Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Erzurum Uçak Bileti

Modern Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı, yol haritasının düzenlendiği kongre ile hatırlanan Erzurum, Doğu Anadolu’nun en büyük kentidir. Uzun tarihi boyunca Urartulardan Perslere, Romalılardan Selçuklulara kadar uzanan çeşitlilikle, birçok kavim ve milletler tarafından idare edilmiştir. 16. Yüzyılın başından itibaren bölgeyi fetheden Osmanlılar Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu 1923 yılına kadar bu topraklarda hüküm sürmüşlerdir. Cumhuriyetin kuruluş sancılarına tanıklık eden, verilen mücadelenin niteliğine uygun cesur yürekli insanlarıyla bilinen Erzurum görmek isteyeceğiniz yerler arasında. Skyscanner’dan sahip olacağınız uygun fiyatlı uçuşlarla bu şehir size çok uzak değil.

Kuzeyinde Dumlu güneyinde Palandöken dağları arasında Anadolu’nun tepelerinde yükselen şehir, zengin akarsu ağlarıyla, sert iklimine rağmen tarıma ve hayvancılığa son derece uygun verimli topraklara sahiptir.

2011 yılında Dünya Kış Üniversite Oyunlarına başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Erzurum, Anadolu’ nun zirvelerinde, 57 ülkeden 3500 sporcu ağırlamıştır. Uluslararası nitelikteki bu  organizasyona başarı ile imza atan kent  Palandöken dağlarına kurulun son derece modern ve konforlu otelleri,  kış ve kar turizmine uygun geniş pistleriyle keşfetmenizi bekliyor. 3125 metre yüksekliği, yamaçlarında biriken kar miktarı, kar kalitesi ve Türkiye’nin en uzun pistine sahip olan kış sporları merkeziyle Erzurum kayağa gönül verenler için alternatif bir rotadır.

Erzurum ve çevresinde görülecek yerler arasında Ürgüp peri bacalarından pembemsi rengi ile ayrılan Narman peri bacaları, heybetli görünümüyle Tortum şelalesi, Hasankale ve Ilıca kaplıcaları ilk akla gelenler. Sağlık turizmi açısından son derece kaliteli minerallere sahip şifalı sularıyla Erzurum,  bölgenin termal merkezi olmaya aday.

Kolay işlenen, kullanıldıkça parlaklığı artan yarı değerli bir taş olan Oltu taşı ve bu taştan üretilen aksesuarlardan, takılardan almanızı tavsiye ederiz. Taşların iyileştirici özelliğine inananlar; Oltu taşının dokunuldukça insana huzur verdiğini söylerler. Gün içerisinde yoğun tempoda bedeninizde birikerek gerilim yaratan statik enerjiyi Oltu taşından yapılan tespihlerle kolaylıkla atabilirsiniz. Söylemiştik, kullanıldıkça ışıldayan bu taş, siz dokundukça ruhunuzu da parlatabilir.

Hayvancılığa verilen önem Erzurum mutfağını leziz et yemekleriyle donatmıştır. Kışları ağır iklim şartlarında yaşayan bölge insanı beslenmesinde doğal olarak bu besin türüne ağırlık vermiştir. En bilinenler arasında özel olarak dinlendirilen ve terbiye edilen, daha sonra şişlere takılarak pişirilen meşhur Çağ Kebabı gelmektedir. Deneyiniz bu lezzeti seveceksiniz. Anadolu’nun zirvesine kurulu bu şehri ziyaret etmek çok kolay. Skyscanner ile uçak biletlerini karşılaştırın ve Erzurum'u görün. En ucuz Erzurum uçak biletini Skyscanner'da bulun, fiyatları ücretsiz karşılaştırın,  Erzurum ekonomik biletlerini  değişik havayollarından kıyaslayarak bulun, ücretsiz rezervasyon yapın.  Skyscanner Türkiye

daha fazla

Erzurum'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

95 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Erzurum Fırsatları

Erzurum Otelleri

Car hire in Erzurum

Görüntüleri sağlayan flickr/Acizane