Seyahat Haberleri Erken Rezervasyon Otelleri ile Ekonomik Tatil

Tüm makaleler

Erken Rezervasyon Otelleri ile Ekonomik Tatil

Erken rezervasyon otelleri sayesinde tüm yıl boyunca beklediğiniz harika tatili oldukça uygun fiyatlara yapabilirsiniz. Bu yıl tatiliniz için daha fazla ödemeyin ve rezervasyonunuzu erkenden yaptırın!

Birkaç yıl öncesine kadar yabancıların yaz tatillerini kış aylarında planladıklarını, bu sayede bizden çok daha uygun fiyatlarla tatil yapabildiklerini konuşurduk. Uzun bir süre boyunca “turistlere özel” gördüğümüz erken rezervasyon otelleri bizim aramızda da popüler olmaya başladı. Neredeyse tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen yıl daha fazla insan yaz tatilini erkenden ayarlayarak avantajlı fiyatlardan yararlanıyor.

Erken Rezervasyon Otelleri Neden Bu Kadar Ekonomik?

erken rezervasyon otelleri

Özellikle deniz kenarında bulunan ve dolayısıyla sezonluk iş yapan büyük oteller için doluluk oranı önemli bir finansal başarı kriteri. Çoğu yılın belirli bir döneminde açık olan bu oteller satışlarını mümkün olan en erken sürede başlatarak doluluklarını arttırmaya çalışıyorlar.

Aradığınız Oteli Bulun

Erken rezervasyon otelleri kış döneminde yaptıkları satışlarla yoğun olacakları yaz mevsiminde elde edecekleri gelirin bir bölümünü garanti altına alıyorlar. Böyle önemli bir ekonomik avantajı elde etmek için de kış aylarında düşük fiyatlarla satış yaparak potansiyel müşterilerin kendilerini tercih etmelerini sağlıyorlar.

Erken rezervasyon ne zaman yapılır hemen öğrenin!

Tatilinizi Erkenden Planlamanın Avantajları Neler?

2019 Tatil Günleri Takvimi‘ne bakarak bu sene bol olan resmi tatil günlerinizi değerlendirin! Sezona göre gidebileceğiniz yer önerilerini de sayfada bulabilirsiniz.

Erken rezervasyon otelleri uygun fiyatlarla tatil olanakları sunuyor. Ancak tatilinizi erkenden planlamanın sağladığı tek avantaj bu değil. Erken rezervasyonla daha az harcayarak daha iyi bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Harita

Aynı Ücreti Ödeyerek Daha İyi Bir Otelde Konaklayabilirsiniz

Tatiliniz için belirli bir bütçe ayırdınız ve daha iyi seçenekler olduğunu bilmenize rağmen bütçenizi aşmak istemediğiniz için bu seçeneklerden uzak duruyorsunuz. Erken rezervasyon otelleri sayesinde daha iyi konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Otel Ara

Bazı otellerin erken rezervasyon döneminde normal rezervasyona oranla %50’ye varan indirimler almak mümkün. Bu sayede normalde bütçenizi aşacak lüks bir otelde konaklamak hayal olmaktan çıkıyor. Normalde küçük bir servet ödeyerek konaklayacağınız bu otellerde, erken rezervasyon yaptırarak çok daha uygun fiyatlarla konaklayabilirsiniz.

Yer Bulamama Sorunu Yok

Eğer otel rezervasyonunuzu son dakikaya bırakırsanız bazı popüler destinasyonlardaki iyi otellerde yer bulamama ihtimaliniz artar. Sadece uygun otel bulamadığınız için tüm tatil planınızı değiştirmek zorunda kalmak da oldukça can sıkıcı.

Rezervasyon Yaptır

Otel rezervasyonunuzu erkenden yaptırarak istediğiniz yerde, istediğiniz otelde kolaylıkla yer bulabilirsiniz. Tatilinize birkaç gün kala hâlâ müsait otel arama stresinden kurtulursunuz.

Farklı Konaklama Seçenekleri

Erken rezervasyon otelleri, sundukları farklı konaklama seçenekleriyle de oldukça çekici. Tatilinizi ne kadar erken dönemde ayarlarsanız, o kadar fazla konaklama seçeneğine sahip olursunuz.

Tatile çıkış amacınız ve tatile birlikte çıktığınız insanlara göre bir oda tipi seçebilirsiniz. Eşiniz ya da sevgilinizle çıkacağınız bir tatil için balayı süiti; aileniz ya da geniş arkadaş grubunuzla çıkacağınız bir tatil için birden fazla odası olan bir villa tercihiniz olabilir. Ne kadar erken davranırsanız, o kadar fazla seçeneğiniz olur.

Erken rezervasyon otelleri yeme – içme bakımından da oldukça ekonomik olabiliyor. “Her şey dahil” ve “ultra her şey dahil” gibi konseptlerle çalışan otellerde sadece konaklama değil, yeme – içme masraflarınızı da minimuma indirmeniz mümkün. Genelde büyük oteller olan bu otellerde her damak tadına hitap eden birkaç restoran bulunabiliyor.

