Seyahat Haberleri İlham Verici Öneriler Yılbaşı Kutlamaları İçin Dünyanın En İyi 10 Şehri

Tüm makaleler

Yılbaşı Kutlamaları İçin Dünyanın En İyi 10 Şehri

Her yıl olduğu gibi bu sene de ne kadar da hızlı geçti! Şimdi sıra eşe dosta yılbaşı hediyeleri bakmaya ve bu seneki yeni yıl kutlamalarını planlamaya geldi. Yeni yıla girilecek en iyi 10 şehri listemizde bulabilirsiniz; en ucuz uçak biletleri ise her zaman olduğu gibi Skycanner'da!

Yılbaşı tatili planlarken veya herhangi bir seyahatinize uçak bileti aramak, ihtiyacınıza en uygun oteli bulmak veya tatilde araç kiralamanın en rahat ve hızlı yolu ne biliyor musunuz? Skyscanner hepsi bir arada seyahat uygulaması! Siz de uygulamayı indirin ve bir sonraki tatilinizi şimdiden planlayın.

Hemen Uygulamayı İndir

1. New York, ABD

New York Yılbaşı

Her yıl milyonlarca insan yeni yılı karşılamak için New York’a, Times Square’e akın ediyor. Haksız da sayılmazlar, zira her yanı binlerce kristal üçgenle ve ışıkla kaplı olan meşhur “Yılbaşı Topu”nun düşüş anı oldukça eğlenceli oluyor. Tabii şimdiye kadar aralarında Lady Gaga, Justin Bieber ve Miley Cyrus gibi yıldızların verdiği konserleri de unutmamak lazım! New York’ta yapılacak en iyi 10 şeyi merak ediyor musunuz? New York’ta yılbaşı geçirirken gidilecek yerleri mutlaka bir yere not edin.

2. Sidney, Avustralya

Yeni Yıl Sidney Yılbaşı Kutlamaları Havai Fişek

Dünyada yeni yıla ilk girenlerden olmak için Sidney’e gitmeye ne dersiniz? Avustralya’nın eğlence ve kültür başkenti olan bu büyüleyici şehir, yeni yılı Türkiye’den tam 9 saat önce karşılıyor. Yılbaşı kutlamaları için tam 50’den fazla tekneden atılan havai fişekler, kentin simgelerinden olan Sidney Opera Binası’nın üzerinde ışıl ışıl parlıyor! Avustralya’ya en ucuz uçak biletleri için Skyscanner’la anında arama yapabilirsiniz.

3. Berlin, Almanya

Yeni Yılda Berlin Yılbaşı Kutlamaları

Avrupa’nın en büyük açıkhava yılbaşı partisi her sene Berlin’de gerçekleşiyor. Burada buluşan milyona yakın kişiye siz de katılın, Brandenburg Kapısı’nda gece boyu ünlü grupların ve DJ’lerin performanslarıyla coşmaya hazır olun! Brandenburg Kapısı Berlin’de görülecek yerlerin başında geliyor.

4. Madrid, İspanya

Madrid Yılbaşı

On binlerce Madrid sakini, yılbaşında önce Puerto del Sol Meydanı’ndaki saatin önünde toplanıp, yeni yılda şans getirdiğine inandıkları için 12 tane üzüm yiyor. Yerel ritüelleri siz de katılır mısınız bilemeyiz ama kentin en ünlü caddelerinden olan Gran Via’da toplanarak göz alıcı havai fişek gösterilerini izleyip sabaha kadar eğlenebilirsiniz! Madrid uçuşlarını karşılaştırmak için Skyscanner’ı kullanabilirsiniz.

5. Rio de Janeiro, Brezilya

Rio Yılbaşı Kutlamaları

Meşhur Rio Karnavalı’nın ardından kentin en büyük ikinci etkinliği, kuşkusuz ki 31 Aralık’ta yapılan kutlamalar. Her yıl iki milyona yakın ziyaretçi, deniz keyfi yaparken canlı müzik ve havai fişek gösterilerini izleyebilecekleri Rio’daki Copacabana Plajı’na akın ediyor. Bütün gün süren eğlencelerin ardından saatler gece yarısını gösterdiğinde teknelerden fırlatılan havai fişekler gökyüzünü cümbüşe çeviriyor.

6. Reykjavik, İzlanda

Reykjavik Yılbaşı

İzlanda’nın ufak tefek başkenti Reykjavik, yılbaşında insan sayısı konusunda New York ve Berlin gibi şehirlerle yarışamasa da, rengârenk havai fişek gösterilerinin onlardan bir farkı yok. Üstelik en etkileyici doğa olaylarından olan kuzey ışıkları arka planda görünebilir. Doğa tatili yaparak muhteşem manzaralar görebileceğiniz İzlanda’da yeni yıl kutlamalarına katılmak sizin için ayrı bir deneyim olacak. İşte doğanın kendi havai fişek gösterisi diyebileceğimiz Kuzey Işıkları’nı izlemek için, İzlanda dahil dünyadaki en iyi 6 yer

7. Paris, Fransa

Yeni Yıl Paris Yılbaşı

Romantik tatillerin bir numarası Paris, yılbaşı kutlamaları denince de akla ilk gelen şehirlerden biri. İster Eyfel Kulesi’ndeki göz kamaştırıcı ışık gösterilerini izleyin, isterseniz de Champs-Elysees’deki sokak partisinde Parisliler ile şampanya eşliğinde, şarkılar ve danslarla yeni yıla girin. Yaz-kış en ucuz Paris uçak biletlerini bulacağınız adres: Skyscanner!

8. Amsterdam, Hollanda

Yılbaşında Amsterdam Yeni Yıl Kutlamaları

Amsterdam’da yılbaşında hemen her köşede bir sokak partisine rastlayabilirsiniz. Ama eğer daha büyük, daha organize bir eğlence istiyorsanız, rotanızı Dam, Rembrandtplein, Nieuwmarkt ve Museumplein gibi meydanlara çevirmek isteyeceksiniz. Havai fişek gösterilerini kentteki köprülerin üzerinden izleyin ve gösterilerin ardından, sabahlara kadar eğlenmek için Amsterdam’daki sayısız gece kulübünden birine geçin. Amsterdam uçak biletlerini anında karşılaştırmak için Skyscanner arama motorunu kullanabilirsiniz.

9. Las Vegas, ABD

Las Vegas Yılbaşı

Yeni yılı dünyanın eğlence başkenti Las Vegas’ta kutlamaya ne dersiniz? Las Vegas’ta seçeneğiniz oldukça fazla. Lazer şovlarıyla dolu sokak partilerinde çılgınlar gibi eğlenebilir ya da gece kulüpleri, oteller ve casino’lardaki konser veya şovlardan birine katılabilirsiniz! Amerika vizesi nasıl alınır öğrenmek için ABD Vizesi yazımıza göz atabilirsiniz.

10. Londra, İngiltere

Yeni Yılda Londra Yılbaşı Kutlamaları

 

İngiltere’nin başkentinde yılbaşını kutlamak için en iyi yer, Thames Nehri’nin kıyıları. Burada 250.000’in üzerinde kişiye katılarak London Eye ve çevresindeki nefes kesici ışık gösterilerini izleyebilirsiniz. Ama uyumayan şehir Londra’da eğlence, gece ile bitmiyor. Yeni yılın ilk gününde, Piccadilly’den Parlamento Meydanı’na kadar devam eden bir Yeni Yıl Yürüyüşü düzenleniyor.