Seyahat Haberleri En İyi Yurtdışı Konserleri ve Performanslar Nerede İzlenir?

Tüm makaleler

En İyi Yurtdışı Konserleri ve Performanslar Nerede İzlenir?

Dünyanın en iyi konser salonu, tiyatro sahnesi ya da müzik festivali nerede diye merak edenler için şahane bir liste hazırladık. Size de Skyscanner'la uçak biletinizi ucuza almak kalıyor!
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Dünyanın En Güzel Konser Salonları

Yurtdışı Konser Salonları

Bir sahne performansı sahnelendiği mekana bağlı olarak bambaşka etkiler yaratabilir. Kötü akustiğe sahip bir konser salonu, dünyanın en iyi piyanistini getirseniz de müziğin hakkını veremez. Kimi zaman sahnenin kendisi o kadar nefes kesicidir ki oyuna odaklanmak zorlaşır. İşte önemli olan ikisinin ortasını bulabilmektir. Konser salonları ya da gösteri merkezleri işte bütün bu özellikleri bir araya getirebilmelidir. Sizin için hazırladığımız liste, müziğin tadına varabileceğiniz ve benzersiz bir mekânda olduğunuzu hissedebileceğiniz yurtdışı konser ve gösteri merkezlerinden oluşuyor.

Yurtdışı uçak biletlerinizi önceden almak her açıdan daha iyi olacaktır, neden mi? İşte Uçuşunuzu erken yaptırmanız için 7 neden!

Dünya’nın En İyi Konser Salonunda Bach Dinleyin! – Viyana

Viyana Filarmoni Orkestrası Musikverein

Viyana’nın tarihi şehir merkezinde yer alan bu Musikverein, dünyaca ünlü müzik eleştirmenleri tarafından dünyanın en iyi konser salonu olarak gösteriliyor. Klasik dikdörtgen konser salonu şeklindeki mimarisi, sese ait tüm detayların duyulmasını sağlıyor. Binada ilk konser 1870 yılında verilmiş. Klasik müzik eserlerinin çalındığı bina bugün Viyana Filarmoni Orkestrasına ait.

Ucuz Viyana Uçak Biletleri Viyana’da Otel Bul

Avrupa seyahatinizi planlamadan önce Schengen Vizesi‘ni sorunsuz aldığınızdan emin olun.

Berlin Filarmoni Orkestrası

Berlin Filarmoni

Dünyanın en iyi orkestraları arasında gösterilen Berlin Filarmoni, uluslararası camiada epey saygı gören ve sevilen bir topluluk. Berlin’de gezilecek yerler çok olsa da, bu binada bir dinletiye katılmak kültürel keşif yapmak isteyenlerin mutlaka Berlin gezisi sırasında programlarına eklemeleri gereken bir aktivite. Berlin Filarmoni Orkestrası konserleri çok rağbet gördüğü için konser biletini önceden takip edip çıktığı tarihte almanızı tavsiye ederiz. Berlin’e ucuz uçak bileti nasıl bulunur diyorsanız, aşağıdaki linke bir bakın!

Ucuz Berlin Uçak Biletleri Berlin’de Otel Bul

Hamburg’un Yeni Gözdesi Elbphilharmonie

Hamburg Elbphilharmonie

Yapımı yıllar süren ve 114 milyon avroya mal olan Elbphilharmonie 2017’de büyük bir kutlamayla açıldı. Elb Nehri’nin kıyısında yer alan yapı, bir dalgayı anımsatan mimarisiyle Hamburg’un yeni sembolü oldu. Binada, en büyüğü 2100 kişilik üç konser salonu bulunuyor. Hamburg’ta görülecek yerlerin başında gelen Elbphilharmonie’de 2019 yılında bir konser izlemek belki size de nasip olur!

Gitmişken diğer şehirleri görmeden dönmek olmaz. Almanya’da görülmesi gereken şehirler ve turistik yerleri biliyor musunuz?

