi dünya çapında kabul görmüş şaraplar, iyi bir mutfak ve sıcakkanlı halkı ile Karadağ, rotasını Balkanlar’a çeviren gezginlerin favori duraklarından birine dönüşmüş durumda. Ucuz yurtdışı turları arayanların da ilk göz attıkları destinasyonların başında geliyor.

Başkent Podgorica’ya Türkiye’den karşılıklı uçuşlar yapılıyor. Takviminize uyan uçuşları taramak ve ucuz bilet fırsatları için Skyscanner hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Karadağ’ın ruhu dendiğinde aklan gelen, aynı zamanda da ülkenin en popüler tatil noktası olan yer ise Kotor. Adriyatik kıyısında yer alan bu tarihi kent Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor. Tarihi ve doğasıyla göz alıcı bir kent olan Kotor’a hayran olmamak mümkün değil. Budva da vizesiz yurtdışı turları kapsamında Karadağ’ı ziyaret edenlerin görmesi gereken sahil kasabalarından biri. Özellikle yaz aylarında çok tercih edilen bir bölge.

Balkanlar’da yaz tatili için en güzel vizesiz ülkeler sayfamızdan bir yer seçin, ucuz yurt dışı tatili yapın.

Ucuz Karadağ Uçak Biletleri Karadağ’da Otel Bul

Sırbistan Turu

Sırbistan turları

Son yıllarda uygun yurtdışı turları arayan Türkiye vatandaşlarının sık tercih ettiği rotalardan biri de Sırbistan. Bunun sebeplerinden biri de Sırbistan’da Türk lirasıyla ucuz tatil yapılabiliyor olması. Başkent Belgrad Avrupa’da gece hayatı ile ünlü şehirler listesinde bir süredir ilk sıralarda yer alıyor. Savaşlarla dolu tarihi boyunca biriktirdiği, farklı dönemlerin izlerini taşıyan tarihi yapıları, sıcakkanlı insanlarının yanı sıra oldukça ucuz olması popülerliğini artırıyor. Belgrad’da görülmesi gereken yerler arasında Kale Meydan, Meclis Binası, Hotel Moskva ve Knez Mihailova Caddesi başı çekmekte. İster sakin ve lezzetli bir şehir gezmesi, ister çılgın gece hayatı ne sebeple olursa olsun Belgrad’ı Yurtdışı Turları listenize eklemenizde yarar var.

Ucuz Sırbistan Bileti Bul Belgrad’ta Otel Bul

Kosova Turu

kosova turları

Sırbistan, Karadağ, Makedonya ve Arnavutluk tarafından çevrelenmiş olan Kosova’nın denize kıyısı yok. Ancak denizi aratmayacak şekilde bütün ülkeyi kaplayan bucaksız dağları ve ormanları var. Bu küçük ülke hiking, trekking, tırmanış, kampçılık, yayla turizmi gibi aktiviteleri yurtdışı tatil turları içine dahil etmek isteyenler için harika bir seçenek. Yaz aylarında bunları sunarken kış mevsiminde ise kapılarını kayakçılara açıyor. Kosova’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Priştine’ye hem Pegasus hem de Türk Hava Yolları her gün İstanbul’dan karşılıklı seferler düzenliyor. Birbirinden uygun gidiş dönüş uçak biletinizi almak için Skyscanne hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kent eski ve yeni şehir olmak üzere iki bölüme ayrılıyor. Eski kısımda Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma pek çok esere rastlamak mümkün.

Makedonya Turu

Makedonya turları

İşte vizesiz seyahat edebileceğiniz ve yurtdışı bayram turları kapsamında değerlendirirseniz kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir ülke, Makedonya. Üsküp ve Manastır mutlaka ziyaret etmeniz gereken şehirler. Çok tercih edilen bir diğer şehir ise Ohrid. Aynı adı taşıyan gölün kıyısına kurulmuş olan bu şehir Balkanlar’ın en huzurlu noktalarından biri. Makedonya ve diğer Balkan ülkelerinde araçla seyahat etmek bu güzel coğrafyanın sunduğu tüm tatil fırsatlarından yararlanmak açısından çok mantıklı. Bütün ülkelerdeki araç kiralama ihtiyaçlarınız için Skyscanner hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Pegasus ve Türk Hava Yolları’nın İstanbul çıkışlı uçuşlarını incelemeki içinse arama motorumuzu kullanabilirsiniz.

