Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Gürcistan Uçak Bileti

1991 yılında Sovyetler Birliği’nden ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Gürcistan Güney Kafkasya’da bulunur, Doğu Karadeniz’ e kıyısı olan tarihi, kültürü, doğası ve kendine has geleneksel yapısıyla bilinen bir ülkedir. İnsanoğlu tarafından taş devrinden beri yerleşim alanı olarak kullanılan bu kadim topraklar, eski Sovyetler Birliği’nde bir döneme adını kazıyan Stalin’in de doğduğu ve büyüdüğü topraklardır.

Gürcistan’a en ucuz uçak biletlerini Skyscanner’da bulabilirsiniz. Gürcistan’a uçak bileti bulmak için Skyscanner’da yüzlerce havayolu şirketini ücretiz tarayın, fiyatları karşılaştırın ve en uygun uçak biletini bulun. Yolculuk tarihleriniz esnekse tüm ayı görüntüleyin ve Gürcistan’a en ucuz uçak biletini hangi tarihlerde bulabileceğiniz bilgisine ulaşın.

Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan ülkeler arasında bulunan Gürcistan’a düzenli uçak seferleri yapılmaktadır.

Ülkenin doğusunda daha karasal bir iklim sürmektedir. Bir milyonu aşan nüfusuyla Tiflis Gürcistan’ın başkentidir. Tiflis tarihine bakıldığında tarihi İpek Yolu ve Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı üzerinde olması nedeniyle önemli bir konumda bulunmaktadır. Şehrin gece ve gündüz manzarası ayrı güzelliktedir. Kentin tarihi dokusu oldukça iyi bir şekilde korunmuş, tarihi binalar, opera ve tiyatro binaları görülmeye değer. Gece oldukça renkli ışıklandırılan şehri Kura Nehri üzerindeki taş köprülerden fotoğraflamanızı öneririz. Nehrin doğu kıyısında bulunan eski kent merkezinin üzerindeki Sololaki tepesinin üzerine 3.yüzyılda inşa edilen Narigala Kalesi’nin kalıntıları önemli ziyaret noktalarından biri.

Gürcistan’ın önemli liman kentlerinden olan Batum yarı tropik iklim özelliği taşıyan, botanik bahçeleri ve tropik bitki çeşitliliğiyle ünlü bir turizm merkezidir. Kentte parklar, çay plantasyonları ve turunçgiller hatırı sayılır bir yer tutar Batum’da görülmeye değer yerler arasında Osmanlı döneminden kalma yapılar, Acara devlet müzesi, Botanik bahçesi, eski postane binası, Batum devlet parkı ilk akla gelenlerden. Batum’u Kafkaslar’ın Las Vegas’ı yapmaya karar veren Gürcü devlet başkanı, Turizm ve Kumarhaneler konusunda oldukça iddialı bir duruş sergiliyor. Özellikle yaz aylarında Batum sokaklarında plaj kıyafetleriyle dolaşan insanlara rastlamak son derece olağan bir görüntü. Batum güzel binalarıyla da ünlü bir şehir, şehrin içinde dolaşırken gördüğünüz güzel mimariyle kendinizi bir Avrupa şehrinde hissedebilirsiniz. Batum’lular kahveye çok düşkünler, birbirinden farklı lezzetlerle ünlü Gürcü kahvelerini mutlaka deneyin. Son yıllarda turistlerin oldukça fazla rağbet ettiği bu ülke eğlence ve gece hayatıyla da ünlü. Özellikle beş yıldızlı otellerin kumarhaneleri ve kulupleri eğer ilginizi çekiyorsa, oldukça uygun koşullarda hizmet veriyor. Ve son olarak dönmeden önce meşhur Gürcü şaraplarını mutlaka deneyin.  

daha fazla