Seyahat Haberleri En iyi Balayı Otelleri

Tüm makaleler

En iyi Balayı Otelleri

Unutulmaz bir balayının sırrı doğru adreste doğru oteli seçebilmekte yatıyor. En iyi balayı otelleri için bakmanız gereken yerleri sıraladık, seçim sizin!
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Düğünden sonra bir ömür beraberliğe güzel başlangıç yapmak isteyen çiftler için balayı tatili; unutulmaz anlar ve romantizmin zirvesinde bir atmosfer demek. Balayı otelleri özel olarak yeni evli çiftlerin muhteşem bir tatil geçirmeleri için hazırlanmış mekanlar. Balayı turları tarafından balayı paketleri kapsamında özenle seçilen oteller gerek Türkiye’de gerekse yurt dışında pek çok seçenek sunuyor. Türkiye’de Kapadokya balayı otelleri öne çıkarken yurtdışında balayı otelleri ağırlıklı olarak deniz, kum ve güneş üçlüsünün birleştiği destinasyonlarda yer alıyor.

Balayı Oteli Nasıl Seçilir?

Balayı otel seçenekleri

Balayı yerleri arasından seçim yapmak ilk başta dünya evine girme telaşesine düşmüş çiftler için verilmesi zor bir karar olarak görünüyor olabilir. Tur şirketleri tarafından sunulan balayı turu önerileri çok sayıda seçeneği beraberinde getiriyor. Balayı yerleri ağırlıklı olarak gözlerden uzakta yerler üzerinde bulunsa da bazı çiftlerin balayı tercihi yaşamın kalbinde olabiliyor. Balayı villaları yine popüler bir konaklama seçeneği olarak öne çıkarken balayı otelleri de kimi çiftlerin unutulmaz balayı tatillerine mekân oluyor. Balayınız için otel seçerken mevsimi, önünüzde ne kadar tatilinizin olduğunu ve elbette bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Peki en iyi balayı yerleri nerelerde? İşte tüm dünyadan çiftlerin tercih ettiği yurtiçi ve yurtdışı balayı yerlerinden bazıları; daha fazlası için Dünyanın En İyi Balayı Yerleri‘ne bakabilirsiniz!

Balayı İçin En İdeal Yurtiçi Adresler

Dalaman Balayı Otelleri

Dalaman Balayı Otelleri

Balayı tatilini Türkiye’de yapmak isteyen çiftler için popüler balayı yerleri arasında Dalaman listenin başlarında geliyor. Denizin olanca güzelliği ile kendisini cömertçe sergilediği Dalaman, balayı paketleri içerisinde sıklıkla yer alıyor. Balayı otelleri bakımından da zengin bir altyapıya ve tesisleşme olanağına sahip Dalaman’da otel dışı etkinlikler arasında tekne turları son derece popüler. Balayı yerleri arasında hatırı sayılır bir konumu olan Dalaman aynı zamanda kır düğünü yapmak isteyen çiftler tarafından da tercih ediliyor. Dalaman’a balayı turları kapsamında gelmiş olan çiftler için Sarsala Koyu popüler bir mekân. Dalaman’da yerel lezzetlere uluslararası bir dokunuş arıyorsanız güzel bir haberimiz var; Dalaman çok sayıda restoranı ile balayı yerleri arasında yemek seçeneği hayli zengin bir destinasyon olarak öne çıkıyor. En güzel Dalaman otellerini incelemek için Skyscanner’a göz atabilirsiniz.

Ucuz Dalaman Uçak Bileti En Uygun Dalaman Otelleri

Bodrum Balayı Otelleri

Bodrum balayı otelleri

Meşhur şarkının da dediği gibi “Aşk Bodrum’da yaşanıyor.” Balayı paketleri tarafından yeni çiftlere çokça önerilen Bodrum Türkiye’nin aynı zamanda en popüler tatil destinasyonlarından. Sezonun başlaması ile cıvıl cıvıl bir görünüm kazanan Bodrum’da balayı otelleri yeni evli çiftlerin ilk konakladıkları özel bir adres oluyor. Bodrum’da hizmet veren balayı otelleri dışında çiftler Bodrum’un hareketli eğlence hayatına katılabilir ve bölgenin zengin kültürünü yakından tanıyabilir. Bodrum’da yer alan Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi gibi noktalar balayı çiftlerine eğlencenin yanı sıra kültürel aktivitelere katılma olanağı da sunuyor. Bodrum’un şarkılara konu olmuş güneşi ve huzur hissi balayı yerleri arasında Bodrum’u unutulmaz bir adres olarak öner çıkartıyor.  

Ucuz Bodrum Uçak Biletleri En Uygun Bodrum Otelleri

Marmaris Balayı Otelleri

Marmaris balayı otelleri

Türk Rivierası ya da diğer adıyla Turkuaz Sahil üzerinde göz alıcı bir güzelliğe sahip nokta olan Marmaris, balayı önerileri arayan çiftler için ideal bir seçenek. Balayı otelleri bakımından çok sayıda seçeneğe sahip olan Marmaris’e her bütçeye göre balayı turları düzenlenmekte. Marmaris’in insanda hayranlık hissi uyandıran doğal güzelliklerini ve Bördübet ile Kumlubük gibi koylarında yakından tanımak isteyen çiftler tatillerini şehrin balayı otelleri arasından kendilerine uygun olanı seçip konaklayarak yapıyorlar. Marmaris’te balayı paketleri kapsamında yer alan etkinliklerin dışında önemli ziyaret noktaları arasında Carian Kaya Mezarları, Marmaris Müzesi ve Marmaris’e gelenlerin dikkatini ilk anda çeken dans eden çeşmeler geliyor. Marmaris dağları, koyları ve nefes kesici güzellikteki denizi ile Türkiye’nin önde gelen balayı yerleri arasında.

