Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Kayseri Pastirma

Kayseri Uçak Bileti

Kayseri... Tarihi M.Ö 3000 yıllarına kadar dayanan bu yaşlı şehir, bin yıllara meydan okuyan tarihini belki de sırtını yasladığı görkemli dağdan alıyor “Erciyes Dağı”. 3916 metre yükseklikteki bu devasa volkanik yapı, gövdesinde barındırdığı gücü adeta şehir sakinlerine yansıtıyor olmalı. Sırtını dağlara yaslamak, Türkçe’de gayet iyi bilinen ve sıkça kullanılan bir deyimdir. Sırtını yaslayana güç ve güven duygusu veren bu söz, Kayseri’de yaşayanlar için önemli bir motivasyon kaynağıdır. İç Anadolu’nun bağrına yerleşen Kayseri’nin, binlerce yıldır, özellikle ticarete dayalı oluşan varlığını ve özgüvenini Erciyes’ten aldığı düşünülebilir.

Tatil deyince aklınıza birçoğumuz gibi, deniz, güneş, sıcacık kumsallar mı geliyor? Kışın suretini yavaş yavaş gösterdiği bu günlerde, yalnızca bu soru bile yüzünüzde güller açmasına neden oldu değil mi? Bunun için Skycanner, size en uygun koşullarla birçok uçuş destinasyonu sunuyor. Peki, eğer öyleyse, sıcak yaz günlerini özlemle beklerken, deniz ve güneş tatiline alternatif olarak gelişen kış sporlarına ne dersiniz? Bu konuda, Kayseri ve Erciyes Dağı içinizdeki adrenalin damarını patlatmaya aday. 2000 metre yüksekliğe kurulu Avrupa’nın sayılı pistlerine sahip Erciyes Kış Sporları Merkezi, oldukça sıcak geçen yaz aylarında bile doruklarından hiç eksilmeyen muhteşem karlı görünümüyle kış sporlarını sevenleri, bu sporu kendilerine bir yaşam tarzı olarak seçen insanları, birbirinden kaliteli ve konforlu otelleri ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile karşılamaya hazır.

Doğal şifa kaynaklarıyla ruhunuzu ve bedeninizi arındırıp canlandırabilirsiniz. Şehir hayatının rutininden kopararak Kızılırmak parkurlarında rafting heyecanının doruklarına çıkabilirsiniz. Doğanın güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız Kapuzbaşı Takım Şelalesi’ne uğramalısınız. Takım şelaleler arasında debisi ve yüksekliği ile dünyanın belli başlı şelalelerinden olan Yahyalı Şelaleleri, görüntüsü ile sizi büyüleyecektir.

Şehrin her geçen yıl artan ziyaretçi sayısı, çok sayıda eski kültüre ev sahipliği yapmış bu şehrin ne denli önemli bir çekim merkezi haline geldiğinin kanıtı. Anadolu’nun birçok yerine bağlantılı uçuşlar yapabileceğiniz Kayseri Havaalanı, merkezi konumu nedeniyle kendisine komşu şehirlere geçiş yapmanızda da önemli bir durak.

Zengin bir mutfak kültürü olan ve Peribacalarına da çok yakın olan  Kayseri’nin adıyla adeta özdeşleşmiş olan pastırma ve sucuğun ünü herkes tarafından bilinir.Nefis yemek çeşitleri arasında mantının ise özel bir yeri vardır. Mutlaka denemelisiniz.

Skyuscanner Kayserı uçak bileti bulmanıza bir çok havayolu fiyatlarını kıyaslayarak yardımcı olur. Skyscanner hem paradan hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar

daha fazla

Kayseri'ye şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

60 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Kayseri Fırsatları

Kayseri Otelleri

Car hire in Kayseri

Görüntüleri sağlayan flickr/william.neuheisel