Ucuz Hamburg Uçak Biletleri Hamburg’da Otel Bul

Amsterdam Konser Binası

Concertgebouw - Amsterdam

Concertgebouw, yani Amsterdam Konser Binası, dünyanın en iyi konser salonları arasında gösteriliyor. 1888 yılında yapımı tamamlanan binada klasik müzik eserleri seslendiriliyor. Amsterdam tatili planlayanlar için Amsterdam’da görülecek yer çok, ama bu tarihi konser binasını da listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Ucuz Amterdam Uçak Biletleri Amsterdam’da Otel Bul

Luzern KKL – İsviçre

İsviçre’nin Luzern şehrinde yer alan konser ve kongre merkezi KKL özellikle akustik açıdan dünyanın en iyileri arasında gösterilen bir diğer konser salonu. Binanın mimarı Jean Nouvel ilkin gemi şeklinde bir tasarım önermiş. Ancak Luzern belediyesi gerek ekolojik gerek de mimari açıdan şehrin doğasına uymayacağı gerekçesiyle ilk tasarımı kabul etmemiş. Bunun üzerine Nouvel, gölle iç içe geçen binayı tasarlamış. Binanın altından geçen kanallar ve çatı tasarımı sayesinde göl, bina mimarisinin bir parçası haline gelmiş.

Ucuz İsviçre Uçak Biletleri İsviçre’de Otel Bul

Tiyatro Sanatının Önderlerine Bir Saygı Duruşu – Londra

Londra Globe Theater Shakespeare

Shakespeare’in Londra’daki ünlü Globe Tiyatrosu ilk olarak 1599 yılında inşa edilmiş. Orijinal bina maalesef 1613 yılında büyük bir yangında büyük oranda hasar görmüş; 1642 yılındaysa dönemin politikalarıyla Globe Tiyatrosu bir eğlence merkezi sayıldığı için kapatılmış. Yıllarca boş kaldıktan sonra yıkılıp yerine yeni binalar yapılan Globe Tiyatrosu, ancak 1989 yılındaki kazı çalışmaları sırasında bulunmuş. Binanın temelleri tekrar keşfedilince, Globe Tiyatrosu’nun orijinal haline sadık kalınarak tekrar inşa edildi. Londra’da Shakespeare’in ünlü tiyatrosunda bir oyun izlemeden Londra gezinizi tamamlamayın.

Ucuz Londra Uçak Biletleri Londra’da Otel Bul

Sahne Sanatlarında En İyilerden: Brooklyn Academy of Music – New York

Brooklyn New York

New York’un Brooklyn bölgesinde yer alan Brooklyn Academy of Music özellikle sahne sanatları alanında önemli bir yere sahip. Uluslararası düzeyde ün kazanmış çeşitli sahne sanatları eserleri burada seyirci karşısına çıkıyor. Kültür merkezi kompleksinin içinde opera salonu, sinema, konser salonu, tiyatro ve performans salonları yer alıyor.

Ucuz New York Uçak Biletleri New York’ta Otel Bul

Tokyo Ulusal Noh Tiyatrosu

Tokyo’da 1983 yılında inşa edilen bu yapıda geleneksel Japon Noh oyunları sahneleniyor. Bu müzikli oyunlar geleneksel olarak üç tarafı açık sahnelerde oynanıyor. Tokyo Ulusal Noh Tiyatrosu’nda hem geleneksel çizgilere sadık kalınmış hem de son teknolojik yenilikler takip edilmiş. Koltuklarında bulunan İngilizce çeviri sistemiyle izleyicilerin keyfi en yüksek seviyeye çıkarılmış. Tokyo’ya en uygun uçak biletini Skyscanner ucuz uçak bileti arama motoruyla anında karşılaştırın!

Ucuz Tokyo Uçak Biletleri Tokyo’da Otel Bul

Bregenz Festspiele

Avusturya Bregenz Festivali

Avusturya’nın Bregenz şehrinde her yıl temmuz ve ağustos aylarında gerçekleşen festivalin can alıcı kısmı göl üstünde yer alan devasa sahnesi. İki yılda bir, festival programıyla birlikte sahne tasarımı da değişiyor. Dekorunu kimi zaman devasa masaların, kimi zaman bir bina boyutunda iskeletlerin ya da canavarların oluşturduğu sahne, opera eserleri kadar nefes kesici. Üstelik buradaki sahne performansı çeşitli ışık ve havai fişek gösterileriyle desteklendiği için seyirciye standart operaların çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

Ucuz Avusturya Uçak Biletleri Avusturya’da Otel Bul

Minack Tiyatrosu’nda Manzarasının Tadını Çıkarın!

İngiltere Cornwall Minack

İngiltere’nin Cornwall şehrinde yer alan tiyatro özellikle manzarasıyla dikkat çekiyor. Bir uçurumun kenarında yer alan bu açık hava tiyatrosu denize bakıyor. Seyirciler ister istemez hem manzaranın güzelliğine hem de dalgaların gürültüsüne kapılıp oyunu takip etmekte zorlanabilir.