Ucuz Dalaman Uçak Bileti

Belek Balayı Otelleri

Belek balayı otelleri

Belek Antalya’nın ve Türkiye’nin en hızlı gelişen tatil destinasyonlarından biri bu nedenle de balayı turları tarafından balayı yerleri arasında giderek artan bir oranda tercih ediliyor. Belek’te bulunan balayı otelleri Türkiye’nin en popüler ve seçenek bakımından zengin örnekleri arasında yer alıyor. Belek’e gidecek çiftler için balayı paketleri kapsamında mutlaka yer alan etkinlikler Sillyon ve Aspendos antik kentlerine yapılacak ziyaretler de yer alıyor. Oldukça görkemli yapıları ve tarihi eserleri bünyesinde barındıran bu iki antik kentin dışında Belek balayı otelleri bünyesinde faaliyet gösteren golf sahaları sıra dışı bir spor etkinliği arayan çiftler için ideal bir seçenek sunuyor. Belek balayı yerleri arasında yeri ve önemi giderek yükselen özel bir destinasyon.

En çok tercih edilen balayı yerlerinden birisi de Antalya, listenin geri kalanı için En Çok Tercih Edilen 7 Balayı Yeri yazımıza göz atın.

Ucuz Antalya Uçak Biletleri Antalya Otelleri

Kapadokya Balayı Otelleri

Kapadokya Balayı otelleri

Türkiye’nin şöhreti tüm dünyaya yayılmış tatil ve gezi destinasyonu olan Kapadokya, balayı listelerinin de başında yer alıyor. Balayı otelleri son dönemde artan sayıları ile Kapadokya’nın bir balayı destinasyonu olarak öne çıkmasını sağlıyor. Balayı turları tarafından farklı bir deneyim arayan çiftler için önerilen Kapadokya balayı otelleri romantik atmosferi ve üstün hizmet kalitesi ile dikkat çekiyor. Kapadokya balayı konseptine uygun tesis altyapısı ve adeta dünya dışı bir diyarı andıran coğrafi zenginliği ile çiftlere balayı dönemlerini unutulmaz bir şekilde geçirme fırsatı sunuyor. Balayı çiftleri Kapadokya’da balona binip bölgenin kartpostallık görüntüsünü romantik bir şekilde deneyimleyebilir ya da bölgenin köklü tarihini yakından tanımak için çok sayıda tarihî yapıyı ziyaret edebilirler.

Ucuz Nevşehir Uçak Biletleri En Güzel Kapadokya Otelleri

En İyi Yurtdışı Balayı Yerleri

Maldivler

Maldivler balayı

Balayı villaları denildiğinde akla gelen ilk adreslerden biri olan Maldivler tüm dünyadan çiftlerin gözdesi. Balayı turları tarafından sıklıkla tercih edilen Maldivler çok sayıda küçük adadan oluşan bir okyanus ülkesi. Olağanüstü güzellikteki kumsalları ile dünyanın ücra bir köşesinden her şeyden uzakta baş başa tatil yapmak isteyen çiftlerin tercih ettiği Maldivler’de balayı villaları çiftlere kendi küçük dünyalarını yaratma fırsatı sunuyor. Maldivler balayı paketleri tarafından ilk sırada tercih edilen balayı yerleri arasında.

Türkiye’den ve dünyadan En Güzel Bungalow Otelleri

Ucuz Maldivler Uçak Biletleri En Uygun Maldivler Otelleri

Belize

Belize Yurtdışı Balayı

Deniz kum güneş üçlüsünün her açıdan en güzelini bulabileceğiniz balayı yerleri arasında Belize ilk sıralarda geliyor. Dünyanın en güzel denizlerinden birine sahip Karayipler’de herkesten ve her şeyden kopmuş bir şekilde balayı tatili yapmak isteyen çiftler Belize’yi tercih ediyorlar. Balayı yerleri listelerinde hemen her seferinde listenin ilk beş sırasına girmeyi başaran Belize balayı otelleri bakımından çok sayıda seçeneğe sahip.

Ucuz Belize Uçak Biletleri En Uygun Belize Otelleri

Malezya

Malezya Balayı

Güneydoğu Asya’nın popüler tatil destinasyonları arasında yer alan Malezya farklı bir balayı deneyimi arayan çiftler tarafından tercih ediliyor. Yağmur ormanları tarafından kuşatılmış kumsallarıyla büyüleyen destinasyonu Pangkor Laut, balayı turları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Pangkor Laut’ta yer alan balayı otelleri dünyanın en güzel balayı yerleri arasında gösteriliyor. Pangkor Laut doğal güzelliğin romantizmle birleştiği benzersiz bir balayı destinasyonu.

Ucuz Malezya Uçak Biletleri En Uygun Malezya Otelleri

Zanzibar – TANZANYA

Afrika’nın en güzel tatil destinasyonlarından biri olan Zanzibar Adası balayı yerleri arasında yeni yükselen bir nokta. Balayı otelleri Zanzibar’ın özellikle Fundu Lagünü’nde yer alıyor. Bungalovda bir balayı tatili yapmak istiyorsanız Fundu Lagünü sizin için doğru adres. Balayı turları doğal güzellikleri nedeniyle Zanzibar’ı bir süredir tercih etmekte.

Ucuz Zanzibar Uçak Biletleri En Uygun Zanzibar Otelleri