Seyahat Haberleri Gece Hayatı Canlı Olan Şehirler

Tüm makaleler

Gece Hayatı Canlı Olan Şehirler

Bazı kentleri bir kez gündüz, bir kez de gece dolaşmalısınız. Dünyadaki gece hayatı canlı olan şehirler arasında yaptığımız bu listeyle eğlenceli bir tatilin kapılarını aralıyoruz.
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Avrupa, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında gece hayatıyla da ön plana çıkıyor. Tatil denince akla ilk gelenlerden biri de eğlence oluyor. Gece hayatı canlı olan şehirler, ziyarete gelen turistleri oldukça cezbediyor. Çünkü gece hayatı canlı olan şehirler havanın kararması ile birlikte; renkli, şaşırtıcı ve sıra dışı bir görünüme bürünüyor.

Londra – İNGİLTERE

londra gece hayatı

Londra, eğlence konusunda Avrupa’da bir merkez halinde… Öyle ki, Londra’nın gece hayatı yalnızca Avrupa’da değil dünyanın da en iyisi olduğuna dair yaygın bir görüş söz konusu. Londra aynı zamanda dünyanın en güzel başkentleri arasında. Çılgın gece hayatı ve partileri ile alakalı aklınıza gelecek ya da gelemeyecek her şey Londra’da bulunuyor. Dünyanın en hareketli gece hayatına sahip olan Londra’da gitmeniz gereken en ünlü gece kulüpleri şu şekilde;

 • Cargo: Demiryolu kemerleri altında konumlana bu muhteşem mekan, sıcak ve samimi bir kalabalığın yanı sıra harika müzikleriyle de kendine hayran bırakıyor. Bu gece kulübünün enfes sokak lezzetleri sunan kantinine de mutlaka uğramalısınız. Üstelik cuma günleri saat 22.00’den önce girişler ücretsiz…
 • Corsica Studios: Bu ödüllü eğlence mekanına öğrenciler çoğunlukta yer alıyor. Samimi ve eğlenceli bir gece kulübü…
 • Koko: Bu gece kulübünde rock, pop, blues ve dans müzikleri eşliğinde eğlence dolu bir gece geçirebilirsiniz.

Amsterdam – HOLLANDA

amsterdam gece hayatı

En ünlü DJ’lerin Hollandalı olması Amsterdam’ın gece hayatını da oldukça renkli hale getiriyor. Üstelik Amsterdam Instagram fotoğrafları yakalamak için harika bir şehir! Gündüzleri Amsterdam’da bisiklete binip, birbirinden ilginç müzeleri dolaşırken, gece olduğunda ise katılacağınız partiler sizi büyüleyecek. Dünyaca ünlü gece kulüplerine ev sahipliği yapan Amsterdam’da mutlaka gidilmesi gereken mekanlar ise şu şekilde;

 • Paradiso: Bu mekan, 1968’den bu yana kilise olan hizmet verdiği biliniyor. Şimdilerde ise en iyi gece kulüplerinden biri olan Paradiso, Lady Gaga ve Al Green gibi ünlü sanatçıları ağırlamış.
 • Escape: Şehir merkezinin hareketli noktalarından olan Rembrandtplein’de yer alan Escape, Amsterdam’ın en büyük ve en popüler gece kulüplerinden biri…
 • Sugarfactory: Kulüp, canlı müzik ve tiyatronun bir araya geldiği dinamik ve yaratıcı bir mekan olarak hizmet veriyor. Kulüp, düzenli olarak yerel ve uluslararası DJ’lere ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında canlı müzik için de bir aşama oluşturan mekan, hem samimi hem de büyük ölçekli gösteriler için mükemmel bir alternatif sunuyor.

Beyrut – LÜBNAN

beyrut gece hayatı

Uzun seneler boyunca Orta Doğu’nun Paris’i olarak anılan Lübnan’ın başkenti Beyrut, canlı bir gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Beyrut gezilecek yerler listesi. Orta Doğu’nun en turistik destinasyonlarından biri olarak bilinen Beyrut’ta, gerçek hayatın akşam 10’dan sonra başladığı söyleniyor.

Prag – ÇEKYA

prag gece hayatı

Prag, şirin ama görkemli bir şehir… Bu şehrin deyim yerindeyse iki yüzü bulunuyor. Gündüz saatlerinde Barok ve Gotik mimarinin dünya çapındaki en ünlü örneklerini ziyaret edebilir ve Hitler’in dahi bombalamaya kıyamadığı tarihi yapılarla dolu dar sokaklarda yürüyebilirsiniz. Gece olduğunda ise kendinizi muhteşem eğlencelerin ortasında bulabilirsiniz. Hafta içi dahi mekanların tıklım tıklım olduğu Prag, üzerine örtülü olan o beyaz örtüyü gece yarısına doğru kaldırıyor. Gece girdiğiniz bir mekandan çıktığınızda gün çoktan aydınlanmaya başlamış oluyor.

Avrupa’da ucuz tatil için Euro kullanmayan ülkeleri tercih edebilirsiniz; Çekya da bunlardan biri.

Havana – KÜBA

küba gece hayatı

Küba, eğlenmek için doğmuş olan insanları yurdu! Küba’nın eğlence mekanları ise şu şekilde:

 • Casa de la Cultura de La Habana Vieja
 • Casa de la Música
 • Disco Macumba Havana

Küba’da yaşam hakkında önden bilgi almak isterseniz yazımız sizi bekliyor.

