Ankara Esenboğa Havaalanında En Uygun Araç Kiralama. Günlük 160 TL*

Araç kiralama şirketleri yaşı 25'in altındaki sürücüler için ek ücret talep edebilrler, bu ücret genellikle aracı aldığınızda ödenebilir. Bazı yerlerde yaş sınırlamaları olabilir. Rezervasyon yaptırmadan önce araç kiralama şirketinin web sitesini kontrol edin.

###ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDA ARABA KİRALAMA

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara, aynı zamanda ülkenin en büyük ikinci kentidir. İlk bakışta gerek mimari, gerek sosyal hayat açısından çok ilgi çekici görünmeyen Ankara, ilk anda verdiği izlenimin aksine, çok sayıdaki öğrencisi, büyükelçiliklerin yabancı çalışanları ve diplomatların da etkisiyle oldukça canlı ve hareketlidir. Kentte farklı kesimlere hitap eden çok sayıda kafe, restoran, bar ve gece kulübü bulunmaktadır. Cumhuriyet dönemi mimarisini yansıtan çok sayıda binanın bulunduğu Ankara, aynı zamanda Türkiye’nin en kapsamlı müzelerinden olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne ve ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için inşa edilmiş Anıtkabir’e ev sahipliği yapmaktadır. Ankara’ya yapacağınız ziyaretlerde, Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda istediğiniz tipte aracı en ekonomik fiyata kiralayabilirsiniz.

###ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI’NDAKİ ARABA KİRALAMA FİRMALARI

Ankara şehir merkezinin yaklaşık 28 km kuzeydoğusunda yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki araba kiralama ofisleri, hem İç Hatlar, hem de Dış Hatlar terminallerinde konumlanmıştır. Dış Hatlar terminalinde Paylass, Eco, Div, Thrifty ve Garenta, İç Hatlar terminalinde ise Sixt, Avis, Budged, Central, National, Europcar, Hertz, Payless, Rent Go, Garenta ve Almira gibi hem yerel hem de uluslararası araç kiralama firmaları hizmet vermektedir.

###ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI YAKINLARINDAKİ BENZİNLİKLER

Araba kiralama firmasıyla yapılan sözleşmeye bağlı olarak, kiralanan aracın benzin deposunun, firmaya teslim edilmeden önce doldurulması gerekebilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı içinde, terminal binasının hemen yakınında Petro Ofisi benzin istasyonu bulunmaktadır. Ankara’dan havalimanına gelişte ise Esenboğa Yolu olarak da bilinen Özal Bulvarı üzerinde de benzin istasyonları bulunmaktadır. Bunlardan Total Coşkunlar Petrol, havalimanına 9 km, bir diğer Total benzin istasyonu 13 km, birbirine yakın mesafede bulunan Aytemiz Petrol ve Petrol Ofisi ise yaklaşık 14 km mesafededir. Yolun karşı tarafında, ters istikamette ise Shell dahil birkaç tane benzin istasyonu bulunmaktadır.

###ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI ÇEVRESİNDEKİ YOLLAR

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara kent merkezine ulaşım oldukça rahattır. Havaalanındaki çıkış tabelaları takip edilerek kolaylıkla kent merkezine giden Özel Bulvarı’na (Esenboğa Yolu/D180) ulaşılmaktadır. Kentin en merkezi noktalarından olan Kızılay Meydanı’na ulaşmak için Özal Bulvarı’ndan İrfan Baştuğ Caddesi, Çankırı Caddesi ve Atatürk Bulvarı rotası izlenmelidir. Kentin bir diğer merkezi noktası ve tarihi semtlerinden olan Ulus’a ulaşmak için ise aynı rota üzerinde Çankırı Caddesi’nden Cumhuriyet Caddesi rotasına devam edilmesi gerekmektedir. Şehir trafiğine girmeden kentin farklı noktalarına hızlıca ulaşmak için Kuzey Çevre Yolu’nun kullanılması tavsiye edilmektedir.

###GİDECEĞİNİZ YERE YOL TARİFİ

Ankara Esenboğa Havalimanı yakınlarındaki popüler seyahat noktalarına nasıl ulaşabileceğinizi aşağıdaki kısa ve özet rehberlere göz atarak görebilirsiniz:

####Beypazarı

Ankara’nın kuzeyinde yer alan bir ilçe olan Beypazarı, tarihi konakları, maden suyu, pazarı ve Beypazarı kurusu olarak anılan yöreye özgü yiyeceğiyle ünlüdür. Beypazarı, tipik bir Anadolu kasabasına göre öne çıkan bu özellikleriyle, hafta sonları yerli ve yabancıları kentine çeken önemli bir turizm merkezidir. Ankara Esenboğa Havalimanı’na yaklaşık 128 km mesafede olan Beypazarı’na, Özal Bulvarı Üzerinden O20 otoyolu ve akabinde D140 rotası izlenerek tahmini 1 saat 35 dakikada ulaşılabilmektedir.

####Gordion

Tarihi M.Ö. 3000’li yıllara dayanan Gordion, tarihi boyunca Hititler, Frigler, Persler, Yunanlar ve Romalılara ev sahipliği yapmıştır. Gordion, Türkiye’nin en önemli antik kentlerinden birisidir ve buradan çıkarılan tarihi eserler Gordion Müzesi’nde ve Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri müzesinde sergilenmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı ile Gordion’un bulunduğu Yassıhöyük köyü arasındaki mesafe yaklaşık 132 km’dir ve Gordion’a ulaşmak için havalimanından Özel Bulvarı’na çıkılmalı ve buradan 020 çevre yoluna devam edilmelidir. Akabinde ise D200/E90 rotası takip edilmelidir.

Not: Yukarıdakiler, yazının yayınlandığı tarihte geçerli olan bilgilerdir.

Europcar
Enterprise
Hertz
Avis
National Car
Alamo

Skyscanner'la Araç Kiralama

Skyscanner kapsamlı araç kiralama aramasına hoş geldiniz. Binlerce varış yerini araştırır ve sizin için düşük fiyata mükemmel sürüş deneyimi bulmak amacıyla binlerce araç kiralama teklifini karşılaştırırız. Seyahatinizi en ucuza mal edebilmeniz için size yardımcı oluruz, böylece siz de yola bir gülümsemeyle çıkarsınız. Gelin bizimle araç sürün.

Ücretsiz Araç Kiralama Karşılaştırması

Skyscanner'la web'deki en düşük araç kiralama fiyatlarından bazılarını bulacaksınız. Sizin için uygun olan araç kiralama teklifini bulduktan sonra rezervasyonunuzu yaptırmanız için sizi doğrudan araç kiralama şirketine yönlendireceğiz. Hiçbir zaman komisyon eklemeyiz, böylece her zaman en iyi fiyatı elde edersiniz.

Skyscanner'la Arama Yapın

Araç mı kiralamanız gerekiyor? Daha fazla aramayın. Nereye gitmek isterseniz isteyin, neye ihtiyacınız olursa olsun, anahtarı bizde. Sadece varış noktanızı, araç teslim alma ve teslim etme tarihlerinizi girin ve biz de size en iyi araç kiralama şirketlerinden tüm teklifleri sunalım, böylece saniyeler içinde karşılaştırma yapabilir ve aracınızın rezervasyonunu yaptırabilirsiniz.

*Bu fiyat, çok sayıda seçenek arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak üzere tahmini bir fiyattır. Bugünkü fiyat, son 15 günün her birinde Skyscanner'da bulunan en düşük fiyatların ortalamasını temel almaktadır.