Ucuz Makedonya Bileti Bul Üsküp’te Otel Bul

Fas Turu

Fas turları

Özellikle yurtdışı balayı turları için çok tercih edilen bir şehir: Kazablanka. Bir yanında Akdeniz diğer tarafında ise boylu boyunca Atlas okyanusu uzanan bu gizemli ülkede ziyaret edilecek yerler elbette çok daha fazla. Ama 711 bin kilometrekarelik yüzölçümüne sahip bir ülkeden bahsettiğimiz için zaten öyle 3-4 günde tamamını gezmeniz de pek mümkün değil. Gelmişken Marakeş’i ve ünlü yılan oynatıcılarını, labirentler diyarı Fes’i görmeden olmaz. Marakeş ve Kazablanka gezi rehberiyle Fas turunuzu kolayca planlayabilirsiniz. Ayrıca sonuzluk hissini görsel olarak deneyimlemenizi sağlayan uçsuz bucaksız Sahra Çölü’nü, sadece Fas’ın değil dünyanın en renkli sokaklarından biri kabul edilen Şafşavan’ı, başkent Rabat’ı ve Dedes Vadisi’ni de görmek isteyebilirsiniz.

İstanbul’dan Marakeş, Rabat ve Kasablanka’ya direkt uçuşlar mevcut. Alternatif olarak ise Madrid veya Barcelona aktarmalı olarak da ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda kampanya ve fırsat yakalama şansınız daha yüksek. Bu ülke ile ilgili yurtdışı turları fırsat sezonu da açılmış durumda.

Ucuz Fas Bileti Bul Marakeş’te Otel Bul

Lübnan Turu

Lübnan turları

Bir yandan havada asılı bir hüzün buğusu, bir yanda olanca coşkusuyla insanı saran bir neşe. Pek çok insanın “zamanın durduğu ülke” olarak tanımladığı Lübnan ve egzotik başkenti Beyrut özellikle yurtdışı bayram turları kapsamında çok tercih edilen bir destinasyon.

Sadece müthiş mutfağı için bile bu ülkeye seyahat edenler sayesinde adı artık gastronomi turizmiyle de anılmakta.

Bu köklü tarihe sahip, bölge kültüründe hatırı sayılır bir ağırlığı olan ülkenin özelliklerinden bir diğeri ise dünyaca ünlü gece hayatı.

İstanbul-Beyrut hattında oldukça makul fiyatlara karşılıklı seferler yapılıyor. Rafic Hariri Havalimanı için en uygun biletleri görmek istiyorsanız Skyscanner arama moturuna başvurmanızı tavsiye ederiz.

Skyscanner, Baalbek başta olmaz üzere Lübnan’ın diğer cazibe noktalarını ziyaret etmek içinse en uygun aracınızı kiralamanıza yardımcı olabilir.

Beyrut’da Otel Bul

Gürcistan Turu

gürcistan turları

Doğudaki kapı komşumuz Gürcistan vizesiz yurtdışı turları arasında öne çıkan duraklardan biri. Kıyıları başta olmak üzere ülkenin büyük kısmı o ünlü Karadeniz yeşili ile kaplı. Başkent Tiflis ve ülkenin en önemli turizm merkezlerinden olan Batum son yıllarda Karadeniz turlarının ilk akla gelen duraklarından biri.

İstanbul’dan Batum ve Tiflis’e uçmak veya Artvin üzerinden Batum’a arabayla geçmek mümkün.

Ucuz Gürcistan Bileti Bul Tiflis’te Otel Bul Batum’da Otel Bul
Harita