Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

Londra Gatwick Havaalanında En Uygun Araç Kiralama

###LONDRA GATWICK HAVALİMANI’NDA ARABA KİRALAMA

İngiltere’nin başkenti ve en büyük şehri Londra, aynı zamanda Avrupa’nın en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Londra, Londra Kulesi, Kew Bahçeleri, Westminister Sarayı ve St. Margaret Kilisesi gibi UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan dört önemli yapının yanı sıra Piccadilly Circus, St. Paul Katedrali, Trafalgar Meydanı ve Buckhingham Sarayı gibi turistik noktalarıyla ziyaretçilerini cezbetmektedir. Kent ayrıca British Museum, Tate Modern ve Madame Tussauds gibi ünlü müzeleriyle büyük ilgi görmektedir. Dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden birisi olan Londra’ya yapacağınız seyahat öncesinde, Skyscanner’ı kullanarak Londra Gatwick Havalimanı’ndan sizin için en ideal aracı oldukça uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz.

###LONDRA GATWICK HAVALİMANI’NDAKİ ARABA KİRALAMA FİRMALARI

Londra şehir merkezinin yaklaşık 48 km güneyinde bulunan Londra Gatwick Havalimanı’nda Sixt, Europcar, Avis, Hertz, Enterpise, Budget, National ve Alamo olmak üzere uluslararası araba kiralama firmaları yer almaktadır. Araç kiralama firmaları hem Güney Terminali hem de Kuzey Terminali’nde konumlanmıştır. Güney Terminali’ndeki araba kiralama ofisleri haftanın yedi günü 24 saat hizmet verirken, Kuzey Terminali’ndeki ofisler her gün sabah 6 ila gece 10 arasında çalışmaktadır.

###LONDRA GATWICK HAVALİMANI YAKINLARINDAKİ BENZİNLİKLER

Araba kiralama firmalarıyla yapılan sözleşmeye bağlı olarak, kiralanan aracın benzin deposunun, kiralama süresi sonunda araba geri bırakılmadan önce doldurulması gerekebilmektedir.

Londra Gatwick Havalimanı’nda iki tane benzinlik hizmet vermektedir. Bunlardan Shell benzin isyasyonu Londonbridge Way üzerinde, BP benzin istasyonu ise Ring Road North üzerinde yer almaktadır. Bu iki benzin istasyonu, araba kiralama müşterilerinin en çok tercih ettiği iki benzinliktir. Ayrıca havalimanı girişine çok yakın mesafede Esso (Brighton Road, Horley RH6 7HH) ve Texaco (Brighton Road, Horley, Surrey RH6 7ER) olmak üzere iki benzin istasyonu daha bulunmaktadır. Her iki benzinlik de Londra Gatwick Havalimanı’na sadece 1.5 mil (2.4 km) uzaklıktadır ve gerek Esso, gerekse Texaco’dan benzin alım işlemi tamamlandıktan sonra 3 dakika içinde kolayca havalimanına ulaşılabilmektedir.

###LONDRA GATWICK HAVALİMANI ÇEVRESİNDEKİ YOLLAR

Londra Gatwick Havalimanı anayollara ve otoyolları bağlanan iyi bir ulaşım ağına sahiptir. Havalimanından M23 yoluna direk bağlantı sağlanmaktadır. M23, havalimanından 9 mil (14 km) kuzeyde, Londra ve banliyölerini çevreleyen M25 çevre yoluna bağlanmaktadır. M25 üzerinden de İngiltere’nin farklı bölgelerine ulaşan ana yollara ve otoyollara bağlantı bulunmaktadır. M23 rotası, aynı zamanda havalimanından Londra kent merkezine giden ana yoldur. Bu yol üzerinden Londra’ya trafik yokken 1 saatten kısa sürede ulaşılabilirken, trafiğe bağlı olarak süre 1.5 saatin üzerine çıkabilmektedir.

###LONDRA GATWICK HAVALİMANI’NDAN GİDECEĞİNİZ YERE YOL TARİFİ

Londra Gatwick Havalimanı’ndan bölgedeki popüler seyahat noktalarına nasıl ulaşabileceğinizi aşağıdaki kısa ve özet rehberlere göz atarak görebilirsiniz:

####Brighton

İngiltere’nin güney kıyılarında yer alan Brighton, çakıl taşlı plajı ve iskelesinin yanı sıra yüzlerce kafesi, barı ve gece kulübüyle yerli ve yabancı turistleri kendine çeken hareketli ve enerjik bir turizm merkezidir. Brighton, Londra Gatwick Havalimanı’na 28 mil (45 km) uzaklıktadır. Havalimanından Brighton’a yol, güney yönünde M23’e ve devamında A23’e bağlanarak yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

####Worthing

Son yıllarda turizmde öne çıkmaya başlayan Worthing, güneşli havası ve İngiltere’nin geri kalanına göre daha ılıman iklimiyle ünlü olan bir sahil kentidir. Londra Gatwick Havalimanına yaklaşık 36 mil (58 km) mesafede olan Worthing’e, havalimanından M23 yoluna bağlanıp devamında A23 ve A27 rotası izlenerek 45 dakikadan kısa bir sürede ulaşılabilmektedir.

Not: Yukarıdakiler, yazının yayınlandığı tarihte geçerli olan bilgilerdir.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.