Seyahat Haberleri Bodrum’da Gezilecek Yerler

Tüm makaleler

Bodrum’da Gezilecek Yerler

Bu yaz tatilde nereye gideceğinize hala karar vermediyseniz, eşsiz güzellikteki koyları ve pırıl pırıl deniziyle Bodrum sizi bekliyor!

“Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler, akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler.” Halikarnas Balıkçısı’nın zihinlere kazınmış bu dizeleri eminiz Bodrum’a bir şekilde yolu düşenlere çok şey ifade ediyordur.

İster bol eğlenceli ve gece gezmeli çılgın bir tatil, ister sakin ve dingin bir dinlence ya da su sporlarıyla zenginleştirilmiş küçük bir mola olsun, Bodrum’da her zevke ve her keseye uygun tatil seçenekleri bulabilirsiniz. Bu bağlamda Bodrum’da uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine de göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Gelin, şarkılara konu olmuş bu eski sürgün yerinin muhteşem güzellikteki koylarını keşfedelim.

Bodrum Merkez

Gece hayatı olmadan Bodrum biraz eksik kalır. Gündüzleri Bodrum’un koylarında denizin keyfini çıkardıktan sonra Barlar Sokağı’nı ya da Bodrum’un ünlü yüzen gece kulübü Katamaran’ı deneyebilirsiniz.

Geceleri restoran ve bar olarak hizmet veren kalenin arkasında kalan sahil şeridinde, gündüzleri masalar yerlerini şezlonglara bırakır. Kalenin arkasındaki bu alanda rahatlıkla denize girebilirsiniz. 

Bodrum’da nerede kalınır diye merak ediyorsanız Bodrum merkez otellerine göz atıp erken rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Yeme-içme ya da alışveriş için de merkezi tercih edebilirsiniz. Cuma günleri otogarın içinde kurulan Pazar yerinde, Bodrum’un yerlilerinin açtığı sebze, meyve, giysi ya da el işi tezgahlarında satıcılarla sıkı bir pazarlığa tutuşmuş yabancı turistleri görünce şaşıracaksınız.

Ucuz Bodrum Uçak Bileti Ara

Gümbet

Bodrum’a 2 km uzaklıkta olan Gümbet, hareketli ve kalabalık turist nüfusuyla eğlencenin de çok olduğu popüler koylardan biridir. Gümbet’in tepelerinde yer alan yel değirmenleri de Bodrum’un birer simgesi haline gelmiş durumda. 5 yıldızlı otellerden küçük pansiyonlara kadar bir çok seçenek bulabileceğiniz Bodrum Gümbet otelleri de sayısız konaklama imkanı sunuyor.

Bodrum Havalimanı Araç Kiralama

Bitez

Daha çok sakin bir tatil seçeneği sunan Bitez, Köyiçi ve Yalı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bitez Yalısı’na köyiçinden geçirerek varılıyor. Mandalina bahçeleri ve zeytin ağaçlarıyla yeşilin bol olduğu bir koy olan Bitez’de, halk plajı haftasonları oldukça kalabalık oluyor. Geç kalmadan Bitez otel rezarvasyonunuzu yapıp sahil boyunca rakı ve taze balıktan Çin yemeğine, Hint lezzetlerinden Türk Mutfağı’na pek çok farklı mutfağı enfes bir ortamda tadın. Bitez’de, en uygun seçenek koyun Gümbet’e yakın tarafında yer alan Belediye restoranıdır. Restoran’a giderken yolunuza çıkacak parkın içinde ünlü Bodrum Türküsü Çökertme’nin kahramanları Halil ve Gülsüm’ün heykelini de görebilirsiniz. 

Bodrum’daki En Uygun Oteller

Ortakent – Yahşi – Kargı

Bodrum Yarımadası’nın en uzun ve en güzel sahili olarak da tabir edilen Ortakent-Yahşi-Kargı sahili Mavi Bayraklı bir çok plajı da barındırır. Billur kumu ve pırıl pırıl denizi ile Bordum’un en güzel koylarından biri olan Kargı’da yer alan koya Camel Beach de deniliyor. Yazın plajda bulunan develer nedeniyle bu isimle anılan plajı, Bodrum’un farklı koylarından her sabah kalkan günlük tur tekneleriyle de ziyaret edebilirsiniz. Bu güzel plajların tadını çıkarmak için otel rezarvasyonunuzu yapmayı unutmayın.

Ucuz Bodrum Uçak Bileti

Akyarlar

Üzerinde bulunduğu beyaz kayalıklar nedeniyle Akyarlar adıyla anılan Akyarlar Burnu, Bodrum Yarımadası’nın en güney noktasıdır. Meteor Beach ve Fener Burnu arasında bir çok ücretli ve ücretsiz plaj seçeneği sunan koy, Bodrum’un en beğenilen koylarından biridir. Bodrum Akyarlar otelleri size uygun konaklama seçenekleri sunacaktır. Ayrıca karadan denize doğru esen rüzgarı rüzgar sörfçüleri için ideal olabilir.

En Uygun Bodrum Otelleri

Turgutreis

Tatil destinasyonunuz olarak Bordum’a 20km uzaklıkta olan Turgutreis’i seçtiyseniz, Kos Adası’nı seyredebileceğiniz muhteşem günbatımının tadını çıkarabilir, Gümüşlük ve Akyarlar’a yakınlığından faydalanarak buralardaki restoran ve plajları da deneyebilirsiniz. Bu yüzden Bodrum Turgutreis otelleri arasından seçeceğiniz otel önem arzediyor.

Yaz aylarında marinasında düzenlenen konserler ve etkinlikler ilgilinizi çekebilir. Ayrıca Perşembe günleri de Bodrumluların deyişiyle çul çabut pazarı yani giysi pazarından eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bodrum’da Ucuz Araç Kirala

Gümüşlük

Şimdiye kadar saydığımız koylardan neredeyse hepsine en güzel olarak nitelendirdik ama Bodrum’un her koyu ayrı güzellikte. Bu eşsiz koylardan biri olan Gümüşlük, antik dönemde yerleşim yeri olan Myndos şehrinin kalıntıları üzerinde kurulu. Otel rezarvasyonunuzu yapın ve Gümüşlük’teki güzellikleri keşfedin. Restoranlarla çevrili sahil şeridinde denizin hemen yanında balığınızı tadarken antik şehrin kalıntılarına göz atın.

Çok güzel bir denizi olan Gümüşlük’te her an ayakkabılarınızı çıkararak denizin içinden Tavşan Adası‘na gidip gelen insanlara rastlayacaksınız. Siz de onlara katılabilirsiniz. Antik şehrin kalıntılarını yürürken ve ada üzerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Adadan da denize girebilir ve berrak ve biraz da serin suyun tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum’a Ucuz Uçak Bileti Ara

Türkbükü

Türk sosyetesinin uğrak yeri olarak bilinen Türkbükü, yakın geçmişte sadece deniz yolu ile ulaşılabilmesi sebebiyle uzun yıllar bakirliğini korumuştur. Bodrum’un en ünlü ve popülerlerinden biri olan koyda, son yıllarda bir köprü gerçeği de dikkat çekmektedir. Türkbükü sahilindeki küçük köprüyü geçtiğinizde sizi lüks bir tatil yeri karşılıyor. Yerli ve yabancı ünlüler köprünün diğer tarafına akın ettiği için burada yeme-içme ve otel ücretlerinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.