Uçuş ara

Dönüş seçeneği

Air Astana uçak bileti

Air Astana Havayolları, Kazakistan’a ait bir havayolu şirketidir. Air Astana’nın genel merkezi, ülkenin başkenti olan Astana’da bulunmaktadır. 2001 yılında kurulan şirketin %51’i Kazakistan’a, kalan hisselerin tamamı ise İngiltere kökenli bir firma olan BAE System’a aittir. Güvenlik ve hizmet standardını üst seviyede tutmayı ilke edinen şirket, Avrupa Hava Güvenliği (EASA), IATA ve IOSA güvenlik denetimlerinden başarıyla geçmiştir. Air Astana, yaş ortalaması 4,5 olan 30 adet jet tipi uçağıyla, iç ve dış hatlar yönünde 60’a yakın noktada hizmet sunmaktadır. 

Neden Air Astana

Check-in işlemleri:

Havaalanında check-in işleminizi yapmak istiyorsanız, Air Astana tarafından belirlenen kuralları incelemenizi tavsiye ederiz. Check-in ve güvenlik işlemleri için yurt içi veya yurt dışına yapacağınız seyahatlerde, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında olmanız önerilmektedir. İç hatlar ve dış hatlar yönünde check-in işlemlerinin uçuş saatinden 40 dakika önce biteceğini, biniş kapısının ise uçuş saatinden15 dakika önce kapanacağını belirtmek isteriz. Air Astana kurumsal web sitesi üzerinden, on-line check-in işlemi size zaman kazandıracak ve seyahatinizin rahat başlaması açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Uçuş saatinden 24 saat öncesinde açılan ve 60 dakika öncesine kadar süren on-line check-in işleminden sonra, biniş kartınızı basmanız gerekmektedir. Yukarıda belirtilen sürelerin aşılması durumunda, biletinizi kaybedebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme:

Air Astana Havayolları’nda ücretsiz bagaj hakkınız, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Bebekler hariç her yolcu ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bu hak, business class yolcuları için 30 kilo, ekonomi class yolcuları için 20 kilo olarak belirlenmiştir. Toplamda 158 cm’yi ve 32 kiloyu aşan bavullarınız için Air Astana’nın özel izni gerekmektedir. Kabul edilen bavulların ağırlığına uygulanacak ücret, gidilecek parkura göre değişkenlik göstermektedir. Konuyla ilgili bilgi için Air Astana web sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi almanızı öneririz. Güvenlik nedeniyle ücretsiz kabin içi bagaj hakkı sınırlı tutulmuştur. Ekonomi sınıfı biletler için, bir adet 55x40x20 cm ve 8 kilo, business sınıfı biletler için ise 24x35x20 cm’yi ve toplamda 18 kiloyu geçmeyen iki adet kabin bagajı alma hakkınız vardır

Koltuk seçimi:

Air Astana ile yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi, on-line rezervasyonunuz sırasında yapabilirsiniz.. On-line bilet satın alma sırasında koltuk seçiminizi yapmadıysanız, lütfen Air Astana çağrı merkeziyle iletişime geçiniz. Uçağın başka bir tip uçak ile değiştirilmesi durumunda, seçmiş olduğunuz koltuk size tahsis edilemeyebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda üstün konfor setine sahip Boeing 757 ve 767 uçaklarının, Yataklı Business Class hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yiyecek, içecek, ikram

Air Astana, 2012 ve 2013 yıllarında, Skytrax tarafından verilen Orta Asya ve Hindistan’ın En İyi Havayolu Ödülü’ne layık görülmüştür. Kabin içi hizmet anlayışına büyük önem veren firma, uçak içi ikramlarında da, farkını hissettirmektedir. Ekonomi ve business class sınıfında sunulan lezzetli menüler itinayla seçilerek, ücretsiz olarak hizmetinize sunulmaktadır. Yeni Boeing 767 filosunda, her koltukta bulunan IFE (In-flight Entertainment) hizmetiyle yolculuğunuzun tadını çıkarın.