Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan; Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde, bölgenin tüm güzelliklerini barındıran özgün bir şehirdir. Erzincan’ı merak mı ediyorsunuz, Skyscanner’ın ucuz uçak bileti arama motorunu açın ve Erzincan için hemen bir uçak bileti seçin. Seyahat tarihleriniz esnekse, çok daha ucuza uçak bileti bulma şansına da sahipsiniz. Dilediğiniz zaman aralığını belirleyin ve arama motorunu çalıştırın. Skyscanner sizler için en uygun fiyatları kısa zaman içinde araştırır ve tercihinize sunar. Skyscanner ucuz uçak biletlerinin yanı sıra, otel ve araç kiralama konusunda da yardımcı olmaktadır.

Erzincan düzenli şehir yapılanması, doğal güzellikleriyle, insanların huzur bulacağı bir kenttir. Erzincan’a yapacağınız ziyarette, insanlarının sıcaklığı, sevecenliği ve yardımseverliği hemen dikkatinizi çekecektir. Anadolu’nun bu çok eski yerleşim bölgesinde, çok uzun yıllardır bir arada yaşayan farklı kültürler, insanların birlik ve barış içinde yaşamasına olanak tanımıştır.

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Erzincan, Hitit, Urartu, Med, Pers, Hellen ve Roma İmparatorluklar’ı egemenliğinde yaşamış, daha sonraları Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. Erzincan kültürel zenginliği, doğal güzellikleri ve zengin mutfağı ile son yılların oldukça ilgi çeken bir turizm merkezidir. El sanatlarından bakırcılık ve halı dokumacılığı bu kentte göze çarpan zenginliklerdendir. Altıntepe ören yeri, Urartu’lar zamanından kalma kalıntılarıyla, turistik ve tarihi bir değerdir. Kemah Kalesi, Anadolu’nun en eski ve doğal kalelerinden biridir. Girvelik Çağlayanı, kışın donan sarkıtlarında, buzul tırmanışı meraklısı gezginler için az bilinen bir parkurdur. İl merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Ekşisu Kaplıcaları, sağlık turizmine meraklılar için 12 adet havuzuyla hizmet vermektedir. Doğal ve şifalı sularının, sindirim sistemi, anemi, cilt, damar sertliği ve kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Mağara turizmine meraklı gezginler için de Erzincan, özel bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Buz Mağaraları, Ala Mağarası, Köroğlu Mağarası farklı oluşumlarıyla, mağara turizmine meraklı olanlar için önerilecek mekanlardır. Erzincan’da görülmesi gereken en etkileyici yerlerden biri de şüphesiz Karanlık Kanyon’dur. Kemaliye ilçesinde bulunan bu kanyon, dünyanın en büyük kanyonlarından biridir. Bir buçuk saatlik bir bot yolculuğundan sonra ulaşacağınız Karanlık Kanyon, sarp ve dik kayalıklar arasında bulunan devasa yapısıyla, birçok doğa sporunu yapabileceğiniz, doğal bir parkurdur. Kanyon gezisinden önce fotoğraf makinenizi mutlaka yanınıza alınız. Tercan ilçesinde bulunan Mama Hatun Kervansarayı’nın 7.yüzyıla ait olduğu düşünülmektedir. Sarı kesme taşlardan yapılan oldukça büyük bir mimari gövdeye sahip yapı Erzincan’da görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biridir. Üçpınar köyü yakınlarında bulunan, yapımı 1854 yılında tamamlanan Abrenk Kilisesi bir şapel ve iki dikili taşıyla, sanat tarihine meraklı gezginler için oldukça ilgi çekicidir.

Erzincan, keşfedilecek tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, zengin yöre mutfağıyla da beğeneceğiniz bir bölgedir. Kent, özellikle hamur işi çeşitleri ve et yemekleriyle damak zevkinize de hitap edecektir. Hemen bilgisayarınızı açın ve Skyscanner’ı tıklayın, Erzincan’a ucuz bir uçak bileti satın alın. Erzincan az keşfedilmiş yerlere düşkün, yeniliklere açık ve heyecan meraklısı gezginleri bekliyor. Hem paradan, hem de zamandan tasarruf edin. Skyscanner’in kullanımı basit, hızlı ve ücretsizdir. 

daha fazla

Erzincan'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

119 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Erzincan Fırsatları

Erzincan Otelleri

Car hire in Erzincan