Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Mevlana Konya

Konya Uçak Bileti

Gel, gel ne olursan ol yine gel.

İster kâfir, ister Mecusi

İster puta tapan ol, yine gel.

Bizim dergâhımız ümitsizlik dergâhı değildir.

Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel.

Konya; Sınırsız hoşgörü ve insan sevgisiyle ünlenen dünyaca meşhur mısraların sahibi Hz. Mevlana’nın uzun yıllar yaşadığı ve Mevlevi dünya görüşünün gelişip tüm dünyaya yayıldığı şehir. Yaratılmış her şeyi, yaratanından ötürü değerli ve sevilesi bulan düşünce İslam tasavvufu olarak bilinse de ,günümüzde farklı bir  bakış açısı ve dünya görüşü  olarak  ilgilenen, merak eden ve hayatı anlamlandırmaya çalışan tüm dünya insanlarının da ilgi alanıdır. Yaşamını büyük bir hoşgörüyle, erdemli insan olabilme yoluna ve büyük bir aşkla ibadet ettiği, âlemin gerçek ve tek sahibi diye adlandırdığı Allah’a hizmete ve o’na kavuşmaya adayan Mevlana, bu anının hasretiyle öldüğü geceye  Şeb-i aruz (vuslat veya kavuşma gecesi anlamına gelir) denmesini istemiştir. Her yıl 17 Aralık haftasında tüm dünyadan katılan sevenleriyle ve büyük bir coşkuyla  kutlanan bu geceye katılmanız sizleri aklın ve görünenin dışına, manevi dünyanın derinliklerine taşıyacak. Bir eliyle haktan aldığını diğer eliyle halka, kendi ekseni etrafında dönerek dağıtan semazenlerin töreni sizlere yaşadığımız dünyanın değerlerini tekrar sorgulama şansı tanıyacak. Hz. Mevlana’nın türbesi Konya’da ilk ziyaret edeceğiniz adreslerden biri.

Konya Türkiye’nin ekonomi bakımından gelişmiş, sanayileşmede öncü kentlerinden biridir. Tarih öncesi çağlardan günümüze Unesco dünya mirası markasıyla ulaşan Çatalhöyük, şehrin zengin ve derinlikli hazinelerinden biridir. Neolitik çağa (cilalı taş devri) ait bulgular, höyüklerde geçmişte var olmuş güçlü bir sanat ve kültür geleneğini gösterir. Dünyanın ilk tarım yapan topluluklarından biri olan bölge insanı bilinen ilk kentleşme özelliklerini gösterir. Konya arkeoloji müzesinde Neolitik çağdan, Bizans döneminden ve bu coğrafyada yaşamış tüm toplumlardan kalan kültür mirasına gözlerinizle tanıklık edebilirsiniz.  Adeta açık hava müzesi görünümündeki bu şehri, belediye tarafından hizmete sunulan tramway sistemiyle ucuz ve güvenli bir şekilde gezebilirsiniz. Skyscanner ile her şey çok kolay ve çok hızlı. Üstelik ücretsiz! Konya için uçak biletinizi anında almak çok kolay.

Gelenekselleşmiş tarıma dayalı üretim yapısıyla Anadolu’nun tahıl ambarı olarak anılan şehir, güçlü sanayisiyle günümüz Türkiye’sinin Anadolu kaplanlarından biridir. Özellikle et ve hamur işinden yapılan doyumsuz tatlarıyla zengin Konya mutfağı tatilinize ayrı bir keyif katacaktır. Konya’nın meşhur etli ekmeğini denemeden yaşadığınız yere dönmeyin. Merkezi konumuyla çok uygun bir lokasyonda bulunan kentten Anadolu’nun birçok şehrine, kara, demir ve havayolu ağlarıyla ulaşabilirsiniz. Konya’ya en uygun uçak biletlerini bulmak için Skyscanner’da tüm havayollarının bilet fiyatlarını ücretsiz karşılaştırabilirsiniz.

daha fazla

Konya'ya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

60 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Konya Fırsatları

Konya Otelleri

Car hire in Konya

Görüntüleri sağlayan flickr/davidstanleytravel