Seyahat Haberleri İlham Verici Öneriler Çocuklarla Gidilecek Aile Tatil Yerleri

Tüm makaleler

Çocuklarla Gidilecek Aile Tatil Yerleri

Çocukla tatil ilk bakışta zor ve meşakkatli bir tatil deneyimi gibi görünse de doğru seçimler ve uygun bir programla ev rahatlığında bir tatil mümkün.
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Çocukla Tatile Gidilecek Yerler

Çocuklu tatil konseptine uygun destinasyonlar ailelerin tatillerini sorunsuz geçirmesinde önemli bir yer tutuyor. Farklı destinasyonların çocuklar için tatil etkinlikleri sunması ve çocuklu tatil için uygun konaklama imkânlarına sahip olması ciddi bir kriter. Çocuklarla seyahat etmenin en zahmetsiz yolunu sunan tatil yerleri gelişen ulaşım olanakları ile beraber ebeveynlere keyifli ve huzurlu bir tatil fırsatı sunuyor. Bebekle uçak yolcuğu hakkında ipuçlarımız da çok işinize yarayabilir.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Danimarka

Çocukla tatil Danimarka

Kuzey Avrupa’da küçük bir ülke olan Danimarka’nın çocuklu tatil konseptinde dünyanın en popüler destinasyonlarından biri olmasının sırrı gelişmiş alt yapısından kaynaklanıyor. Danimarka’da pek çok ziyaret noktası birbirine çok yakın mesafelerde yer alıyor. Üstelik çocuklar için tatil etkinliklerinin de en popülerleri yine Danimarka’da. Kopenhag’da gezilecek yerler listemize göz atın.

Danimarka’nın köklü eğlence parkı Tivoli 1843 yılından beri faaliyet gösteriyor ve çocuklu tatil için bir ailenin aradığı her türlü imkâna sahip. Tivoli’de çocuklu tatil yapan aileler için çok sayıda etkinlik var bunlardan bazıları müzik, havai fişek gösterileri ve leziz Kuzey yemekleri. Yine Danimarka’da yer alan Billund Miniland çocuklu tatil için ailelerin imdadına koşacak çok sayıda minyatür yapıyı barındırıyor. Yine Danimarka’nın medarıiftiharı Legoland bünyesinde faaliyet gösteren Hotel Legoland çocuklu aileler için tatil ve konaklama konseptini birinci sınıf hizmetle birleştiriyor. Danimarka özellikle 6-10 yaş grubunda çocukları olan aileler için çocuklarla seyahat keyfini doyasıya yaşama fırsatı sunuyor.

Ucuz Danimarka Uçak Biletleri

Tayland

tayland

Egzotik tatil mekânları çocuklu tatil yapmak isteyen ailelere yabancı bir kavram gibi gelse de Tayland “çocukla tatil için egzotik destinasyonlar uygun değildir” önermesinin temelsiz bir önyargı olduğunu ispat ediyor. Tayland tüm dünya üzerinde çocuklara belki de en çok saygı duyulan yerlerden biri. Tayland sokaklarında çocuğuyla gezen ailelerin yerel halkla iletişime geçmesi hayli kolay ve pek çok aile çocuklarına gösterilen sempatik yaklaşımı dönüşlerinde anlatıyorlar.

Tayland Gezi Rehberi

Tayland çocuklu tatil konseptine uygun farklı etkinlik seçenekleri de sunuyor. Bölgenin egzotik doğası çocuklu tatil yapan ailelere çocuklarına masallarda anlattıkları diyarları gösterme şansı veriyor. Tayland’ın göz alıcı detaylara sahip şaşalı tapınakları, insanlara cennete düşmüş hissi veren kumsalları çocukla tatil yapan aileler için keyifli bir deneyim yaşatıyor. Çocuklar için tatil etkinlikleri arasında fillerin yaşadığı kamp alanlarını ziyaret etmek ve Tayland’ın sakin sularında yüzmek ilk sıralarda geliyor.

Ucuz Tayland Uçak Biletleri

Kerala, Hindistan

Kerala Hindistan

Hindistan denildiğinde akıllara gelen keşmekeş ve kalabalık ortam çocuklu tatil yapmak isteyen aileleri ilk bakışta ürkütebilir ancak Kerala, Hindistan’ın bir ülkeden çok kıtaya benzediğini ve pek çok farklı yüzü olduğunu ispat eder nitelikte. Hindistan’ın masalsı atmosferini doyasıya yaşayabileceğini Kerala çocuklu tatil yapmak isteyen aileler için çok sayıda seçenek sunuyor.

Çocuklar için tatil etkinlikleri arasında filleri görmek, sarayları ve kaleleri keşfetmek, Kerala’nın yeşil doğasında gezinme yer alıyor. Hindistan gezi rehberimizle tatil programınızı hemen yapmaya başlayın. Çocuklarla seyahat olanakları bakımından Kerala’nın sunduğu zengin çeşitlilik dışında ebeveynler de Hindistan’ın kendine has havasını soluyabilir ve Hint mutfağının leziz tatlarını deneyebilirler. Kerala’ya gitmişken çocuklu tatil yapan aileler Hindistan cevizi ile lezzet kazanmış tatlılar mutlaka denenmeli.

