Uçuş ara

Dönüş seçeneği

 Istanbul Atatürk Havaalanı

İstanbul Atatürk havaalanı ziyaretçilerine hem geleneksel Türk mutfağından, hem de uluslararası mutfaklardan lezzetli yiyecekleri sunan çok sayıda kafe, bar ve restorana sahiptir. Türkiye’nin en büyük havaalanı olan İstanbul Atatürk Havaalanı aynı zamanda doğu ve batıyı birbirine bağlayan eşsiz konumuyla da her yıl milyonlarca transit ziyaretçiyi de ağırlamaktadır. Özelikle çocuklarıyla seyahat edecek olanlar için de bebek altı değiştirme ve eczane gibi kolaylıklara sahiptir. Ayrıca hediyelik eşyalar ve Duty Free mağazaları yanında dünyanın en önde gelen lüks markalarının yer aldığı mağazaları da bulabilirsiniz. Havaalanında 24 saat hizmet veren sağlık ve ilkyardım ünitesinin yanında, dini vecibelerini yerine getirmek isteyenler için de özel ibadethaneler mevcuttur.

Başta “Orta Doğu ve Balkanlar’ın En Güvenli Havalimanı” olma üzere çok sayıda ödül sahibi olan İstanbul Atatürk Havaalanında yolcuların rahatlığı için her detay düşünülmüştür.

Skyscanner belirli bir tarih veya hatta varış noktası dahi girmeksizin İstanbul Atatürk havaalanına ya da kalkış noktası İstanbul Atatürk havaalanı olan  en ucuz uçak biletlerini bulmanızı sağlar.  Uçuş bilgilerine gözatmak için sayfanın yan tarafındaki bağlantıları veya yeni bir arama başlatmak için yukarıdaki uçuş arama kontrollerini kullanın. Hem zamandan hem de paradan tasarruf edin. Skyscanner’in kullanımı tamamen ücretsizdir.

daha fazla

Istanbul Atatürk yakınındaki havaalanları

 Nasıl gidilir?

Sürüş gizle 

İstanbul Atatürk Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 14 km uzaklıktadır. Şehrin Avrupa yakasında Yeşilköy'de yer alan havalimanına arabayla da kolayca ulaşılabilir. Atatürk Havalimanına arabayla trafiğin yoğun olmadığı saatlerde ya sahilden, ya da E5 otoyolu veya TEM otoyolu kullanılarak kolayca ulaşılabilir.

Trenler gizle 

İstanbul Atatürk Havalimanına kentin belirli noktalarından metro ile de kolayca ulaşılabilir. Metro en ucuz ulaşım şekli olduğundan tercih edilmektedir. Ayrıca trafiğin yoğun olduğu saatlerde daha kolay bir şekilde havaalanına ulaşmanızı sağlar. Esenler Otogarından direkt metroyla İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, Aksaray ve Sultanahmet gibi semtlerden de aktaramalı olarak güzergahınıza kolayca varabilirsiniz.

Otobüsler gizle 

Havaş Otobüs Şirketi, Atatürk Havalimanına düzenli olarak büyük otobüslerle seferler düzenlemektedir.Taksim gibi şehir merkezinden kalkan otobüslerle çok rahat Havalimanına varılabilir. Hemen hemen her saat  servis vardır. Gerek dış gerekse iç terminallerin varış kapılarının önünde otobüsleri kolayca görebilirsiniz. Üstelik ücretlerde daha ekonomiktir. İstanbul'un trafiğini gözönünde bulundurmanızı ve buna göre kendinize yolculuk için gereğinden biraz fazla zaman ayırmanızı öneririz.

Taksi gizle 

İstanbul Atatürk Havalimanından şehrin her tarafına kolayca taksiyle ulaşılabilir. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminallerinin önünde taksilere kolayca ulaşabilirsiniz. Taksi ücretleri İstanbul'da başlangıç fiyatının üzerine kilometre fiyatı eklenmesi şeklinde olur. Takislerde gece tarifesi uygulaması yoktur. İstanbul çok büyük bir şehir olduğundan ve özelikler trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolculuğunuzun umduğunuzdan daha da uzun sürebileceğinden, taksi şöförlerinden konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 Istanbul Atatürk Fırsatları

Istanbul Otelleri

 Istanbul Atatürk Fırsatları

Istanbul Atatürk ve çevresinde araç kiralama

 Istanbul Atatürk şehrine uçan havayolları

 Havalanı İrtibat Bilgileri

Istanbul Atatürk Havaalanı

Adres:
İstanbul Atatürk Airport International Terminal,
34149 Yeşilköy,
Istanbul,
TURKEY

Telefon:0212 463 00 00
Faks:0212465 50 50

Web Sitesi:

 Konum Bilgileri

Boylam:28° 48' 55'' E
Enlem:40° 58' 36'' N
IATA kodu:IST
ICAO kodu:

 Havalanı Konumu

Google map