COVID-19 (Koronavirüsü) seyahat planınız üzerinde etkili olabilir. Nereye giderseniz gidin, en son önerileri burada bulabilirsiniz.

Seyahat Haberleri İlham Verici Öneriler Türkiye’deki 10 Doğa Harikası Yer!

Tüm makaleler

Türkiye’deki 10 Doğa Harikası Yer!

Kim demiş dünyanın en güzel yerleri, dünyanın gitmesi zor köşelerinde ya da tropik adalarda olacak diye? Güzel ülkemiz Türkiye, batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine inanılmaz doğal güzellikleri barındırıyor. En ucuz bileti hızlıca bulmak için ödüllü Skyscanner uygulamasını hemen telefonunuza indirin!

1. Karagöl, Artvin

Hak ettiği kadar tanınmasa da, Artvin’in Şavşat ilçesindeki Karagöl, ziyaretçilerini ilk görüşte kendine aşık ediyor. 1550 metre rakımlı göl, başta sonbahar olmak üzere her mevsim birbirinden güzel görüntüler sunuyor.

Artvin’e kadar gitmişken, Karadeniz Bölgesi’nde görülmesi gereken 5 doğa harikası yere de uğramak isteyebilirsiniz!

Trabzon’a En Ucuz Uçuşlar Burada

2. Kelebekler Vadisi, Muğla

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi, ismini burada barınan 80’den fazla kelebek türünden alsa da, daha ziyade dik kayalıklarla çevrili yapısı ve turkuaz deniziyle büyük ilgi görüyor. Vadiye ulaşım yalnızca Ölüdeniz’den kalkan teknelerle ya da özel yatlarla sağlanıyor.

İşte Güney Ege’nin bilinmeyen güzelliklerle dolu olduğunun 9 kanıtı

Dalaman Havaalanı’na En Uygun Uçak Biletleri

3. Gökpınar Gölü, Sivas

Turkuazın her tonunu sergileyen Sivas’ın Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü, çevresindeki yeşilin farklı tonlarıyla birleşince, ortaya izlemeye doyamayacağınız manzaralar çıkıyor! Bu küçük gölün en derin noktası 15 metreyi bulsa da, suyu o kadar berrak ki, en derinlerde yüzen balıklar bile açık havalarda oldukça net görülebiliyor!

En Ucuz Sivas Uçak Bileti

4. Kapadokya

Kapadokya

Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Kayseri illerine yayılan Kapadokya’ya ilk defa gittiğinizde “acaba burası başka bir dünya mı?” diye düşünmemek elde değil. İnsana başka bir gezegene gitmiş hissiyatı veren bu bölge, ilginç yer şekilleri kadar, binlerce yıllık tarihiyle de ziyaretçilerini cezbediyor.

İşte Kapadokya: Güzel atların, şarabın ve perili bacaların ülkesi

Nevşehir Havaalanı’na En Uygun Uçak Biletleri

5. Kaçkar Dağları, Rize ve Artvin

Kaçkar Dağları, 4 bin metreye yaklaşan zirveleri, yeşile doymanızı sağlayacak ormanları ve masmavi renge sahip buzul gölleriyle tam bir doğa harikası. Kaçkar Dağları’nda doğa yürüyüşünden dağcılığa, kayaktan balıkçılığa kadar farklı aktiviteler yapabilirsiniz. Tabi Rize’ye kadar gidip, Ayder Yaylası’na uğramamak olmaz!

Trabzon Havaalanı’na En Ucuz Uçak Biletleri

6. Pamukkale, Denizli

Pamukkale

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale, dünyada eşi bulunmayan, pamuk hissi veren beyaz travertenleriyle eşsiz bir görüntüye sahip. Şifalı ve sıcak suları da buraya uğrayanlara sağlık ve huzur vaadediyor.

Aralarında Pamukkale travertenlerinin de bulunduğu Türkiye’nin en güzel 10 manzarasını keşfedin!

Denizli’ye En Uygun Uçak Biletleri

7. Uzungöl, Trabzon

Trabzon

Dik ve ormanlık yamaçların arasında bir elmas gibi parıldayan bu uzun ve ince göl, dağ yamaçlarından düşen kayaların, Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş. Eğer hava sisli değilse, Uzungöl’ü kuşbakışı izlemek için en güzel yerlerden biri kesinlikle 2200 metre takımdaki Yente Yaylası.

Eğlencenin doruklarına çıkmak mı istiyorsunuz? O zaman haydi Karadeniz Yayla Şenlikleri’ne!

En Ucuz Trabzon Uçak Biletini Bul

8. Ölüdeniz, Muğla

Ölüdeniz

Dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kabul edilen Ölüdeniz, aynı zamanda mavi ve yeşilin yeryüzünde en ahenkle buluştuğu yerlerden biri. Yakınlarında bulunan yaklaşık 2000 metre yükseklikteki Babadağ’dan yamaç paraşütüyle atlandığında sunduğu manzaralar ise tam anlamıyla nefes kesici!

Fethiye’yi En Uygun Fiyata Keşfedin

9. Meke Gölü, Konya

Sönmüş bir volkanın kraterinin sularla dolmasıyla oluşan Meke Gölü’nü diğer krater göllerinden ayıran özelliği, gölün ortasında, kuşbakışı bakıldığında nazar boncuğu görünümüne sahip olmasını sağlayan bir adacığın bulunması. Üzücü haber ise, gölün eğer önlem alınmazsa yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olması.

Herşey gökyüzünden daha da bir güzel görünüyor: İşte dünyayı kuşbakışı keşfedebileceğiniz 27 fotoğraf!

Konya’ya En Uygun Uçak Biletleri

10. Yedigöller Milli Parkı, Bolu

Çarpıcı güzelliğe sahip göllerden ve, başta kayın olmak üzere, farklı ağaç türlerinden oluşan bir zengin ormanlardan oluşan Yedigöller Milli Parkı, Bolu, Zonguldak ve Düzce illerinin kesişim noktasında yer alıyor. Ancak bu milli parka ulaşım, Bolu’nun Mengen ilçesinden sağlanıyor.

Yedigöller’in de aralarında bulunduğu, sonbahar renklerinin dünyada en güzel yaşandığı 10 milli parkı ziyaret etmeye ne dersiniz?

Yedigöller İçin En Uygun Arabayı Kiralayın

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Türkiye’de görülmesi gereken 8 saklı plaj ve koy

Türkiye’nin en güzel 7 köyü

Türkiye’nin en sevilen kayak merkezleri

Dünya’nın seyahat arama motoru Skyscanner ile en uygun uçuş, otel ve araba kiralama fiyatlarını bulabilirsiniz.