Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Japonya Uçak Bileti

Japonya Doğu Asya’da bulunan bir ada ülkesidir. Üç büyük ada dışında, yaklaşık üç bin irili ufaklı adadan oluşan ülkenin başkenti yüzyıllardır Tokyo’dur. 14 saatlik bir uçuştan sonra ulaşacağınız Japonya, Türklere vize uygulamayan ülkelerdendir. Ülke, dünya ekonomileri arasında ikinci büyük ekonomiye sahiptir. Gelişmiş ülkeler arasında en baş sırada gelen Japonya, tarihi, doğası, çalışkan insanları ve Japon mucizesinin anavatanı olarak gezilip görülmesi gereken bir destinasyondur.

 

Geleneksel Japon kültürü ve modern kent kültürünün bir arada yaşandığı ülkede, insanı cezbeden, baştan çıkaran bir çok unsurla doludur. Japonya, zengin ve farklı kültürü, çok uzun yıllar boyunca içe kapalı bir toplum olarak yaşayan Japon toplumuna has yaşam tarzıyla da ilgi çekicidir. Rengarenk çiçek açan kiraz ağaçları ülkenin simgelerinden biridir, Fuji Yanardağı’nın nefes kesen manzaralarının her bir karesi birer doğa harikasıdır. Japonya, ormanların, göllerin oluşturduğu muhteşem doğa manzaraları, tarih kokan çok renkli tapınakları kadar, müthiş bir teknolojiyle örülmüş şehirleriyle de ilginç ve merak uyandıran bir ülkedir. Japonya seyahatinizi uzun süreli olarak planlamanızı öneririz. O muhteşem tapınakları görmek, sade bir çay seramonisine tanıklık etmek için bile biraz fazladan zamana ihtiyacınız var. Geleneklerine sıkı sıkı bağlı yaşayan Japon’lar, tüm batılılaştırma çabalarına rağmen değerlerini ve yaşam tarzlarını korumak konusunda oldukça iddialıdır.Dini mekanları ve tarih kokan sarayları mutlaka ziyaret ediniz. Başkent Tokyo’da bulunan, geniş bahçelerle çepeçevre sarılı olan İmparatorluk Sarayı, Meici Tapınağı, Tokyo Milli Müzesi, Tokyo Katedrali ve Meiji döneminden günümüze kalan taş mimari örneklerin bulunduğu sokaklar ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. Japonya’da kentler parlak neon ışıkların gölgesinde sizi bir yanıyla geleneksel yapılara, bir yanıyla da geleceğin mimari özelliklerini taşıyan fütüristik tasarımlara doğru çeker. Kafeler, restoranlar, kulüpler, alışveriş bağımlıları için alışveriş merkezleri, durmaksızın yaşayan bir kent hayatı, modern zamanların sınırlarını zorlayan gece hayatı, ile bu kentte aradığınız her şeyi bulacaksınız. Kyoto şehri başkentten sonra ülkenin en fazla turist çeken ikinci kentidir. Geçmişte üç yüz yıl kadar ülkeye başkentlik yapan bu şehirde, sayısız tarihi ve kültürel mekan bulunmaktadır. Ayrıca kent, görmenizi tavsiye edeceğimiz diğer şehirler olan Hiroshima, Nara, Kobe, Miyajma Adası ve Meiji kentlerine trenle günü birlik gidip gelebileceğiniz uzaklıktadır. Kytoto’yu kiralayacağınız bir bisikletle de rahatlıkla dolaşabilirsiniz.

 

Japonya’da ülke içinde yapacağınız seyahat biletlerini, bu ülkeye gitmeden önce almanızı öneririz. Oldukça pahalı bir ülke olan Japonya’dan alacağınız tren veya diğer ulaşım araçlarına ait haftalık veya günlük biletlere, ülke içinde iki üç kat daha fazla ücret ödemeniz gerekebilir.

 

Japon mutfağının simgesel lezzetlerinden biri olan suşinin anavatanındasınız. Her çeşidini denemeyi ihmal etmeyin, Japon mutfağının diğer lezzetlerinden olan, yakiniku (bir tür ızgara), fuga-nabe (kirpi balığı güveci), kushi-katsu (şiş kebap türünde) ve en son olarak da, içinde ahtapot parçası bulunan kızarmış hamur yemeği olan leziz tako-yaki yemeyi sakın atlamayın.

 

Elektronikten tutun, ülkeye özgü yerel hediyelik eşyalara her kentte rastlamak mümkün. Pahalı bir kimanodan, uygun fiyatta bulabileceğiniz çok renkli yelpazeler ya da, Japon moda tasarımcılarının elinden çıkan özgün bir t-shirt bu güzel ülkeden satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır.

daha fazla

Japonya Uçak Biletleri- Uçuş Noktaları

Görüntüleri sağlayan Flickr/andynew