Uçuş ara

Dönüş seçeneği
spices diyarbakir

Diyarbakır Uçak Bileti

Tarihi ipek yolları üzerinde bulunan ve Türkiye’nin farklı etnik kimliklerine ev sahipliği yapan şehir, kültürel zenginliği ve çeşitliliğiyle görülmeye değer kentlerinden biri.  Antik çağdan bu yana önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan Diyarbakır,  Arkeoloji müzesiyle, şehrin kültürel mirasına tanıklık edebileceğiniz nitelikte, görülmeye değer bir müzedir.

Malabadi köprüsü ve dünyada insan eliyle yapılan ikinci büyük surlar unvanına sahip uzun surları görülmeye değerdir. Mezepotamya’ nın kuzeyinde kalan ve bir çok eski uygarlığa ev sahipliği yapan şehir geçmişten günümüze devrolan kültürel mirası, 12 değişik dönem yazıtlarının uzmanlarınca okunabildiği surlarıyla tek başına bir yazıtlar müzesi olarak anılıyor. Gelin ve görün, farklı hissedeceğiniz garanti.

Siz de en ucuz Diyarbakır uçak biletinizi seçmek ve rezervasyonunuzu gerçekleştirmek için Skyscanner’ı ziyaret edin.

Yaz mevsiminde 40-50 derecelere kadar yükselen sıcaklık, bölgede yerleşik bir mimari özellik oluşturmuştur. Düz damlı evleri günümüzde de sıcaktan korunma amaçlı olarak kullanılmakta. Çarşıları, köprüleri, ören yerleri, kiliseleri ve kervansaraylarıyla ünlü şehir farklı deneyimleri yaşatmak için sizleri bekliyor.

Güneydoğu Anadolu mutfağı geçmişinde yaşamış tüm medeniyetlerden kazandığı yansımalarla gelişmiş ve zenginleşmiş bir mutfaktır. Diyarbakır’da kebaptan, çiğ köfteye, kaburga dolmasından, cartlak kebabına kadar uzanan çok farklı lezzetlerle tanışabilirsiniz. Şehir gezgin ruhlara farklı ve kendine özel lezzetleriyle  eşlik edecek ve sizleri hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Alışveriş meraklısı gezginler için, el dokuması halı ve kilimler, hasır bilezik, kiniş gerdanlık, gümüş işlemeli nalın ve çekmeceler ilk akla gelenler.

Lokasyon olarak Ortadoğu ülkelerine yakın olmasından kaynaklı, komşu ülkelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tarihi taşlara yazılan bu kenti tanımak artık çok kolay.

Diyarbakır’a uçak bileti bulmak için farklı havayolu şirketlerinin sunduğu uçak biletlerini fiyat ve mekân bazında karşılaştıran bir arama motoru olan Skyscanner size bu konuda yardımcı olabilir.  Yüksek hızla tarama yapan site, arzu edilen yöne en ucuz uçak biletini bulma olanağı sağlıyor. Skyscanner, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırmak dışında, kullanıcılarına arzu edilen şehirdeki konaklama seçeneklerini, seyahat ve havayolu taşımacılığı sektöründen haberleri ve seyahat önerilerini de sunuyor.

daha fazla

Diyarbakır'a şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

98 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Diyarbakır Fırsatları

Diyarbakır Otelleri

Car hire in Diyarbakır

Görüntüleri sağlayan flickr/adam reeder