Uçuş ara

Dönüş seçeneği

AZAL uçak bileti

Azal, Azerbaycan Havayolları, Azerbaycan’ın en güçlü ve en büyük havayolu şirketidir. Merkezi Bakü’de, Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanında bulunan Azal Havayolları, ilk uçuşunu 1992 yılında gerçekleştirmiştir. Azal Havayolları uçuşlarını, Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkeleri yönüne doğru, 40 ayrı noktaya yapmaktadır. Havayollarının, sürekli geliştirdiği uçak filosunda şu an için 25 adet uçak bulunmaktadır.  

Neden AZAL

Check-in işlemleri:

Check-in işleminizi, Azal Havayolları web sitesi üzerinden on-line veya havaalanlarında bulunan kontuarlardan yapabilirsiniz. On-line check-in işleminizi bitirdikten sonra, biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir. Azal Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda evraklarınızı kontrol etmenizi öneririz.Uçağa biniş işlemleriniz sırasında, evraklarınızın tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Uçuş saatinizden 2 saat önce havaalanında olmanız önerilmektedir. Uçuş saatinizden 40 dakika önce kontuarlar kapanacaktır.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Azal Havayolları ile yapacağınız uçuşlar sırasında, serbest ve ücretli bagaj haklarınızla ilgili belirlenmiş kurallar mevcuttur. Bagaj boyutlarının (yükseklikxenxboy) toplamda 158 cm’yi geçmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Yanınıza, kabin içine alabileceğiniz el bagajı ağırlığı maksimum 8 kilo olmalıdır. Business class yolcuları için ücretsiz kabin bagajı 2 adet bagajla sınırlıdır ve toplamda 15 kiloyu geçmemelidir. El bagajlarının maksimum 20x40x55 cm boyutlarında olması gerekmektedir. Uçak altına verilecek bagajlar; ekonomi sınıfında 1 adet bagaj ve maksimum 12 kilo, business class sınıfında 2 adet bagaj ve toplamda 32 kiloyu geçmeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Bunun dışında ekstra bagajlarınız, parça başına 50 Euro olarak ücretlendirilecektir. Özel spor malzemeleri, müzik ekipmanları ve evcil hayvanlarınızın taşınması konusundaki kurallar için lütfen Azal Havayolları kurumsal web sitesini ziyaret ediniz.

Koltuk seçimi:

Azal Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda, koltuk seçim işleminizi, uçuş saatinizden 24 saat öncesinden 2 saat öncesine kadar firmanın internet sitesi üzerinden, on-line check-in işleminiz sırasında yapabilirsiniz.

Yiyecek, içecek, ikram

Azal Havayolları ile uçan ekonomi ve business class yolcuları için, üç ayrı menü mevcuttur. Yolculara sıcak veya soğuk şekilde sunulacak olan menüler, uçuş süreniz ve uçuş yönünüze göre değişiklik gösterebilir. Özel siparişler yalnızca uluslararası uçuşlar için geçerlidir. Bu siparişlerinizi, uçuş saatinizden en geç 24 saat öncesine kadar bildirmeniz gerekmektedir. Azal Havayolları’ nın en son teknoloji ile donatılmış uçaklarında iyi vakit geçirmeniz amacıyla düzenlenmiş eğlence sistemleri, gazete ve dergi servisleri mevcuttur. Business class yolcuları için kişisel taşınabilir eğlence sistemi ve geniş bir sinema ve müzik arşivi mevcuttur.