Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Adana Uçak Bileti

 

Adana, Torosların güneyinde bereketli topraklar üzerine kurulu, toprağı kadar bereketli, verimli insanların yetiştiği şehir.Çukurova Bölgesi'nde Seyhan Nehri'nin kolay geçit veren yerinde kurulmuş ve Bölgenin merkezi olmuştur. Gaziantep , Kahramanmaraş, Kayseri, Niğde, İçel, Hatay illerine komşudur. Adana tarihi ipek yolu üzerine kurulduğundan tarih boyunca ekonomik açıdan da kültürel açıdan da son derece önemli bir merkez olarak günümüze kadar gelmiştir.

Anadolu’nun oldukça eski yerleşim yerlerinden biri olan Adana geçmişinde birçok kültürü barındırmış ve yaşatmıştır. İki milyonu aşan nüfusuyla bugünün Türkiye’ sinin önde gelen metropollerinden biri ve beşinci büyük şehridir.

Her bir yükseltisine ayrı ayrı kurulan kaleleri, tarih boyunca kente sahip olan kültürlerin bu verimli toprakları hiç kaybetmek istememelerinden kaynaklanıyor olmalı. Yılankale,Karasis Kalesi ,Meydan Kalesi, Kozan kalesini gezdiğinizde Torosların korunağına dayanmış yıllara meydan okuduklarını göreceksiniz.

Oldukça kozmopolit bir kent  Adana, sanayileşmesi nedeniyle, komşu şehirlerden de, daha uzak yerlerden de bolca göç almıştır. Bağrına bastıklarına gözü gibi davranan ve doğasından kaynaklanan cömertliğiyle sarılan Adana görmekten, deneyimlemekten büyük keyif alacağınız Çukurova insanının ruhunu yaşayıp hissedebileceğiniz ayrıcalıklı bir şehir.

Kent tarihi çarşılar, ören yerleri açısından zengin. Doğayla baş başa olmak isteyenler için Akyatan ve Ağyatan Kuş Cenneti'ni ve Aladağları görmenizi tavsiye ederiz. Adana, Kaplıcaları, yaylaları, arkeolojik müzeleri, köprüleri, cami ve kiliseleriyle dolu dolu zaman geçireceğiniz bir yer. Alışveriş sevenler için yöreye has Karatepe kilimleri oldukça meşhurdur.Skyscanner ile her şey çok kolay ve hızlı. Üstelik ücretsiz! En düşük bilet fiyatlarını karşılaştırın ve Adana için uçak biletinizi anında havayolu şirketinin üzerine tıklayarak ayırtın.

Çukurova’nın bereketli topraklarından beslenen yöre halkı edebiyata, sinemaya, sanayiye unutulmaz kişilikler kazandırmıştır. Altın Koza film festivali Sinema alanında Türkiye çapında oldukça önemli bir etkinliktir.

Doğal güzellikleri, tarihi mirası, bereketli topraklarıyla ünlü bu şehrin Anadolu coğrafyasında ayrıca bir önemi vardır. Adana mutfağıyla çok ünlüdür. Kendi adıyla tescillenen Adana kebabı, et ağırlıklı bu mutfağın başat yemeklerinden. Bunun yanı sıra diğer kebap çeşitleri, ünü dört bir yana yayılan şalgam suyu, Çukurova’nın lezzetli sebzeleriyle birlikte servis edilir.

Anadolu’nun birçok yerine bağlantılı uçuşlar yapabileceğiniz Adana Havaalanı, merkezi konumu nedeniyle kendisine komşu şehirlere geçiş yapmanızda da önemli bir durak. Seyahatiniz için tek yapmanız gereken dilediğiniz zaman aralığı için Skyscanner’dan bir bilet seçmek. Seyahat etmenin en kolay ve uygun yolu Skyscanner’la Adana size çok yakın. 

daha fazla

Adana'ya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

44 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Adana Fırsatları

Adana Otelleri

Car hire in Adana

Görüntüleri sağlayan flickr/minamie