Kampanya ve Ekstra Hizmetler

Bazı oteller erken rezervasyon yaptıran müşterilerine özel kampanyalar ve ücretsiz ekstra hizmetler sunabiliyor. Bu tarz uygulamalar sayesinde konaklamanızı ücret ödemeden uzatabilir, otelin normalde bir ücret karşılığında sunduğu bazı hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Sadece Otel Değil, Her Şey Daha Ucuz

Erken rezervasyon sayesinde sadece konaklama değil birçok tatil masrafınızı daha uygun fiyatlarla karşılamanız mümkün.

Bu masrafların başında uçak biletiniz geliyor. Uçak biletinizi de tatilinizden aylar önce erkenden alarak avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz. Uçak bileti araştırmanıza erken bir zamanda başlayarak havayolu şirketlerinin kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Gitmeyi planladığınız tatil yerindeki aktiviteleri de erkenden ayarlayarak çok daha iyi fiyatlar alabilirsiniz. Bu sayede konser ya da müzik festivali gibi etkinliklere ekonomik fiyatlarla katılabilirsiniz.

Havaalanı transferi gibi hizmetler de erken rezervasyon sayesinde çok daha ekonomik hale gelebiliyor. Bazı durumlarda erken rezervasyon yaptırarak  transfer fiyatlarında %50’ye varan indirimler alabilirsiniz.

Tatil Harcamanızı Tüm Yıla Yayabilirsiniz 

Tüm tatil masraflarınızı bir anda ödemek zorunda kalmak bütçenizi sarsabilir. Tüm tatil boyunca eve döndüğünüzde ne yapacağınızı düşünmek tatil yaparken keyfinizin kaçmasına neden olur.

Erken rezervasyon otelleri sayesinde konaklama masraflarınızı tüm yıla yayarak tatil harcamalarınızı daha dengeli bir şekilde yapabilirsiniz. Çoğu tur operatörü kredi kartına taksit olanakları sunuyor. Bu taksit olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Erken rezervasyon sayesinde daha iyi bir tatil deneyimini daha uygun fiyatlarla yaşamanız mümkün. Ancak sonradan tadınızın kaçmaması için erken rezervasyon yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Otelinizi ve Otelin Sunduğu Olanakları Araştırın

Erken rezervasyonla konaklayacağınız oteli son dakikada değiştirmek oldukça maliyetli olabilir. Tatil planınızın değişmesi de çok can sıkıcı.

Tatilinizi satın aldıktan sonra otelinizi değiştirmek zorunda kalmamak için araştırmanızı iyi yapın. Öncelikle otelin bulunduğu bölgeyi araştırın. Bölgenin denizi, kent merkezine ve görülmesi gereken yerlere uzaklığı önemli kriterler olabilir.

Tatil yapacağınız bölgeden emin olduktan sonra otelin hizmet kalitesini ve satın almayı düşündüğünüz tatil paketi dâhilinde hangi olanakları sunduğunu araştırın. Bunun için seyahat yorum siteleri, otel arama siteleri ve tur operatörlerinin sitelerini kullanabilirsiniz.

Fiyatları Karşılaştırın

İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda farklı tur operatörlerinin aynı odayı farklı fiyatlarla sattıklarını göreceksiniz. Bunun nedeni otellerin tur operatörlerine odalarını farklı fiyatlardan vermeleri ve tur operatörlerinin müşterilerden farklı komisyon oranı almaları. Bu yüzden en iyi fiyatı almak için araştırmanızı iyi yapın. Tur operatörlerinin kredi kartlarına taksit yaparken uyguladıkları komisyon oranlarına da dikkat edin.

Sigorta Yaptırın

Erken rezervasyonla satılan otellerin büyük bir bölümünde iptal ya da değişiklik hakkı bulunmuyor. Son dakikada başınıza gelen bir olay nedeniyle tatil tarihinizin değişmesi ya da tatilinizin tamamen iptal olması durumda konaklama için ödediğiniz ücreti geri alamıyorsunuz.

Böyle bir durumda ödediğiniz tüm ücretleri geri alabilmek için erken rezervasyon sigortası yaptırın. Bu sayede küçük bir ücret ödeyerek büyük bir esnekliğe sahip olabilirsiniz.

Tatil planlarınızı son dakika yapıp tatiliniz için ödemeniz gerekenden çok daha fazla ödüyorsanız, bu yıl bu alışkanlığınızı bırakın. Erken rezervasyon otelleri ile çok daha iyi bir tatil deneyimine çok daha uygun fiyatlarla ulaşın. Unutmayın, erken rezervasyon sadece Türkiye’ye gelen yabancı turistler için değil, aynı zamanda sizin için var!