Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Swiss uçak bileti

Swiss International Air Lines AG, kısaca Swiss (eski adıyla Crossair) İsviçre’nin önemli havayolu şirketlerinden biridir. 2002 yılında kurulan şirketin genel merkezi, İsviçre’nin başkentinde bulunan Zürih Havalimanı’nda bulunmaktadır. 88 uçaklık filosuyla, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika ve Asya yönüne doğru, dünyada 70 ayrı noktaya tarifeli seferler yapmaktadır. Alman Havayolu şirketi, Lufthansa’nın bir iştiraki olan Swiss, sürekli genişlettiği hizmet ağıyla ve yükselen başarı grafiği ile dikkat çekmektedir. Star Alliance Havayolu birliğinin de üyesi olan Swiss, Lufthansa’nın, Miles&More Sık Uçuş Programı’nın da üyesidir 

Neden Swiss

Check-in işlemleri:

Seyahatinizi kolaylaştırmak ve check-in işlemlerinizi rahat bir şekilde yapmanız için Swiss, geniş check-in seçenekleri sunmaktadır. Havaalanlarında bulunan kioskları tercih edebilir ve işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Web check-in ve mobil check-in işlemleri, internet üzerinden yapabileceğiniz işlemler arasındadır. Akıllı telefonunuza gelecek olan e-biletiniz ve çıktısını aldığınız biniş kartınızla, çıkış yapacağınız kapıya kolaylıkla ve süratle gidebilirsiniz. Web ve mobil check-in işlemleri uçuş saatinizden 23 saat önce başlamaktadır. Check-in kapanış saatleri yolculuğa başladığınız havaalanı ve gideceğiniz yöne göre değişebilir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Swiss ile yapacağınız uçuşlarda ekonomi sınıfı bir biletle uçuyorsanız, ücretsiz kabin bagajı hakkınız 8 kilo ve 55x40x23 cm’yi geçmeyen tek bir parçadır. Diğer sınıflarda bu hakkınız, 2 parça olarak belirlenmiştir. Ücretsiz bagaj hakkınız ise ekonomi sınıfı biletlerde tek parça ve 23 kilo, business class biletlerde 2 parça ve first class biletlerde ise 3 parça ve toplamda 72 kilo olarak belirlenmiştir. Miles&More Sık Uçuş Program’ına dahil olmanız, size daha fazla ücretsiz bagaj hakkı sağlayacaktır. Belirtilen ağırlıkları aşan bavullarınız için ekstra fiyat uygulanacaktır. Konuyla ilgili bilgi için, lütfen havayolu şirketinin kurumsal web sitesini inceleyiniz.

Koltuk seçimi:

Swiss yolcuları, koltuk seçimlerini bilet rezervasyonları sırasında yapabilirler. Kıtalar arası uçuşlarınızda da koltuk seçimini yapabilirsiniz. Swiss’le yapacağınız kıtalar arası uçuşlarda kullanılan uçakların koltuk genişliği 44 cm olarak belirlenmiştir.

Biletlendirme ücreti:

Swiss’le yapacağınız yolculuklarda, satın alacağınız bilete, satın alma şeklinize göre cüzi miktarda bir bedel yansıtılacaktır. Nakit veya kredi kartıyla yapılan ödemelerde, biletlendirme bedeli, ülkeden, ülkeye değişkenlik göstermektedir. Konuyla ilgili olarak, biletinize yansıyacak olan ücreti, satın alma aşamasında inceleyebilirsiniz.

Yiyecek, içecek, ikram

Swiss ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir. Özenle hazırlanan ve dünya mutfağından örneklerden oluşan yiyecek ve içecek menüleri, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Uçuş sürenizi daha zevkli hale getirecek video ve müzik dinleme ekipmanları, Swiss yolcularının hizmetine sunulmuştur.