New York – ABD

new york gece hayatı

Dünya ekonomisinin kalbinin attığı yer olarak bilinen New York, aynı zamanda dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında bulunuyor. Gökdelenleri ile ünlü New York’taki bu binaların en üst katları özellikle yaz aylarında teras partileri ile renkleniyor. Özgürlüğün ve çılgınlığın şehri olarak adlandırılan New York’un gece kulüpleri ise şu şekilde;

 • Webster Hall
 • Cielo
 • Pacha

Ibiza – İSPANYA

ibiza gece hayatı

Gece hayatı canlı olan şehirler arasında bulunan Ibiza, dünya tarihine adını gece eğlenceleriyle yazdırmış. Bir ada olan Ibiza’nın en renkli mekanları;

 • Pacha: Adanın ilk kulübü olarak bilinen Pacha, 3500 kişilik kapasitesi ve 5 farklı odada da farklı müzik türleriyle eğlendiriyor.
 • Amnesia: 15 bin kişilik bir açık hava eğlence merkezi olan Amnesia, danslarıyla büyüleyen go-go kızları ile ünlü bir gece kulübü.
 • Space: En çılgın şovların sergilendiği gece kulübün girişinde herkese lolipop veriliyor.

Milano – İTALYA

milano gece hayatı

Biraz pahalı mekanlara ev sahipliği yapan Milano’da gece hayatının tadı da bir başka! Gece hayatı canlı olan şehirler arasında yer alan Milano’nun gece kulüpleri şu şekilde;

 • Club Holywood: Hem eğlenmek hem de ünlüleri görmek isterseniz sizi  Club Holywood’a alalım.
 • Plastic: Dans pistiyle meşhur olan Plastic, turistlerin ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Berlin – ALMANYA

berlin gece hayatı

Türk vatandaşlarının da yaşadığı Berlin’de bazı partilerin birkaç gün aralıksız sürdüğü ilk duyanları oldukça şaşkınlığa uğratıyor. Bu inanması zor durumun gerçek olduğunu kabul etmek biraz zor… Biraz şanslıysanız Berlin seyahatinizde bu deneyimi, şehrin dünyaca meşhur mekanı Berghain’de yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda Berlin’de terk edilmiş pek çok depo, dünyanın en ünlü underground tekno kulüpleri olarak hizmet veriyor.

Malta

malta gece hayatı

Malta’ya yalnızca İngilizce öğrenmek için değil, doyasıya eğlenmek için de gidiliyor.

 • Axis Discotheque: Paceville’de yer alan en popüler mekanlardan biri olarak bilinen Axis Discotheque’de, uluslararası seviyede ünlü DJ’lerin performans geceleri biraz pahalı olsa da yerli DJ geceleri tıklım tıklım oluyor.
 • Bar Native: Türklerin uğrak mekanı olan Bar Native’de Tarkan şarkılarını duyabilirsiniz.
 • Havana: Soul, hip hop, R&B müzikleri ile sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz.

Barselona – İSPANYA

barselona gece hayatı

İspanya ile eğlence ve gece hayatı sözcükleri bir araya geldiği zaman akıllara ilk olarak Ibiza geliyor. Ancak, eğlencenin bir sezona değil tüm seneye yayılıyor olması Barselona’yı gece hayatı canlı olan şehirler listesinin ilk sıralarına oturtuyor. Barselona, ertesi günün öğle saatlerine kadar uzayan after partileri ile oldukça ünlü…

Belgrad – SIRBİSTAN

belgrad gece hayatı

Sırbistan’ın başkenti olarak bilinen Belgrad, gece hayatıyla da oldukça meşhur… Belgrad’a pek çok Türk vatandaşı eğlenmek için gidiyor. Tuna ve Sava nehirlerinin buluştuğu noktada yer alan Belgrad’ın kıyı bölgeleri sınırların zorlandığı gece kulüpleri ile dolu.

Las Vegas – ABD

las vegas gece hayatı

Bundan yarım yüzyıl önce Nevada eyaletinde yer alan bir çöl kasabası olarak bilinen Las Vegas, aradan geçen kısa sürede inanılmaz bir değişime uğradı. Günümüzde Las Vegas gece hayatı canlı olan şehirler arasında bulunuyor.

New Orleans – ABD

new orleans gece hayatı

Müziğin günlük yaşamda da önemli bir yerde olduğu New Orleans, geceleri sayısız konsere ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. New Orleans’ın Fransız Mahallesi, eğlence yerleri ile oldukça ünlü… Şehir muhteşem eğlenceleri ile gece hayatı canlı olan şehirler listesine adını yazdırmayı başarıyor.

Yurt dışı için tatil planı yaparken; gidilecek ülkenin tarihi ve kültürel mekanlarını ziyaret etmek, yöresel yemekleri ile yeni lezzetler keşfetmek ve o ülkenin kültürünü tanımak heyecanlandırıyor. Tabii bunların yanı sıra gidilecek şehrin gece hayatı da keşfedilmeyi bekliyor. Bazı şehirler de gece hayatı ile ünlü… Sizler için gecesi ile gündüzünü birbirinden ayırmakta zorluk çekeceğiniz eğlence dolu şehirleri listeledik.