Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Kars Uçak Bileti - Skyscanner.com.tr

Kars Uçak Bileti

Nobel Edebiyat ödüllü dünyaca ünlü Türk yazarı Orhan Pamuk’un “Kar” adlı romanın Kars ilinde geçmesi, bu güzel Türk kentini her zamankinden daha da popüler hale getirmiştir. Türkiye’nin batısındaki şehirlere oranla diğer yakada,  biraz uzakta Doğu sınırında yer alması uçak biletleri fiyatlarının her geçen gün ucuzlaması ve daha fazla havayolunun buraya uçmasıyla sorun olmaktan çıkmıştır.

Kars’a ilk defa gelen yabancıları ilk cezbeden şey, hiç kuşku yok ki Rus ve Gürcü etkisinin yoğun olarak görüldüğü kendine has mimarisidir. Kuzey Doğu Anadaolu’da yer alan Kars, Ermenistan sınırına kırk beş, Gürcistan’a ise altmış beş  kilometre uzaklıktadır. Tarih boyunca Ermeni, Mongol, Selçuklu, Pers ve Osmanlı egemenliklerine gire kennte bu değişik uygarlıkların ayak izlerini sürmek mümkündür.  Bunun için Kars Müzesine bir göz atmanız yeterli olacaktır.Özelikle Türkler ve Rusların bu güzel şehire sahip olmak için verdikleri silahlı mücadele tarihi anlamda çok ilginçtir.  Kars 1921 yılından beri tekrar Türkiye’nin egemenliği altına girmiştir.

Kars bu zengin ve karışık tarihinden dolayı, gezilecek ve görülecek çok uzun bir liste sunar ziayretçilerine. Şehirde Gürcü, Yunan, Ermeni, Rus ve Türk Kültürlerinin özelkikleri görülse de, 19.yüzyılın ortalarından beri Rus mimarisi şehire damgasını vurmuştur. Şehirin en önemli noktalarından biri 12.yüzyılda Selçuklular tarafından kurulan Kars Kalesidir.  Kentte ayrıca çok eski kiliseler ve camiiler vardır.  1992 yılında kurulan Kars kafkas Üniversitesi, kentin giderek azalan nüfusunu burada okuyan öğrenciler aracılığıyla biraz canlandırmıştır.

Kars ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayanmaktadır. Özelikle Kazları çok meşhurdur.  Kars küçük bir kent için çok sayıda festivale de ev sahipliği yapmaktadır.  Kars Kafkas Kültürleri Festivali, Uluslararası altın Kaz Film Festivali, Murat Çobanoğlu aşıklar Bayramı akla ilk gelenlerdendir.

Kars aslında çok zengin bir turizim destinasyonu olma potansiyeline sahip şirin bir kenttir. Kars kalesi, Anı Harabbeleri, 12 Havariler Kilisesi olarak ta bilinen Kümbet Camii en çok rağbet gören turistik yerlerdir.

Kars mutfağı hamur işlerine ve özelikle hayvancılığın yaygın olmasından dolayı et yemeklerine dayanmaktadır.

Kars uçak bileti bulmak için site site dolaşmanıza gerek yok. Skyscanner tüm havayolları ve seyahat acentalarının uçak biletlerini ve fiyatlarını sizin için zaman ve fiyat bazında kıyaslıyor. Böylelikle uçak bilet fiyatlarını sorgulayarak size en uygun uçak biletini bulabilirsiniz. Üstelik bunun için bir ücret ödemiyorsunuz. Skyscanner hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Kars'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

70 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Kars Fırsatları

Kars Otelleri

Kars ve çevresinde araç kiralama

Görüntüleri sağlayan flickr/adam_jones