Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Moskova Uçak Bileti

Moskova sizi tek kelimeyle büyüleyecek bir kent. Çünkü büyük kentlere özgü aşırı büyüklüğü ve belli bazı kalemlerin haylice yüksek fiyatları bir tarafa dünyanın en canlı, yaratıcı ve heyecan verici yerlerinden biri Moskova. Gelin Skyscanner sizin için en uygun Moskova biletini istediğiniz en uygun tarihte bulsun ve size bu ilginç kenti keşfetmek kalsın.

Elbette Kızıl Meydan ve Kremlin, köprüler, kiliseler ve saraylar Moskova klasikleri. Ama asıl bu şehrin geniş açık meydanları ve bu meydanlara çıkan geniş bulvarlar, gizli sokaklar ve tüm güzelliğiyle Moskova caddeleri sizi büyüleyecektir. Bu aydınlık bulvarlar yürümekle bitmeyecek gibidir. Kentin müze ve sergi salonları sizi kendine hayran bırakacak yerlerden sadece birkaçı. Meşhur Moskova Sirki veya Bolşoy Balesi akşamlarınızdan birini vermeniz gerekecek olan etkinliklerden. Ama farklı bir şeyler yapmak istiyorsanız şehrin gece hayatının da çok hareketli olduğunu hatırlamakta yarar var.

Ertesi gün yorgunluğunuzu Türk hamamlarını aratmayacak cinsten bir Rus hamamında atmaya ne dersiniz? Klasik Rus tatlarını da mutlaka denemelisiniz zira adı çok geçen mutfaklardan olmasa da Rus mutfağı kesinlikle keşfedilmeye değer. Gorky Park’ı ziyaret edip kendi zihninizde nostaljik bir yolculuk yapmak da hoş bir tecrübe olacaktır, çünkü Rusya herkes için biraz da eski günler ve hatıralar ülkesi belki de. Yine de Moskova’nın son derece dinamik, çağdaş sanat ve sanatçıların son gözdelerinden bir yer olduğunu da ekleyelim. Kendinizi son derece hareketli ve heyecanlı bir şehirde gidilecek yüzlerce yer arasında bocalarken bulacaksınız. Zararı yok, Moskova metrosu ve şehiriçi otobüs hizmetleri çok iyi çalıştığı için istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Üstelik Rusya’ya TC vatandaşları vizesiz gidebiliyorlar. Sadece turistik ziyaret amaçlı seyahatler için geçerli olan vizesiz giriş-çıkış hakkı seyahatinizi çok daha esnek bir şekilde planlamanızı sağlayacaktır. Ancak uzun süreli kalmak isteyenlerin Rusya Federasyonu büyükelçilik web sayfasına bir göz atmalarını öneriyoruz.

Ne dersiniz, Rusya’nın kalbini görmenin zamanı gelmedi mi sizce de? Siz gitmek istediğiniz zaman aralığına karar verin Skyscanner en uygun seçenekleri bulsun. Moskova sizi kendine has özellikleriyle ağırlasın!

daha fazla

Moskova'ya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

 Moskova Seyahat Rehberi

Kızıl Meydan
Kiliseler
Tretyakov Devlet Galerisi
Moskova dünyanın eç çok bilyonere sahip şehiri. Bir bardak kahvenin en pahallı olduğu şehir. Yakında da dünyanın en devasa binasına sahip olacak Moskova’nın en popüler gece kulübünün adının da The Most olması tesadüf değil gibi. Moskova Avrupa’nın en büyük şehiridir. Moskova şehir rehberi

 Yakın bir alternatife mi ihtiyacınız var?

351 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Moskova Fırsatları

Moskova Otelleri

Car hire in Moskova

Görüntüleri sağlayan Flickr/jervetson