Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Air Berlin uçak bileti

Almanya`nın ikinci büyük uluslararası havayolu şirketi olan Air Berlin, 1978 yılında kurulmuştur. 1997 yılında IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) ve 2011 yılı itibarı ile de AEA (Avrupa Havayolları birliği) üyesidir. Yolcu sayısı açısından Air Berlin, Avrupa`daki havayolu şirketleri içerisinde yedinci sırada yer almaktadır. Küresel havayolu birliği Oneworld üyesi olan şirket kendisini sürekli yenileyerek güvenilirliğini korumakta ve yolcu sayısı her geçen gün artmaktadır. Sürdürdüğü tutarlı anlaşma politikaları, stratejik ortaklıkları, sayısız havayolları ile ortak uçuşları ve 151 adet uçak filosu ile dünya da 171 ayrı uçuş noktasına Air Berlin ile uçmak mümkün. 

Neden Air Berlin

Check-in işlemleri

Air Berlin ile check-in işlemlerinizi, havaalanında, internet üzerinden on-line olarak veya akıllı telefonunuzla yapmanız mümkün. Havaalanlarında, kontuarlar uçağın kalkış saatinden 120 dakika önce açılır ve varış noktasına bağlı olarak 30, 45, 60 veya 90 dakika önce kapanır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada`ya gidecek yolcular check-in işlemlerini tarifeli uçuşlarından 180 dakika önce yaptırabilmekte. Havaalanlarına göre check-in saatlerini Air Berlin internet sayfasında bulmanız mümkün. Air Berlin check-in makineleri Almanya içinde neredeyse tüm havaalanlarında, Avrupa`da ise birçok havaalanında bulunmakta. On-line check-in yaptırmak için soyad ve rezervasyon numaranız yeterli olacaktır, ayrıca birlikte seyahat ettiğiniz en fazla 10 kişinin check-in işlemlerini birlikte yapmanız mümkün. Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Air Berlin uygulaması check-in işlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay hale getirmektedir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Air Berlin ile uçuşlarda bagaj hakkı ve ücretlendirme, uçuş parkuru ve rezervasyon sınıfına göre değişmektedir.Hangi destinasyonların, hangi kategoriye dahil olduğunu görmek için Air Berlin kurumsal internet sayfasından ayrıntılı bilgi edinmek mümkün. Kişi başına her bir bagaj ağırlığı, sağlık ve güvenlik açısından 32 kg ile sınırlandırılmıştır. Bagaj hakkı kişi başına ekonomi class için 23 kg , business class için 32 kg olarak belirlenmiştir, 0-2 yaş çocuklar için bagaj hakkı bulunmamakta. Bagaj ağırlık sınırının aşılması durumunda ekstra ücret talep edilebilmektedir.El bagajı için ölçüler ise 55 x 40 x 20 cm ve 8 kg dır.

Koltuk seçimi:

Koltuk seçiminin internet üzerinden online bilet alınırken yapılması, seçeneklerin daha fazla olması açısından avantajlıdır. 48 saat öncesi Air Berlin Hotline aranarak telefon ile koltuk rezervasyonu yapılabileceği gibi, Air Berlin uygulaması indirilerek akıllı telefonlar yardımıyla da yapılabilir. Air Berlin`de koltuk rezervasyonu, bebekli aileler ve ağır engelli ve refakatçileri dışında ücrete tabidir, kısa ve orta mesafeli uçuşlar için 11.99 Euro, uzun mesafe için ise 16.99 Euro olarak belirlenmiştir. Acil çıkışların yanındaki koltuklar anne adayları, 0-12 yaş arası çocuklar, yürüme engelli ve yanında ev hayvanı olan yolcular için rezerve edilemez.

Yiyecek, içecek ve ikram

Air Berlin, yolculuk sırasında misafırlerini en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyar. Gazete, aperatif, sıcak ve soğuk içecekler ücretsiz ikram edilmektedir. 1 saati aşan bütün uçuşlarda son derece lezzetli yemek seçeneklerinin olduğu bir menü dahilinde yemek servisi yapilmakta. Yolculuk öncesi internet üzerinden özel yemek siparişinde bulunmak mümkün.