ara

kalkış

yolcular

Kabin Sınıfı

  • Fiyat kontrolü (yeni pencereler)
antakya church

Antakya (Hatay) Uçak Bileti

Gezilerinde tarihi dokunun keyfine varmayı, geçmişten günümüze miras kalan görsel ve kültürel birikimleri yaşayarak hissetmeyi öncelikli sayanlar için Hatay biçilmiş kaftan. Alternatif turizm türlerinin arasında belki de en ilgi çekenlerinden biri olan inanç turizmine meraklı gezginler Hatay’ı görülecek yerler listesinin en başlarına yerleştirmeliler. Görerek, dokunarak, koklayarak gezinmeyi sevenler Hatay sizlere SkyScanner’dan en cazip şartlarda temin edeceğiniz bir bilet kadar yakın.

İnsanlık tarihinin üç büyük, tek tanrılı dinine mensup insanların günümüze kadar barış ve huzur içinde yaşadıkları bu şehir görülmeye değer. Çok uzun yıllar Müslüman ve Protestan Arap, Sünni, Alevi Türk, Süryani, Katolik, Ortodoks Rum, Ermeni ve Yahudi gibi farklı etnik köken ve dinlere ev sahipliği yapmış bu kadim şehir UNESCO tarafından “ Barış Kenti” olarak seçilmiştir. Sosyal , kültürel ve tarihi zenginlikleriyle  insanlığın ortak malı olarak anılabilecek yerler arasında, özellikle Hristiyanlar için farklı bir öneme sahip St.Pierre kilisesi ve anıt müzesi ilk görülecek yerler arasında sayılabilir. Kudüs klisesinden sonra kurulan Antakya Kilisesi “ana Kilise” olarak adlandırılır ve dünyadaki 4 patriklik merkezinden biridir. Hatay Arkeoloji Müzesi mozaik koleksiyonu zenginliği ve para koleksiyonu yönünden dünyanın sayılı müzeleri arasındadır. Hoşgörüyü genetik mirasının en derinliklerinde taşıyan bu şehir gezi anılarınızın en özel yerlerinden biri olmak konusunda aday.  

Hatay’ı çekici kılan tarihi boyunca göçlere açık olması, yumuşak iklim koşulları ve verimli topraklarıdır. Hatay Türkiye’nin en güney ilidir,  Anadolu’yu Suriye ve Filistin’e bağlayan kavşak noktada bulunmaktadır. Hatay Anadolu’nun Orta Doğu’ya açılan kapısıdır. Bu olgu bölgenin mutfak çeşitliliğine muhteşem lezzetler kazandırmıştır. Hatay’ın meşhur kahvaltısı gezilip görülecek destinasyonlar için size ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. Hatay mutfağı yemek, meze ve tatlı çeşitleriyle lezzet açısından en tercih edilir tatlara sahiptir. Kentin tarihi çarşıları ortak kültürün zengin çeşitleriyle sizleri bekliyor. Cildinize canlılık ve güzellik katacak Defne sabunları ve organik zeytinyağı çeşitleri ilk akla gelenlerden. 

Sizlerde şaşırtan şehirleri gezmeyi sevenlerden misiniz?  Hatay bu konuda size zengin bir çeşitlilik sunuyor. Az bilinenlerden bir örnekle sizi meraklandıralım, Dünyada olimpiyat niteliğindeki ilk festivalin M.Ö 195 yılında Daphneia’da (bugünkü adıyla Harbiye) yapıldığını biliyor muydunuz? Diğerleri keşfinizi bekliyor. Küçük bir hatırlatma fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın unutmayın.

Hatay’a en ucuz uçak biletlerini Skyscanner’da bulabilirsiniz.  Hatay’a uçak bileti bulmak için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun bileti bulun.

daha fazla

Antakya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

 Antakya Fırsatları

Antakya Otelleri

 Skyscanner’da En Çok Arananlar...

116 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

Görüntüleri sağlayan flickr/sly06

Bu sayfada yer alan bilgilerin hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen Skyscanner ile bağlantı kurun.

kapat

Giriş yapın veya kaydolun

Oturum açılan:

Fiyat Alarmları Hesap Ayarları Oturumu kapat