Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Elazığ uçak bileti Skyscanner

Elazığ Uçak Bileti

Türk tarihinde önemli bir yerleşim yeri olan Elazığ ili için uçak bileti bulmak artık sanıldığından daha kolay ve ekonomik. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, en fazla bir saatlik bir uçuştan sonra, Doğu Anadolu Bölgesinin, yukarı Fırat Böölümünde yer alan  bu güzel kentine varıp, geçmişe doğru iki bin yıllık  bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Elazığ  denince akla ilk gelen şeylerin başında hiç şüphesiz Keban Barajı gelir. Keban Barajı kente kırk beş kilometre uzaklıktadır ve bölgenin ekonomik gelişimine çok katkıda bulunmuştur.  Milattan Önce 12. yüzyıldan, 7. yüzyıla kadar bu bölgede Urartular yaşamışlardır. Şehirde hala değişik uygarlıklardan izler görmek mümkündür. Şehri kultürel  ve tarihsel anlamda zengin kılan, bu değişik uygarlıkların  geride bırakmış olduğu mirastır. Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi bu zengin mirasın örnekleriyle doludur.  Bunun dışında Sarayhatun Camiiisi, Ulu Camii  (12. yüzyıldan kalma Anadolu’nun en önemli yapıtlarından biridir), Kurşunlu Camii, Arap Baba Camiisi ve Türbesi, eski tarihi eserlerden sadece bir kaçıdır.  Tarihi eserlerden bahsetmişken eski  mimariye düşkünler, Mansur Baba Türbesini mutlaka ziyaret etmeliler. Harput’ta kale yolunda bulunan bu Türbe, Artukoğulları döneminden kalmadır. Sekizgen planı ve kesme taşlarıyla, yüzyıllardır yerli yabancı  çok saıda ziyaretçiyi cezbetmiştir. Şehir 1975 yılından beri Fırat Üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Elazığ Harput mutfağı, geleneksel Türk mutfağının tüm zengin öğelerini içerir.  Harput Ekmek Tatlısı, Harput Köftesi  ve bir tür hamur yemeği olan kıymalı Gömme’yi mutlaka denemelisiniz.

Elazığ da kış ayları uzun, soğuk ve karlıdır. Kenti ziyaret etmek için en uygun mevsim bahar ve yaz aylarıdır. Vakit bulursanız Keban, Arıcak, Alacakaya ve Palu gibi ilçelerine gitmenizi  de öneririz.

Elazığ’a ulaşım  çok kolay.   Elazığ Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Elazığ havaalanından gerek takisyle gerekse diğer toplu taşıma araçlarıyla kolayca şehir merkezine ya da çevre illere seyahat edilebilir. Türk Hava Yolları (THY), AnadaloJet  ve Pegasus gibi belli başlı Havayolları Elazığ’a düzenli olarak uçuşlar düzenlemektedirler. En ucuz Elazığ uçak bileti bulmak için, bırakın Skyscanner size uçak bileti fiyatlarını karşılaştırsın.  Uçak bilelerini sorgulayarak ucuza uçun ve tasarruf edin. Uçuş tarihleriniz kesin tarihler değilse ve biraz esneklik gösteriyorsa, daha da ucuza uçabilirsiniz. Yapmanız gereken , uçmak istediğiniz ayı gösteren çizelgete bakıp, en ucuz hangi günlerde uçabileceğinize bir göz atmak. Skyscanner ayrıca size Elazığ’da kalabileceğiniz ucuz otel önerilerinde de bulunmaktadır.

daha fazla

Elazığ'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

98 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Elazığ Fırsatları

Elazığ Otelleri

Car hire in Elazığ

Görüntüleri sağlayan flickr/vpolat