xTravalyst
Skyscanner x Travalyst

Travalyst'in bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz

Majesteleri Sussex Dükü tarafından yönetilen Travalyst, herkes için seyahatin geleceğini dönüştürmek için kurulmuş küresel bir ortaklıktır. Booking.com, Ctrip, TripAdvisor ve Visa ile birlikte Skyscanner da kurucu üyedir.

Skyscanner'da seyahatin gücünün farkındayız

Ufku genişletebilir ve yaşamları değiştirebilir. Meraklı olmamızı ve bağlantıda kalmamızı sağlar. Herkesin, bugün ve gelecekte seyahat deneyimi yaşayabilmesini istiyoruz.

Sandalda kamışları çırpan bir çocuk

“Seyahat eden insanlar yeni yerler keşfedip diğer kültürlerle empati kurabilme becerisini geliştirebilir. Yola düşmeden bunu yapabilmek mümkün değildir. Sektörün liderleri olarak seyahat dünyasını değiştirmek için birbirimizle adeta yarışmak zorundayız. Ancak bu şekilde arkamızda gelecek nesillerin keyifle seyahat edebileceği bir dünya bırakabiliriz.”

,Moshe Rafiah, , Skyscanner CEO’su

Moshe Rafiah, Skyscanner CEO’su

Fakat bu, tek başımıza bizden daha büyük

Bu, yeni bir düşünme biçimine ihtiyaç duyan bir mücadeledir. Bu nedenle, seyahat alanındaki büyük isimlerle güçlerimizi birleştiriyoruz ve herkesten gelecek bildirimleri, görüşleri ve ilhamı memnuniyetle kabul ediyoruz. Travalyst, faal bir şekilde yerel topluluklarla, hükümetlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla, öncü işletmelerle ve sosyal girişimcilerle iş birliği yapmak istiyor.

İlk işimiz, yerel toplulukları destekleyerek, iklim değişikliği ile mücadele ederek, çevresel zararı hafifleterek ve vahşi yaşamı koruyarak, aşırı turizmin etkilerini dikkate almak olacaktır.

Kayanın üstünde manzaranın tadını çıkaran bir kadın.

“Şirketleri, tüketicileri ve toplumları bir araya getirmek, gelecek nesiller için gidilecek yerleri ve ekosistemleri korumada sahip olabileceğimiz en iyi şanstır.”

Sussex Dükü

Sussex Dükü

Kolay olmayacak fakat Skyscanner'da zor problemleri çözmek DNA'mızda var

2000'den beri dünyanın dört bir yanında insanların gerçekleştirdiği seyahat sayısı her yıl iki katına çıktı; 2030'a kadar 1,8 milyar insan uluslararası seyahate çıkacak.* Ancak biliyoruz ki sürdürülebilir seyahat, uçuşları durdurmak değil dünyamızı keşfetmek ve aynı zamanda onu korumakla ilgilidir.

Skyscanner'da, her bir seyahat tercihinin etkisini anlamak için yolcularla etkileşime geçerek ve onlara eğitim vererek farkındalık yaratıyoruz. Daha yolun başındayız, ancak bu konuda olumlu hissediyoruz. Yolcular sürdürülebilir seçenekler istiyor. Ayda neredeyse 100 milyon yolcuya ulaşıyoruz ve şimdiden 10 milyon yolcu bizim aracılığımızla daha yeşil bir yol seçti.

Fakat bundan da fazlası var. Değişmesi gereken sektörün kendisi ve Skyscanner bu değişime öncülük etmeye yardımcı olacak.

Daha fazla bilgi için travalyst.org sitesini ziyaret edin

*Dünya Bankası'na göre.