Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Samsun Araç Kiralama

Karadeniz Bölgesi’nin ortası kısmında yer alan Samsun, Türkiye’nin Karadeniz kıyılarındaki en büyük şehridir. Samsun, önde gelen bir liman ve sahil kenti olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyet tarihinde, Kurtuluş Savaşı’nın fiili olarak başladığı yer olması sebebiyle büyük bir öneme sahiptir. Üniversiteleri, hastaneleri, alışveriş merkezleri, spor alanları ve operasıyla yaşayan bir kent olan Samsun, plajları, kaplıcaları, doğal güzellikleri, zengin kültürü ve tarihi yapılarıyla turistik açıdan da bir çekim merkezidir. Bu özellikleriyle aynı zamanda son yıllarda öne çıkan bir turizm kentidir.

Samsun’a gelme sebebi gerek iş, gerek tatil amaçlı olan ziyaretçiler, kentte ve çevresinde ulaşımlarını hızlı ve kolay bir şekilde sağlayabilmek için, araba kiralamayı tercih etmektedirler. Şehir merkezindeki araç kiralama ofisleri, farklı bölgelere dağılmış olmakla birlikte, ağırlıklı olarak Lise Caddesi ve çevresinde yoğunlaşmıştır. Samsun’un 23 km doğusunda bulunan ve kente hizmet veren Samsun Çarşamba Havalimanı’nda da Avis, Budget, Osmanlı, Sun ve Yaşar gibi uluslararası ve yerel araba kiralama firmalarının ofisleri yer almaktadır. Samsun’a gitmeden önce, Skyscanner aracılığıyla, tüm firmaların istediğiniz tarihlerde, Samsun’daki araba kiralama fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görebilir ve seçtiğiniz firma üzerinden rezervasyon işleminizi tamamlayabilirsiniz.

###FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

Yabancılar ya da yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’yi turistik amaçlı veya geçici süre ile ziyaretlerinde, başka ülkelerden almış oldukları ehliyetler ile Türkiye’de araba kullanabilmektedirler. Türkiye’de otomobiller için standart hız sınırları yerleşim yerleri içinde 50 km, şehirlerarası çift yönlü karayollarında 90 km, bölünmüş yollarda 110 km ve otoyollarda 120 km’dir. 10 yaşından küçük çocukların, ön koltukta oturmaları yasaktır. 3 yaşından küçük çocukların ise çocuk koltuğuna oturtulmaları zorunludur.

Samsun şehir merkezinde trafik genel olarak gün boyunca sakindir ve normal seyrinde akmaktadır. İşe gidiş ve işten çıkış saatlerinde trafik yoğunluğunda artış görülse de kette araba kullanmak oldukça kolay ve rahattır. Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanı, Samsun’ın iki önemli meydanıdır. Şehrin kalbi olarak kabul edilen Cumhuriyet Meydanı’ndan güneydoğu yönüne uzanan Cumhuriyet Caddesi ve sahile paralel Atatürk Bulvarı ile Gazi Caddesi, Samsun’un en işlek caddelerindendir. Kent genelinde park sorunu olmasa da, günün belli saatlerinde, işlek caddelerde ve merkezi noktalarda park yerleri dolu olabilmektedir.

###SAMSUN YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

Gerçek bir Karadeniz kenti olan Samsun, sınırları içerisinde arabayla kolayca ulaşılabilecek birçok doğal güzelliği barındırmaktadır. Kabaceviz Şelaleleri, Ladik Gölü, Tekkeköy Mağaraları, Akalan Şelaleleri ve Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti ve Derbent Baraj Gölü, Samsun yakınlarında görülmeye değer yerlerdendir. Çakırlar Korusu, doğayla iç içe olmak ve piknik yapmak isteyenler tarafından büyük ilgi görmektedir. Yakakent ise etkileyici gün batımıyla ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.