Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

New York Şehrinde En Uygun Araç Kiralama

New York, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehridir. Aynı zamanda ticaret, finans, medya, sanat, moda, bilim, teknoloji, eğitim ve eğlence açısından dünyanın en önde gelen şehridir. Dünyanın kültürel ve finansal başkenti olarak kabul edilmektedir. New York, kentin siluetini ortaya çıkaran sayısız gökdelenin yanı sıra parkları, müzeleri, şık mahalleleri ve alışveriş caddeleriyle ünlüdür. Birçok tarihi anıta ve mimarisi göze çarpan binaya ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu özellikleriyle New York, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir.

New York’a gerek iş, gerekse tatil amaçlı gelen ziyaretçileri önemli bir kısmı, kent ve çevresini gezmek için araç kiralamayı tercih etmektedirler. Dünyaca ünlü büyük araba kiralama şirketlerinin ve daha küçük, yerel firmaların, başta Manhattan olmak üzere kentin dört bir yanına ofisleri bulunmaktadır. New York’a, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı, Newark Liberty Uluslararası Havalimanı ve LaGuardia Havalimanı olmak üzere, üç havalimanı hizmet vermektedir . Bu üç havalimanı, New York’ta araba kiralama işleminin en çok yapıldığı yerlerdir. Her üç havalimanında da Advantage, Alamo, Avis, Budget, Dollar, Enterprise, Hertz, National, Payless ve Thrifty’nin ofisleri yer almaktadır.

New York’ta, talep oldukça yüksek olduğu için, araba kiralama ücretleri, ABD’nin geneline göre daha pahalıdır. Ancak kiralama işlemi, gitmeden önce internet üzerinden yapıldığı takdirde, istenilen araçlar daha uygun fiyatlara kiralanabilmektedir. Skyscanner’ın arama motoru sayesinde, tüm araba kiralama firmalarının fiyatlarını tek bir sitede görebilirsiniz.

###FAYDALI BİLGİLER

NOT: Aşağıdaki bilgiler, yazının yayınlanmış olduğu tarihe göre geçerlidir.

New York, aynı ismi taşıdığı New York eyaletinde bulunmaktadır. Eyalette ziyaretçi olarak bulunmak kaydıyla, Türk ehliyeti ile araba kullanılabilmektedir. ABD’de, hız limitleri her eyalette farklıdır ve ölçü birimi olarak mil kullanılmaktadır. New York eyaletinde standart hız limitleri otoyollarda ve eyaletler arası yollarda 65 mil, şehir alanlarındaki otoyollarda 35-65 mil, bölünmüş yollarda 55 mil, şehirlerarası yollarda 55 mil ve şehir içlerinde 10-45 mildir.

New York şehrinde ise, şehir genelinde hız limiti 25 mildir. New York’ta, ülkenin genelinin aksine, kırmızı ışıklarda, yolun boş ve güvenli olması durumunda sağa dönüş serbest değildir. Birçok noktada trafik kameralarla otomatik olarak denetlenmektedir. Trafikte itfaiye araçlarının, ambulansların, polis arabalarının ve hemen ardından da toplu taşıma araçlarının önceliği bulunmaktadır. Araç kullanırken telefonla konuşmak veya telefondan mesaj yazmak kesinlikle yasaktır. Kent genelinde birçok cadde ve bulvar, tek yönlüdür.

New York’ta, turistik yerler ve çevrelerinde cadde üzerinde park yerleri bulunmamaktadır. Park tabelaları dikkatle incelenmelidir ve park alanlarının çevresinde bulunan, park edilen süreyi hesaplamakta ve ücretini ödemeye yarayan parkmetreler mutlaka kullanılmalıdır. Eğer bir parkmetre bozuksa, diğerine yürünmelidir. Otobüs duraklarında park etmek kesinlikle yasaktır. Kent merkezinde, özellikle Manhattan’da az sayıda benzin istasyonu vardır ve istasyonlar birbirlerine uzak mesafelerdedir.

###NEW YORK YAKINLARINDA ZİYARET EDİLEBİLECEK YERLER

New York, her ne kadar ziyaretçilerini tatmin edecek kadar çok çeşitliliğe sahip olsa da, kentin çevresinde de ziyaret edilmeye değer yerler bulunmaktadır. New Jersey’de bulunan Paramus, alışveriş tutkunları için tam bir cennettir. Eğer New York yaz aylarında ziyaret ediliyorsa, beyaz kumlu plajlarıyla Long Island, görülmesi gereken yerlerden birisidir. Fire Island, Jersey City, Jersey Shore, Hoboken ve Princeton ise diğer gidilebilecek yerlerdir.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.