Ucuz Hindistan Bileti Bul

New York, ABD

New york

Çocukla tatil yapılacak noktaların başında New York geliyor. Çocuklar için tatil olanakları hayli geniş bir yelpazede sunan New York; sanat galerileri, Central Park, pizza ve sosisli sandviçi ile çocuklarla seyahat keyfini çok ileri bir boyuta taşıyor. Bronx Hayvanat Bahçesi’nde bulunan kelebek bahçesi de çocuklu aileler için tatil keyfini bir masala dönüştürmeyi başarıyor. Üstelik alışveriş tutkunları için New York’ta alışveriş yapmak unutulmaz bir deneyim!

New York filmlerden aşina olunan sahneleri ve mekânları canlı olarak görmek isteyen aileler için benzersiz bir destinasyon. Her yaş grubuna uygun farklı etkinlik alanları ve mekânları ile New York bitmek tükenmez bir kaynak sunuyor. Şehri ziyaret eden aileler bu nedenle New York’u tüm dünyanın başkenti olarak değerlendiriyor.

Ucuz New York Uçak Biletleri New York’ta Otel Bul

İzlanda

izlanda
İzlanda

Çocukla tatil yapan aileler yeryüzü şekilleri ve coğrafi koşulları ile dünya dışı bir mekân gibi göründüğü için İzlanda’yı tercih ediyorlar. Yer altı sularından, köpüren çamur göllerine ve Avrupa’nın en büyük şelalelerine kadar çok sayıda ilginç doğal mekâna ev sahipliği yapan İzlanda çocuklu tatil yapmak isteyen ailelerin gözdesi. Dünyanın en ilginç doğa olaylarından biri olarak gösterilen kuzey ışıkları da yine İzlanda’dan gözlemlenebiliyor. Çocuklu aileler için tatil etkinlikleri bakımından zengin bir ülke olan İzlanda’da at binme, buzul yürüyüşleri ve balina seyir turları popüler seçenekler arasında. İzlanda bu özellikleri ile çocukla tatil yapmak isteyen ailelerin ilk tercihlerinden biri.

İtalya

İtalya

Avrupa’nın aile denildiğinde akla gelen ilk ülkesi İtalya çocuklu tatil yapmak isteyen aileler tarafından özellikle tarihi ve kendine has Akdeniz havası nedeniyle tercih ediliyor. Çocuklu tatil konseptine uygun çok sayıda mekânı ve etkinlik olanağını barındıran İtalya’da bilhassa kırsal kesim çocukların doyasıya koşturup oyun oynayabilecekleri bir coğrafya. Hele Ligurya bölgesinin şirin kasabaları İtalya’da mutlaka gezip görülmesi gereken bir yer.

İtalya’nın farklı şehirlerini trenle ya da araçla keşfetmek hayli kolay ve tüm ulaşım araçlarında çocuklu tatil yapan aileler düşünülmüş durumda. Akdeniz’in romantik ve köklü tarihe sahip ülkesi İtalya çocuklu ailelerin Avrupa’nın güneyindeki gözde tatil destinasyonu.

Ucuz İtalya Uçak Bileti

Belize

Çocuklu tatil yapmak isteyen ebeveynlerin tercih ettiği bir diğer popüler çocukla tatil destinasyonu da Belize. Özellikle 6-7 yaş üzerindeki çocuklu aileler için tatil olanakları bakımından Belize benzersiz bir destinasyon. Belize’de iletişimin İngilizce ile olması ve Karayipler’in müthiş sularında yüzme fırsatı pek çok çocuklu aile için bu destinasyonu popüler kılıyor.

Çocuklar için tatil etkinlikleri arasında Belize’nin etkileyici doğasını keşfetme fırsatı da var. Çocuklar şnorkelle yapılan dalış etkinliklerinde deniz kaplumbağalarını gözlemleyebileceği gibi karada timsahları, uluyan maymunları da görebilirler.

Yine bir diğer çocuklar için tatil etkinliği de davul ve perküsyon eğitimleri. Belize’de çocuklu tatil yaparken keşif duygusunu tatmak isteyenler kıyıdan tekne ile ulaşılan Maya harabelerini ziyaret edebilirler. Belize çocukla tatil yapmak isteyen ailelere zengin mutfak kültürüyle her öğünde bir ziyafet fırsatı da sunuyor. Sahip olduğu bu imkânlar nedeniyle Belize çocuklarla seyahat eden ailelerin en çok tercih ettiği destinasyonlar arasında.

Çocuklu tatil konsepti planlama aşamasında ciddi hesaplama yeteneği ve öngörü talep eden bir tatil formatı. Çocuklarla seyahat etmek isteyen aileler için bu alanda son yıllarda pek çok destinasyon uygun altyapı olanakları ile öne çıkıyor. Çocuklu aile tatili yakın zamana kadar filmlerde karşılaşılan bir konseptken bugün dünyanın çok farklı coğrafyalarında çocuklu tatil yerleri bulunmakta. Çocuklar için tatil etkinlikleri ve ulaşım olanaklarının çocuklara uygun olması çocuklu tatil konseptinin olmazsa olmazları. Doğru destinasyonu buldunuz ve yola çıkmak istiyorsunuz… Tatilinizi planlamadan önce önerilerimize göz gezdirmenizde yarar var.

Harita