Ucuz İngiltere Uçak Bileti

Guangzhou Opera Binası

Çin Guangzhou

Çin’in güneyinde yer alan Guangzhou Opera Binası ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlandı. Duvarları büyük kıvrımlardan oluşan, içinde hiçbir düz çizginin bulunmadığı yapı, büyük bir mağaranın içinde olduğunuzu hissettiriyor.

Ucuz Guangzhou Uçak Biletleri Guangzhou’da Otel Bul

En İyi Festivaller

Coachella Festivali

Amerika Kaliforniya Coachella Festivali

Kaliforniya’nın Indio kentinde nisan ayında düzenlenen festival dünyanın en büyük müzik festivali unvanına sahip. Yurtdışı festival planlarının vazgeçilmezi Coachella, düzenlendiği her hafta sonu yaklaşık 200.000 ziyaretçinin akınına uğruyor. Festivalde dünyaca ünlü gruplar, şarkıcılar ve DJ’ler sahne alıyor. Guns N’Roses, LCD Soundsystem, Radiohead, Lady Gaga Coachella’da sahne almış sanatçılar arasında.

Ucuz Los Angeles Uçak Biletleri Los Angeles’ta Otel Bul

Exit Festivali, Sırbistan

Exit Festival Sırbistan

Yurtdışı festival planınızı yaparken es geçmemeniz gereken bir başka festival de Sırbistan’da düzenleniyor. Dünyanın en iyi açık hava müzik festivallerinden biri olarak gösterilen Exit, her yıl yaz aylarında Petrovaradin Kalesi’nde gerçekleşiyor. Sırbistan ve Balkanlar’da barışı destekleyen öğrenciler tarafından başlatılan festival, günümüzde gençlere yönelik çeşitli sivil toplum projeleriyle ortaklaşa projeler yürütüyor. Festival, aldığı ödülle dünyanın en iyileri arasında olduğunu belgeledi.

Ucuz Sırbistan Bileti Bul

Glastonbury Festivali, İngiltere

Glastonbury dünyanın en büyük festival alanına sahip. Dünyaca ünlü şarkıcıların sahne aldığı bu festivale ilgi büyük. Bu yüzden festivale gitmeden önce saatlerce sırada beklemeniz gerekebilir ama beklemeye değer! Maalesef Glastonbury 2018’de yapılmayacak, 2019 Glastonbury festivali 26 – 30 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Şimdiden kaydolup bilet satın almak için adınızı yazdırabilirsiniz; festivale en yakın havalimanı Bristol olsa da, Glastonbury’ye ulaşım en kolay Londra’dan Heathrow ve Gatwick üzerinden sağlanıyor.

Ucuz Bristol Uçak Biletleri Ucuz Londra Uçak Biletleri

Rock in Roma

Rock severlerinin mutlaka görmesi gereken festivaller listesinde en üst sırada Rock in Roma yer alıyor. Dünyanın en iyi uluslararası rock festivalleri arasında gösterilen organizasyon yazın bir aydan uzun sürüyor.

Ucuz Roma Uçak Biletleri Roma’da Otel Bul

Tomorrowland, Belçika

Dünyanın en iyi elektronik müzik festivali ünvanını elinde bulunduran Tomorrowland, Belçika’nın Boom şehrinde düzenleniyor. Alesso, Steve Aoki ve Dillon Francis Tomorrowland’de sahne almış ünlü DJ’lerden sadece birkaçı. Tomorrowland biletleri her sene çıktığı an tükeniyor o yüzden 2018 Tomorrowland biletinizi kaçırmayın! Bu seneki Tomorrowland tarihleri 20 – 29 Temmuz.

Ucuz Belçika Uçak Biletleri

Fuji Rock

Artık Janponya ile özdeşleşen Fuji Rock sadece Japonya’da değil tüm dünyada ismi saygıyla anılan bir festival. 1997 yılında Fuji Dağı‘nın eteklerinde başlayan festival, günümüzde Neabe Kayak Merkezi’nde düzenleniyor. Rock müziğin dışında elektronik ve alternatif pop müzik sanatçılarının da sahne aldığı bu festivale özellikle Asya’nın dört bir yanından müzik severler akın ediyor.