Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Düsseldorf

Düsseldorf Uçak Bileti

Almanya’nın batısında yer alan, karnavalları, gece hayatı , moda ve fuarlarıyla ünlenen şehir Ren nehri kıyısına kurulmuştur. Yıl içinde kırkın üzerinde farklı temalarla düzenlenen fuarlar ve fuar turizmi sayesinde her yıl milyonlarca ziyaretçisine ev sahipliği yapan şehir Alman ekonomisinin lokomotif merkezlerinden biridir.

Almanya’nın birçok kentinde olduğu gibi bu şehirde de özel bir öneme sahip olan bira ve birahane kültürü kent merkezindeki Altstadt Semtine dünyanın en uzun barı olma unvanını kazandırmıştır. Lokal adıyla Altbier, kısaca Alt olarak anılan koyu renkli ve küçük bardaklarda sunulan bira denemeniz gereken tatlar arasında. Bu semt yazın sokaklara taşan eğlencesi ve su gibi akıtılan farklı tatta biralarıyla uğramanız gereken duraklardan biri.

Almanya’nın Champs-Élysées ‘i olarak bilinen Königsallee (Kö) bölgesi son moda trendlerini yansıtan ünlü markalara ait mağazalarıyla alışveriş ve modaya meraklı ziyaretçiler için uğranılması gerekli duraklardan biri. 1804 yılında yapımı tamamlanan bulvar dünyanın en lüks bulvarlarından biridir. Kozmetikten mücevhere, antika mağazalarından porselen satılan mekânlara ve daha çok fazlasına ev sahipliği yapan bulvar sizi şaşkınlığa sürükleyecektir. Skyscanner sizi her anlamda doyuracak bu kente en ucuz ve en hızlı şekilde ulaştırmak için hazır. Zamanı siz belirleyin gerisini Skyscanner’a bırakın. Skyscanner güvenli, hızlı ve en ucuz uçuşların adresi.

Almanya’nın birçok kentinde de olduğu gibi son derece düzenli olan bu şehirde de ulaşım çok kolay. Şehrin 15 km uzağındaki havaalanından merkeze ulaşmak tren veya toplu taşıma araçlarıyla oldukça hızlı. Şehir merkezinde ve eski şehir olarak anılan bölgede bulunan turist bilgilendirme ofislerinden bulabileceğiniz broşürlerde ilginizi çeken etkinlikler hakkında bilgi sahibi olabilir ve şehri size hızlıca tanıtacak turlara katılabilirsiniz.

Duesseldorf’un Tarihi Eski Semti kentin ziyaret etmeniz gereken en önemli bölümüdür. Eski kiliseler, pasaj yolları, restoranlar ve barlar, bu bölgeyi mükemmel bir yer haline getirir. Mimarisi ile göz dolduran şehrin bu bölgesi mutlaka ilginizi çekecektir.

Kentte çok sayıda tarihi kale ve saray bulunur. Scholass Benrath, Duesseldorf’un en popüler bölgesidir. Kaiserpfalz (İmparatorluk Sarayı), Lin Kalesi ve Schloss Dyck Sarayı, kentte yer alan en iyi kale ve saraylardan birkaç örnektir. Burası çok sayıda müze ve parka ev sahipliği yapar. Bir müzeler kenti olarak da bilinen şehir yürüyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz birbirinden ilgi çekici müze örnekleriyle anılarınızda mutlak yer bulacaktır. Doğayla baş başa olmak isteyenler için Kuzey Parkı, Bilk Rhine Parkı ve Ostpark, kentin diğer önemli doğal alanlarından sadece birkaçıdır.

Dünyanın en hızlı ve güvenli arama motorlarından biri olan Skyscanner’la tatile çıkmak ayrı bir keyif. Aklınızda kalmasın, anılarınızda kalsın. Skyscanner’la seyahat etmek çok kolay.  

daha fazla

Düsseldoırf'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

227 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Düsseldorf Fırsatları

Düsseldorf Otelleri

Car hire in Düsseldorf

Görüntüleri sağlayan flickr/mararie